VideoRecenzia turistického vybavenia od Acrasport

Tentokrát pre vás máme novinku! Aby sme vám ešte lepšie dokázali predstaviť recenzované produkty, vytvorili sme špeciálne recenziové video. Tento týždeň testujeme turistickú výbavu od Acrasport, ktorú určite ocenia nielen skúsení dobrodruhovia, ale aj začínajúci turisti. Tak sa pohodlne usaďte a pozrite sa, ako produkty obstáli u nášho recenzenta, turistu Jirku.

27. 8. 2022
VideoRecenzia turistického vybavenia od Acrasport

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Milujem prírodu vo všetkých jej podobách a rád v nej trávim svoj voľný čas. V lete si užívam jednodenné výlety nielen po Čechách, kam chodím stanovať alebo jazdím na vodu, zimu zas trávim z veľkej časti na horách, kde sa rád venujem zimným športom. Vybavenie na turistiku mi teda nie je ničím cudzím, a preto som bol rád, že môžem otestovať tovar z Acrasport. Rozhodol som sa, že produkty najlepšie otestujem rovno v praxi, a tak som sa aj s celou výbavou vydal na víkend stanovať na Šumave.

Červený turistický batoh

Červený turistický batoh

 • Objem: 60 l (do objemu nie je započítané vrchné uzatváracie vrecko ani bočné vrecká)
 • Hmotnosť: 1200 g
 • Rozmer: 36 × 24 × 62 cm
 • Výrobca: Brother
 • Farba: červená
 • Materiál: odľahčený materiál PAD (polyamid) 210 T s vodeodolnou úpravou

43,32 €

Nakúp s cashbackom

Trekový batoh a krosná v jednom

Batoh je síce určený predovšetkým pre horskú turistiku, ale možno ho využiť aj na výlet, cestovanie či ľahkú túru, pretože je kombináciou väčšieho trekového batohu a turistického nosiča. Bol som pomerne prekvapený, čo všetko som do neho dokázal zabaliť, pretože na prvý pohľad vyzerá batoh pomerne malý (skoro by som nepovedal, že by sa doň 60 l mohlo vojsť), nakoniec som ho ale naplnil toľko, že výrazne zväčšil svoj objem.

Je vyrobený z odolného, ​​ale odľahčeného materiálu s vodeodolnou úpravou, k jeho vybaveniu patrí navyše aj pršiplášť na batoh vybavený sťahovacou gumou. Keď na chrbte nesiem stan, pitie a veľa ďalších ťažkých vecí, je pre mňa odľahčený materiál batohu kľúčový, pretože mi na chrbát nepridáva nadbytočnú váhu. Materiál plecniaka ale pôsobí kvalitne a aj pršipláštu som uveril, že jeho obsah počas prietrže mračien ochráni.

Batoh na turistiku

Zaujímavá je aj možnosť spevnenia chrbtového systému, kedy do batohu vložíte spevňovacie tyče, aké mávajú napríklad krosny – spevňovacie tyče však nie sú súčasťou balenia batohu. Okrem tejto vymoženosti je samozrejme možné si nastaviť dĺžku ramenných popruhov, zapnúť bedrový popruh, ktorý zapnú aj ľudia s obvodom pásu 130 cm, alebo batoh navyše zaistiť hrudným popruhom. Na tom dokonca nájdete signálnu píšťalku, ktorá je na nezaplatenie, ak sa na výlete dostanete do úzkych a potrebujete privolať pomoc.

A čo všetko som na batohu objavil? Predovšetkým veľké množstvo vreciek a priehradok, vďaka ktorým som mohol mať svoje veci prehľadne rozdelené a vedel som, kde čo mám. Batoh má 1 hlavnú komoru, 1 vedľajšiu komoru s vlastným vstupom, 2 sieťované bočné vrecká a 6 vedľajších vreciek na zips. Skvelé sú tiež upínacie pásky mimo batohu, vďaka ktorým som k nemu pripevnil trekingové palice a karimatku, a nemusel som tak plytvať miestom vo vnútri batohu.

Ruksak na výlet

Ako taká čerešnička na torte je navyše upevnenie alebo držiak hadičky na hydrovak (pozn. ohybný vak na vodu s hadičkou a ventilom na pitie bez nutnosti vyberania fľaše alebo odskrutkovania viečka), ktoré je umiestnené na jednom z popruhov. Ja, bohužiaľ, hydrovak zatiaľ nevlastním, a tak som držiak nevyskúšal, je to ale veľmi šikovná vychytávka, pokiaľ šliapete dlhú túru s ťažkým batohom a nechcete pre každé napitie zastavovať a vyťahovať fľašu z batohu.

Hodnotenie

Batoh je podľa mňa ideálnym pomocníkom na túry pre začínajúcich cestovateľov, ktorí objavujú krásy náročnej turistiky, ale nechcú platiť tisíce a tisíce za profesionálne batohy. V pomere cena-výkon podľa mňa obstál fantasticky, pretože poskytuje veľa výhod, vaša peňaženka pri jeho kúpe ani toľko nezaplače. Mne vyhovuje na jedno až niekoľkodenné výlety po Česku a budem ho rád používať ďalej.

Výhody batohu

 • veľkosť batohu sa dá dobre upravovať podľa potreby
 • dostatok úložného priestoru
 • vodeodolná úprava
 • mnoho zipsov, vreciek a priehradok
 • dobrý pomer cena – výkon

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Nafukovacia karimatka

Nafukovacia karimatka

 • Hmotnosť: cca 400 g
 • Nosnosť: do 120 kg
 • Rozmer v rozloženom stave: 190 × 56 × 5 cm
 • Rozmer v zloženom stave: 26 cm s priemerom 10/5 cm
 • Výrobca: Acra
 • Materiál: 400D nylon s PU poťahom vo vnútri

31,64 €

Nakúp s cashbackom

Karimatka pre pokojný spánok

Pohodlná nafukovacia karimatka je luxus, ktorý si cestovateľ, ktorý nosí celý svoj kemp na chrbte, často z kapacitných dôvodov nemôže dovoliť. Ja kvôli tomu napríklad nosím klasickú penovú karimatku a musím sa uspokojiť s tvrdším lôžkom.

Karimatka od Acrasport je ale naozaj skladná - keď je zbalená, zodpovedá veľkostne stredne veľkému bochníku chleba. Karimatka Acrasport je preto perfektná na náročnú turistiku, kedy je každý centimeter voľného miesta navyše dôležitý. Keď som ju vytiahol z obalu, vyrolovala sa predo mnou plnohodnotná karimatka, na ktorú sa pohodlne zmestí aj vyšší človek.

Karimatka na nafukovanie

Čo sa týka nafukovania, nie je to žiadny problém - karimatku je možné nafúknuť pumpičkou, ale aj ústami. Navyše to ide naozaj ľahko, takže ju zvládne nafúknuť napríklad aj dieťa. Nafukovanie tiež netrvá vôbec dlho, a to vďaka nafukovacím komorám, na nafúknutie ktorých je potrebných menej vzduchu. Radosť som mal aj z veľkého ventilu s membránou, ktorá vzduch vo vnútri karimatky zadrží.

Karimatku som skúšal v stane aj vonku na tráve a ležalo sa mi maximálne pohodlne (položiť ju na kamenistý povrch alebo na pole s ostrými steblami by som sa už ale možno trochu bál). Keď som potom karimatku balil, bol som prekvapený, ako ľahko sa dá vyfúknuť a zabaliť späť do obalu. Väčšinou mám totiž problém so zdĺhavým nafukovaním matračiek aj s ich skladným balením :-).

Tip: Nevystavujte karimatku priamemu slnečnému žiareniu a chráňte ju pred nadmernými teplotami, nech vám vydrží čo najdlhšie.

Výhody karimatky

 • nízka hmotnosť
 • skladnosť (malý rozmer)
 • ľahké nafúknutie ústami
 • pohodlnosť

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

5-dielne trekingové palice s korkovou rukoväťou

5-dielne trekingové palice s korkovou rukoväťou

 • Hmotnosť 1 kusu: 290 g
 • Rozmer v rozloženom stave: 40 × 12 × 6 cm
 • Nastaviteľná dĺžka: 115–135 cm
 • Výrobca: Acra
 • Materiál: pevná hliníková konštrukcia z kvalitnej zliatiny ALU7075

32,40 €

Nakúp s cashbackom

Trekingové palice do každého terénu

Trekingové palice a ich výhody som objavil už pred nejakým časom. Sú perfektné nielen ako podpora pri náročných trasách, ale aj ako pomôcka pri svižnejšej chôdzi či posilňovaní a rozhýbaní hornej časti tela. Na moje potulky po Šumave teda boli ideálne.

Palice od Acrasport majú 5-dielny skladací mechanizmus a navyše páčku pre nastavenie ich dĺžky. Ich skladanie je veľmi jednoduché, chvíľu mi ale zo začiatku trvalo, kým som prišiel na ten správny princíp, ktorý sa vlastne trochu podobá skladaniu stanových tyčí.

Palice som vytiahol na jednu z mojich obľúbených šumavských trás, a síce na túru pozdĺž rieky Vydry. Napriek tomu, že trasa nie je z tých najnáročnejších, ocenil som, že sú palice ultraľahké (vyrobené z hliníkovej zliatiny) a nijako ma pri chôdzi nezaťažujú. Navyše majú tvarovanú korkovú rukoväť s príjemným pevným pútkom pre lepší úchyt, ktorý má nastaviteľnú dĺžku, a tak dobre drží ruku pri chôdzi. S korkovou rukoväťou som sa stretol prvýkrát a musím povedať, že oproti klasickej gumovej mi ruka skoro nekĺzala a ani sa nepotila.

Ocenil som tiež, že v balení bolo k paliciam aj ďalšie príslušenstvo, ako sú gumové krúžky alebo násadky na hroty. Hoci sú palice veľmi pevné a pri náročných výstupoch by som sa na ne určite spoľahol, treba si dávať pozor, aby sa nezasekli v nejakej škáre alebo diere. V takom prípade by sa pri páčení z diery von mohli ľahko zlomiť.

Tip: Po používaní palice utrite od prachu, vody a iných nečistôt a výsuvné časti občas zľahka premažte silikónovým olejom.

Výhody trekingových palíc

 • nízka hmotnosť
 • nastaviteľná dĺžka
 • pevnosť v tlaku
 • minimálna náročnosť na úložný priestor
 • protišmyková rukoväť z korku

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Turistické návleky

Turistické návleky

 • Rozmery: na výšku 47 cm, priemer návleku: 16 cm
 • Výrobca: Acra
 • Farba: čierno zelená
 • Materiál: nylon 420D Oxford s vodeodolným PU poťahom vo vnútri návleku

9,35 €

Nakúp s cashbackom

Návleky pre nohy v suchu

Návleky som si vyskúšal hlavne nanečisto v stane a doma, pretože som mal na výlete výborné počasie, a tak som sa po Šumave pohyboval hlavne v šortkách – návleky teda neboli potrebné. Poriadne ich potom plánujem otestovať v zime na horách.

Každý návlek má dve našité sťahovacie gumy – na spodnej strane na topánkach a nad členkom – a jednu sťahovaciu šnúru, ktorou sa upevní podľa potreby na lýtko. Na boku navyše nájdete silný zips, vďaka ktorému je možné návlek nasadiť aj na obuté topánky. Zips je po celej dĺžke krytý vrchným lemom, ktorý je vybavený suchým zipsom na ochranu pred preniknutím vonkajšej vlhkosti alebo snehu. Na spodnej strane je vybavený sťahovacím polyamidovým pásikom s plastovou prackou na upevnenie pod topánkami, ktorý zamedzí vyhrňovaniu pri chôdzi ťažkým terénom. Ďalej je návlek možné rýchlo a jednoducho upevniť na šnurovadlo topánok mosadzným háčikom.

Návleky mi krásne padli na nohy, a to dokonca aj cez moje veľké trekové topánky. Hoci sa predávajú v jednej univerzálnej veľkosti, vďaka najrôznejším gumám a pásikom sa ľahko prispôsobia akejkoľvek veľkosti nohy. Materiál vyzerá kvalitne, a tak verím, že ma pri ochrane proti vlhku nesklamú. Návleky plánujem využívať hlavne v zime pri mojich početných bežkárskych výletoch.

Výhody návlekov

 • vodeodolný poťah vnútri návleku
 • nastaviteľné upevnenie na nohe
 • pekný dizajn
 • univerzálne využitie (v lete v teréne, v zime v snehu)

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Súvisiace zľavy a akcie

NÁŠ TIP

Acrasport.cz - Batohy nielen na túry
Acrasport.cz logo

1,4 % späť

Batohy nielen na túry

Akcia končí o:

Akce končí: