Pred Covidom sa ľudia začali zaujímať o svoje zdravie, až keď ochoreli. Teraz dbajú viac na prevenciu

13. 6. 2021
Pred Covidom sa ľudia začali zaujímať o svoje zdravie, až keď ochoreli. Teraz dbajú viac na prevenciu

 

Certifikované rýchlotesty, respirátory, dezinfekcie. Sortiment, ktorý si získal miesto v našich nákupných košíkoch len v poslednom roku pre pandémiu Covid-19, dominuje v súčasnosti ponuke e-shopu Dr.Protect. Jeho zameranie je ale omnoho širšie a na trhu pôsobil dávno predtým, než väčšina z nách prvýkrát počula slovo koronavírus. Dr.Protect pomáha zákazníkov žiť zdravo, spokojne a vitálne. A presne tomu zodpovedá aj ponuka tohto e-shopu, ktorého CEO Marek Kuzma bol hosťom nášho ďalšieho rozhovoru.

 

Vysvetlite našim čitateľom, čím sa váš e-shop zaoberá. Ako by ste popísali začiatky existencie vášho e-shopu? Ako ďaleko siahajú do histórie?

 

Dr.Protect radí - Prevencia je lepšia ako liečba. Už od roku 2010 prinášame kvalitný sortiment so skvelými službami pre viac ako 150 tisíc spokojných zákazníkov vo viacerých krajinám v EÚ - ako Slovensko, Česko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Bulharsko, Taliansko a iné. U nás nájdete tipy ako žiť zdravo, spokojne a mať energie a vitality na rozdávanie. Ponúkame overené prírodné produkty na podporu vašej imunity, vitality, detoxikácie organizmu, diagnostické testy, ochranu zdravia a dezinfekciu.Balenie ochranných pomôcok

 

Popíšte nám tím, ktorý stojí za vašim e-shopom. Koľko vás je? Sú medzi vami aj nejakí skutoční lekári?

 

Dr.Protect tím tvorí aktuálne 14 kolegov, ktorí usilovne pracujú na značke a starajú sa o našich zákazníkov. Celý tím zastrešuje skúsený tím s 30-ročnými skúsenosťami z oblasti výživových doplnkov a odborníci z oblasti výživy, s ktorými pripravujeme naše produkty.

"Zdravie sa stalo dominantnou témou a ľudia si uvedomili hodnotu svojho zdravia."

 

Ako do vášho podnikania zasiahol koronavírus? Je nejaký rozdiel v sortimente, ktorý ste najčastejšie predávali pred jeho začiatkom a teraz?


Posledný rok nám výrazne zasiahol do podnikania vývoj okolo pandémie a opatrení. Zdravie sa stalo dominantnou témou a ľudia si uvedomili hodnotu svojho zdravia. Keď pred tým ľudia sa o zdravie začali zaujímať až keď ochoreli, teraz oveľa viac ľudí začalo dbať na prevenciu, čo je myslíme oveľa lepší spôsob ako iba riešenie dôsledkov chorôb. Potrebám našich zákazníkov sme prispôsobovali aj náš sortiment a priniesli mnoho nových inovatívnych produktov, ktoré im pomáhajú ostať zdraví. V ponuke nám pribudli ochranné pomôcky za výhodné ceny, inovatívne testy na COVID-19 zo slín ako aj nové doplnky výživy, ktoré zvyšujú imunitu.

 

Ako veľmi sa odrážajú v objednávkach vášho obchodu vyhlásenia nových opatrení vládou (napr. povinnosť nosiť respirátor) ?

Opatrenia a odporúčania vlády sa týkajú širokej verejnosti, sú mimoriadne sledované a preto majú vplyv na predajnosť jednotlivých produktov a kategórií. Naša snahou bolo priniesť ľuďom kvalitný sortiment za výhodné ceny, čo si myslím naši zákazníci mimoriadne ocenili.

 

Ako myslíte, že budú ľudia pristupovať k ochranným pomôckam (rúška, dezinfekcie...), keď sa aktuálna pandémia stane minulosťou?

 

Situácia sa veľmi dynamicky mení, ale myslíme si, že aj napriek únave ľudí z opatrení sa časom stanú mnohé ochranné pomôcky akceptovanou súčasťou napr. počas sezóny chrípkových ochorení, ako je to bežné v Ázii. Ľudia si viac budú všímať svoje zdravie a dbať na prevenciu.

 

"Práve vďaka dlhoročným skúsenostiam všetky produkty pred pridaním do ponuky osobne skúšame a vyberáme z nich tie najlepšie, ktoré by sme odporučili každému."

 

Aké produkty z vášho sortimentu používate na dennej báze vy osobne a prečo?

Naše motto, že Dr.Protect radí a odporúča, berieme doslovne. Práve vďaka dlhoročným skúsenostiam všetky produkty pred pridaním do ponuky osobne skúšame a vyberáme z nich tie najlepšie, ktoré by sme odporučili každému. Máme otestované a používame všetky produkty, od ochranných pomôcok, cez naše vitamíny a doplnky výživy, ktoré nám pomáhajú s prevenciou. V ponuke máme množstvo produktov na rôzne ťažkosti, preto produkty striedame podľa situácie a potreby - napr. Dr.Protect Quercetín na zvýšenie imunity, Dr.Protect Megamozog na podporu pamäte, Dr.Protect Kolagén na kĺby a svaly, Dr.Protect Digezyme a Žlčník na trávenie, naše zdravé ajurvédske nápoje ako Brahmi na koncentráciu, Aswagandha na energiu, Valerianu na pokojný spánok. V našej ponuke si nájde produkt pre seba každý.Produkty Dr.Protect našli počas pandémie cestu do rôznych organizácií


Ako vyberáte produkty, ktoré zaraďujete do ponuky? Vyhodnocujete si napr. trendy, čo sa predáva u konkurencie alebo v zahraničí? 

Všetky naše produkty pripravujú skúsení odborníci z oblasti výživy. Stále vymýšlame nové a lepšie zloženia a príchute. Reagujeme na dopyt od zákazníkov ale aj prinášame novinky, o ktorých ani nevedeli. Produkty sa snažíme nekopírovať od konkurencie, ale naopak priniesť nové unikátne riešenia.

 

"Zákazníci sa môžu tešiť na našu novú prírodnú kozmetiku a Dr.Protect lekárničku pre domácich miláčikov."

 

 Prezradíte nám nejakú novinku, ktorú v najbližšej dobe chystáte pre vašich zákazníkov?

 

Nové produkty pridávame každý týždeň. Z najnovších produktov, na ktorých sme nejaký čas spolupracovali, je práve nový švédsky test na COVID-19 zo slín ako prví z EÚ, náš nový produkt Dr.Protect Burn&Slim na podporu chudnutia, rozširujeme ponuku produktov pre deti a zákazníci sa môžu tešiť na našu novú prírodnú kozmetiku a Dr.Protect lekárničku pre domácich miláčikov.