Recenzia Alza: Toustovač značky Siguro

Už nejaký čas som si chcela zaobstarať toustovač 3 v 1. Toasty, vafle alebo zapečená bageta či chleba je príjemnou zmenou jedálnička. A navyše je to rýchlovka a pri príprave večere tak vlastne mám ďalšie teplé jedlo. :-) Toustovač Siguro moje požiadavky spĺňa - má 3 vymeniteľné platničky s nepriľnavým teflónovým povrchom.

23. 3. 2024
Alza toastovač

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Toustovač som testovala pri príprave niekoľkých večerí a desiaty na výlet. Jeho používanie je intuitívne a nijako sa nelíši od ovládania toustovačou iných značiek. Toustovač je možné tiež postaviť do zvislej polohy, takže pri ukladaní do police nezaberie príliš veľa miesta. Len treba vyriešiť, ako uložiť zostávajúce platničky, tie sú od výrobcu uložené v plastovom sáčku a príliš nedržia tvar. V tomto prípade by som ocenila skôr uloženie napríklad v kartóne, ten je pevný a uloženie by bolo stabilné.

Toustovač Siguro má klasicky červenú a zelenú kontrolku, ktorá upozorňuje, či je po zapnutí dostatočne zahriaty na prípravu pokrmu a tiež poistky na uvoľnenie a jednoduchú výmenu platničiek. Rukoväť navyše pri používaní prístroja nepáli.

Ako prvé jedlo z tohto toustovača som sa rozhodla pre prípravu vaflí na slano. Našla som si recept na špenátové vafle s fetou, paradajkami a vajcom. Podľa návodu v recepte som pripravila zmes na vafle z múky, vajcia, špenátu a ďalších ingrediencií, naliala do olejom potretých platničiek na prípravu vaflí a nechala 10 minút zapekať. A musím povedať, že z výsledku som bola nadšená.

Manipulácia s platničkami je veľmi jednoduchá – jednoducho uvoľním platničku, ktorá vyskočí zo zovretia, následne ľahko zacvaknem inú. Čistenie je hračka, vďaka tomu, že je povrch nepriľnavý, ide všetko zmyť naozaj ľahko. Pláty mi prídu dostatočne veľké, možno dokonca väčšie ako starší toustovač, ktorý som kedysi mala.

Pripravila som si ešte zapečené bagety a chlieb, a musím povedať, že mi pečivo chutilo oveľa viac, než keby som si ho dala za studena, resp. nezapečené. Zároveň tak môžem zužitkovať aj staršie pečivo, ktoré v toustovači získa skvelú chuť, ale inak by bolo gumové.

Mám teda odteraz favorita na prípravu rýchlej a chutnej večere. Zároveň som si v toustovači zapiekla zeleninu a výsledok ma milo prekvapil. Oproti grilovaniu v rúre bola príprava aj zapekanie veľmi rýchle a výsledok výborný. S pokojným svedomím tak môžem toustovač Siguro odporučiť všetkým. Nevýhoda môže pre niekoho byť o trochu vyššia cena ako u iných značiek.

Siguro SM-D131S Perfect Toast 3in1

Siguro SM-D131S Perfect Toast 3in1

Siguro SM-D131S Perfect Toast 3in1

 • Typ: 3 v 1
 • Príkon: 1 000 W
 • Materiál plášťa: Nerez
 • Funkcie: zamykanie, ochrana proti prehriatiu
 • Platničky v balení: vafľová, grilovacia/panini
 • Rozmery: 10 x 29 x 24 cm

52,90 €

Nakúp s cashbackom

Celkové hodnotenie

 • design
 • tepelne izolovaná rukoväť
 • platničky sú ľahké
 • bezproblémová manipulácia
 • možnosť uloženia vo zvislej polohe
 • cena
 • pre niekoho možno kratší kábel
 • uloženie voľných platničiek nie je stabilné

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Alza.sk logo

O Alza.sk

Alza.sk býva jasnou prvou voľbou pri výbere elektroniky. Okrem toho sa však zameriava na šport, chovateľstvo, hračky. Či už zháňate mobil, obojok pre psa, vŕtačku alebo kontaktné šošovky, na Alza.sk si vyberiete.

Súvisiace zľavy a akcie

TIP NA NÁKUP

Alza.sk - Kvalitná káva až k vám domov
Alza.sk logo

až 2,8 % späť

Kvalitná káva až k vám domov

Akcia končí o:

Akce končí: