Svietidlá predstavujú nutnosť aj túžbu po niečom krásnom

19. 6. 2021
Svietidlá predstavujú nutnosť aj túžbu po niečom krásnom

 

E-shop Svetlá.sk funguje na slovenskom trhu len približne rok. Za tú dobu si osvetlením z jeho ponuky zútulnili domácnosť už stovky užívateľov Plnej Peňaženky. O aktuálnych trendoch v segmente svietidiel, ale napríklad aj smart domácnosti sme sa rozprávali s eCommerce Country Managerom Janou Mostýnová.

Ako dlho váš e-shop funguje?

 

Vo februári sme oslávili prvý rok fungovania v Českej republike. Veľmi si vážime zákazníkov, ktorí to s nami skúsili a ďakujeme tým, ktorí sa k nám pravidelne vracajú.

 

Koľko produktov máte v ponuke (skladom)?

 

V ponuke máme momentálne 40 000 rôznych produktov a skladom okolo 750 000 produktov. Priebežne náš sortiment obmieňame a pridávame nové produkty a značky.

 

V akých krajinách pôsobíte?

 

Sme najväčší internetový obchod so svietidlami v Európe. Pôsobíme v 17 krajinách Európy od Španielska, Českej republiky, Slovenska až po Škandináviu. Sme tiež súčasťou LUQOM group, špecialistov na svietidlá, ktorá pôsobí v 27 krajinách.

 

Plánujete expandovať aj do ďalších krajín?

 

Sme lídrom v mnohých krajinách Európy a chceme s tým pokračovať. V budúcnosti by sme radi expandovali do ďalších krajín, avšak v tento moment je naším hlavným cieľom sa sústrediť na spokojnosť našich súčasných zákazníkov.

 

"Počas pandémie sme boli nútení zostať doma a väčšina z nás zistila, že zariadenie nášho obydlia je dôležité pre našu psychickú pohodu alebo pracovnú efektivitu."

 

Ako sa vášho e-shopu dotkla celosvetová pandémia?

 

Asi neprekvapí, že sa nášmu segmentu bytových doplnkov - svietidiel darilo počas pandémie pomerne dobre. Počas pandémie sme boli nútení zostať doma a väčšina z nás zistila, že zariadenie nášho obydlia je dôležité pre našu psychickú pohodu alebo pracovnú efektivitu. Osvetlenie je, samozrejme, jedným z najdôležitejších elementov nášho interiéru. Okrem našich verných zákazníkov sa do online tiež presunuli aj zákazníci, ktorí nemali s e-shopmi veľkú skúsenosť.Svietidlá e-shop

 

V akej ročnom období sa najviac nakupujú svietidlá?

 

Svietidlá predstavujú nutnosť aj túžbu po niečom krásnom. Svietidlá sa teda nakupujú po celý rok s najsilnejšími mesiacmi na jeseň a zimu, kedy sa dni začínajú skracovať.

 

"Pozeráme sa tiež na farebné trendy, ktorými sa riadi celé odvetvie. Druhá vec je vkus samotnej krajiny. Napríklad krištáľové lustre sú takou našou českou klasikou."

 

Akým spôsobom volíte dodávateľa a sortiment? Prevažuje intuícia a vkus nákupcov alebo prevládajú v rozhodovaní jasné štatistické údaje?

 

Je to kombinácia niekoľkých vecí. Štatistiky, intuícia, ale aj trendov alebo nových technológií a materiálov. Tak ako v iných odvetviach, ako je i napríklad móda, existujú určité trendy, tak aj pri svetlách - ako napríklad čierne alebo betónové lampy tento rok. Zákazníci chcú, aby ich interiér bol vkusný a moderný, musíme teda držať krok. Pozeráme sa tiež na farebné trendy, ktorými sa riadi celé odvetvie. Druhá vec je vkus samotnej krajiny. Napríklad krištáľové lustre sú takou našou českou klasikou.

 

Aký je Váš najobľúbenejší kúsok, popr. čo ste si naposledy z e-shopu zaobstarali?

 

Mám zálusk v podstate na každé závesné svietidlo z nášho e-shopu! Momentálne sú moje najobľúbenejšie prstencové LED závesné svietidlá od značky Lucande. Môžete ich nájsť v niekoľkých prevedeniach a farbách. Kombinujú klasický LED luster s trochou futuristického dizajnu.


V ponuke je možné nájsť naozaj široký sortiment a štýly od jednoduchého industriálneho cez vintage až po Boho štýl. Aký štýl preferujete Vy, je Vám bližší skôr minimalizmus alebo okázalosť?

 

Nemám vyhranený štýl a nebránim sa napríklad kombinácii klasického krištáľového lustra s modernou stojacou LED lampou. V tejto dobe môžeme naozaj jednoducho kombinovať moderný nábytok a interiér s klasickými doplnkami.Moderné osvetlenie

 

Aký z týchto štýlov prevažuje u zákazníkov? Čo sa najviac predáva?

 

Máme naozaj nepreberné množstvo štýlov a značiek, u nás si teda nájde každý to svoje. Okrem veľmi obľúbených elegantných jednoduchých LED svietidiel začínajú českí zákazníci pomaly experimentovať. Veľkým trendom tento rok sú prírodné materiály a lampy v kombinácii dreva a betónu. Máme tiež veľa dizajnových nadšencov, ktorí vyhľadávajú prémiové značky ako napríklad Artemide alebo Flos.

 

Blíži sa leto a možnosť tráviť teplé večery na záhrade. Máte pre nás tip na produkt, ktorý je tohtoročným must have práve v kategórii vonkajšieho osvetlenia?

 

Veľkým trendom sú prenosné svietidlá alebo Lights To Go. Ich veľkou výhodou je možnosť ich premiestniť bez nutnosti dlhého kábla. Záleží na type svietidla, ale u väčšiny si vystačíte so slnkom vďaka solárnemu napájaniu alebo nabíjacej batérii. Sú tak aj skvelým pomocníkom napríklad pri kempovaní. Mojím favoritom je dizajnová lampa Carrie.

 

V akom období mávate najväčšie zľavy?

 

Zaujímavé akcie ponúkame priebežne. Stačí teda sledovať našu stránku, newsletter alebo sociálne médiá. Samozrejmosťou je tiež Black Friday akcia v novembri, kedy ponúkame veľmi atraktívne zľavy.


"SmartHome alebo tiež inteligentný domov začína byť viac populárny ako kedykoľvek pred tým."

 

Čo si zákazníci myslia o SmartHome?

 

SmartHome alebo tiež inteligentný domov začína byť viac populárny ako kedykoľvek pred tým. Smart kamerové systémy, žiarovky so zmenou farby alebo vonkajšie svietidlá, ktoré je možné rozsvietiť aj keď ste na dovolenke. Zákazníci objavili benefity smart domova, ako je napr. pohodlie, ale tiež predovšetkým bezpečnosť. Lampy je teraz tiež možné veľmi jednoducho ovládať nielen diaľkovým ovládaním, ale aj hlasom. Toto je napríklad veľké plus aj pre seniorov. Aj keď sa to nezdá, tak práve staršia generácia patrí k zákazníkom, ktorí najviac ocenia produkty SmartHome.

Svetlá.sk logo

O Svetlá.sk

Svetla.sk sú špecialistom na osvetlenie akéhokoľvek druhu. Štýlové a vkusné osvetlenie do domácnosti? Na stránkach e-shopu nájdete moderné, ale aj vintage osvetlenie, ktoré dokonale doladí interiér vášho domova. Ponúkajú aj osvetlenie do exteriéru, vďaka ktorému si posvietite napríklad na príjazdovú cestu, zaobstarať nástenné svietidlá či LED osvetlenie.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 20 €

EXTRA CASHBACK

Svetlá.sk - Zamilované májové nákupy
Svetlá.sk logo

6 % späť

Zamilované májové nákupy

Zľava 20 € pri nákupe 200 € a k tomu extra cashback

Akcia končí o:

Akce končí: