Recenzia Alza: Polohovací stôl AlzaErgo

Testujeme elektricky výškovo nastaviteľný stôl AlzaErgo NewGen. Od jednoduchej montáže po variabilitu a ergonómiu, tento stôl prináša skvelé vlastnosti za dostupnú cenu.

11. 5. 2024 Pepa
Recenzia Alza: Polohovací stôl AlzaErgo

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Keď som prvýkrát videl naživo polohovací stôl u môjho kamaráta, bol som doslova nadšený. To je niečo, čo musím mať. Lenže vtedy išlo na trhu o novinku a tomu zodpovedala aj cena.

Ubehlo pár rokov a ponuka polohovacích stolov začala byť širšia aj cenovo dostupnejšia. Stále však nejde o nákup za málo peňazí. Pri výbere tak musíte nielen počítať, ale riešiť aj nosnosť stola, šírku, hĺbku a s tým súvisí aj počet motorov, ktorý bude polohovací stôl ovládať. Keď už budete investovať do polohovacieho stola, najskôr sa neuspokojíte s doskou z laminátu, aj keď aj to je alternatíva. Všetko má samozrejme vplyv na cenu.

Dlhé rozhodovanie a hľadanie ukončila Alza so svojím radom AlzaErgo. Produkty tejto privátnej značky Alza sú určené pre kancelárie a domáce pracovne. Spĺňajú požiadavky vysokej kvality za dostupnú cenu, a to v prípade stola AlzaErgo Table ET1 NewGen to platí dvojnásobne.

Výškovo nastaviteľný stôl: skvelé riešenie pre kanceláriu aj domácu pracovňu

Hneď na začiatku som ocenil jednoduchú montáž, ktorá bola vďaka podrobnému návodu hračkou. Príjemne ma prekvapilo, že balenie skrutiek obsahovalo aj vrtáčik, ktorý mi pomohol s predvŕtaním pracovnej dosky stola. Niežeby mi v mojej skromnej domácej kutilskej sade náradie chýbalo, ale oceňujem, že v Alze myslia aj na taký drobný detail, ktorý vám urobí radosť a zrýchli montáž.

Stabilita a variabilita stola AlzaErgo

AlzaErgo Table ET1 NewGen je výškovo nastaviteľný stôl, ktorý ponúka robustnú konštrukciu a variabilitu pri výbere pracovnej dosky. Vďaka nastaviteľnej šírke od 100 do 170 cm je možné zvoliť dosku, ktorá dokonale vyhovuje vašim potrebám. Stôl má tiež dostatočnú nosnosť až 125 kg, čo je skvelé pre všetkých, ktorí potrebujú pracovnú plochu, ktorá unesie nielen monitor, ale aj ďalšie vybavenie. Samotný stôl bez dosky váži 31 kg, čo zaručuje jeho dostatočnú stabilitu.

Najpodstatnejší pri polohovacom stole je ale výškový rozsah. V prípade tohto stola si môžete nastaviť výšku medzi 62 až 128 cm, pričom si môžete prednastaviť 3 polohy, ktoré si uložíte do pamäte a jednoducho si potom zvolíte v akej výške chcete práve pracovať. Pokiaľ pri stole pracujete len vy, najskôr využijete iba dve predvoľby – pre prácu v sede a v stoji. Pokiaľ však zdieľate váš stôl s ďalším členom domácnosti alebo kancelárie, tretie prednastavenie polohy určite oceníte. Veľmi jednoducho však môžete stôl polohovať v akejkoľvek výške v uvedenom rozsahu.

Recenzia Alza

Pohodlie a ergonómia pre prácu v sede aj v stoji

Striedanie pracovnej polohy je dôležité pre zdravie a pohodu počas pracovného dňa. Tento stôl ponúka možnosť ľahkého prechodu medzi sedením a státím vďaka LED dotykovému panelu s displejom. Tento aspekt je pre mňa ako pre používateľa veľmi dôležitý, pretože sedenie dlhé hodiny môže byť únavné a nezdravé. Státie zlepšuje sústredenie a zvyšuje produktivitu, čo som si osobne overil. Napríklad videohovory v stoji sú príjemnou zmenou v rámci pracovného dňa pri práci z domu a takýto ranný „stand-up“ si to priamo žiada.

Funkcie, jednoduché ovládanie a tichý motor

Stôl má 2 veľmi silné a zároveň tiché motory. Je vybavený aj antikolíznym systémom, čo je bezpečnostná funkcia, ktorú oceňujem. Možnosť programovať si obľúbené výšky stola je veľmi praktická, pretože mi to umožňuje jednoducho prepínať medzi rôznymi pracovnými pozíciami. LED dotykový panel je navyše intuitívny a má pamäť na tri obľúbené pozície.

Stôl má aj jednu funkciu, ktorú osobne najskôr nevyužijem, pretože som sa naučil pravidelne vstávať od stola, ale pre mnohých môže byť veľmi užitočná. Časovač. Jednoducho si nastavíte interval, kedy vám stôl sám pripomenie, že už dlho sedíte a mali by ste sa prejsť, alebo zmeniť polohu stola a chvíľu pracovať v stoji.

Nemusíte sa báť spotreby ani nechceného osvetlenia panelom, čo býva občas problém rôznych elektrospotrebičov s vlastným displejom alebo kontrolkou. LED panel stola sa po pár desiatkach sekúnd nepoužívania „vypne“ a udávaná spotreba v tejto hibernácii je iba 0,3 W. Opätovne panel zapnete a môžete ovládať asi 3-sekundovým podržaním prsta na paneli. To vám zároveň zaručí, že nechceným dotykom stôl neaktivujete a nedá sa do pohybu bez vášho rozkazu.

Skúsenosti s montážou polohovateľného stola AlzaErgo NewGen

Montáž stola bola veľmi jednoduchá. Stačil mi krížový skrutkovač a imbusák a všetko do seba krásne zapadlo. Oceňujem tiež, že súčasťou balenia bol vrtáčik, ktorý mi umožnil predvŕtať si dosku podľa potreby. Celý proces bol teda bezproblémový a rýchly.

Elegantný dizajn a robustné spracovanie

Dizajn stola je moderný a elegantný, čo sa hodí do každého kancelárskeho prostredia aj domácej pracovne. Konštrukcia je robustná a kvalitne spracovaná, takže vydrží a bude stabilná aj pri práci v stoji. Ale čo si budeme rozprávať, skutočný šmrnc stola dodá až pracovná doska.

Pracovná doska nie je súčasťou stola, ale môžete si ju k stolu zvlášť objednať. Osobne som potreboval špecifický rozmer, ktorý v ponuke nie je, a tak som možnosť objednať stôl bez dosky uvítal. Pracovnú dosku som si nechal vyrobiť na mieru u stolára a pretože pri počítači trávim denne dlhé hodiny, rozhodol som sa pre masívnu dosku z exotického dreva.

AlzaErgo Table ET1 NewGen čierny

AlzaErgo Table ET1 NewGen čierny

 • Elektrický pohon
 • 2 motory
 • Max. výška 128 cm
 • Min. výška 62 cm
 • Bez dosky
 • Hmotnosť: 31,2 kg
 • Konštrukcia: oceľ

440,90 €

Nakúp s cashbackom

Konkrétne som vybral africký dub a túto voľbu musím pochváliť. Doska má nielen krásny dekor, ale je príjemná na dotyk a predovšetkým sa ukázala skúsenosť stolára, ktorý precízne zaoblil hrany a rohy stola. Kto z vás niekedy sedel hodiny pri stole z laminátu s ostrou hranou, tak presne vie, ako veľmi oceniť túto príjemnú zmenu.

Avšak pokiaľ vo svojom okolí nemáte tak šikovného stolára ako ja, Alza ponúka veľmi peknú pracovnú dosku z bambusu, teda 100 % prírodného obnoviteľného materiálu, ktorý vášmu interiéru určite pristane. Pokiaľ však chcete ušetriť, na Alze vyberiete z množstva rôznych dekorov dosiek z laminátu.

Recenzia Alza

Celkové hodnotenie stola AlzaErgo

Celkovo som s výškovo nastaviteľným stolom AlzaErgo Table ET1 NewGen veľmi spokojný. Oceňujem jeho variabilitu, jednoduchú montáž, funkcie a celkový dizajn. Tento stôl by som odporučil každému, kto hľadá kvalitné a funkčné riešenie pre ergonomickú prácu. Hodnotenie 5 hviezd je tu úplne na mieste a keby som mal možnosť tak dám 5+.

Bonusy na záver

 • Super cena – Ako som spomenul na začiatku, cena polohovacieho stola nie je zanedbateľná, ale s AlzaErgo sa dostanete takmer na cenu štandardného kancelárskeho stola. Spracovanie je navyše naozaj špičkové a som presvedčený, že lepšiu cenu na trhu nenájdete.
 • Konfigurátor kancelárskeho nábytku a vybavenia AlzaErgoAlza má veľmi intuitívny konfigurátor, ktorý vás prevedie nákupom a pri jeho využití získate 10 % zľavu!
 • Darček od Alzy – Pri kúpe polohovacieho stola AlzaErgo Table ET1 NewGen teraz navyše získate zadarmo ročné členstvo Služby AlzaPlus+, takže si budete užívať celý nasledujúci rok doručenia všetkého bez ohľadu na cenu do Alzaboxu zadarmo.
 • Vyšší cashbackAlza na svoje privátne značky poskytuje vyšší cashback ako na ostatný tovar. Pri kúpe stola teda cashback vo výške pár desiatok eur určite poteší.

Celkové hodnotenie

 • skvelý pomer kvality a ceny
 • jednoduchá montáž
 • vrátane vrtáčika na vyvŕtanie dier do dosky
 • elektrické ovládanie s 3 možnosťami uloženia pozícií
 • časovač pre upozornenie na zmenu polohy
 • možnosť namontovať vlastnú dosku
 • nenašiel som :)

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Pepa

Autor Pepa

Pepa pochádza z východných Čiech a je jedným z najdlhšie slúžiacich členov Plnej Peňaženky. Okrem toho, že sa naplno venuje riadeniu Peňaženky a svojej rodine, tak je aj vášnivým rybárom. Nakupovaniu ako väčšina chlapov príliš neholduje, ale len dovtedy, kým nepotrebuje doplniť svoju rybársku výbavu. To potom čas plynie príliš rýchlo. Najväčší relax je pre neho čas strávený s rodinou alebo na rybách, ktoré neváha zájsť chytať aj do milovaného Slovinska.

Alza.sk logo

O Alza.sk

Alza.sk býva jasnou prvou voľbou pri výbere elektroniky. Okrem toho sa však zameriava na šport, chovateľstvo, hračky. Či už zháňate mobil, obojok pre psa, vŕtačku alebo kontaktné šošovky, na Alza.sk si vyberiete.

Súvisiace zľavy a akcie

TIP NA NÁKUP

Alza.sk - Do polnoci objednáš, ráno v alza boxe máš
Alza.sk logo

až 2,8 % späť

Do polnoci objednáš, ráno v alza boxe máš

Akcia končí o:

Akce končí: