Recenzia sady parfumov z e-shopu Vivantis.sk

Hovorí sa, že parfum je melódiou tela. Čo keď sa vám ale hudobný vkus priebežne mení? Nakupovať stále nové kvalitné parfumy je nielen časovo, ale aj finančne náročné. E-shop Vivantis verí, že na tento problém našiel odpoveď v podobe sady mini parfumov N.C.P. Olfactives, s ktorými si vďaka vrstveniu vytvoríte mnoho ikonických vôní priamo na telo.

10. 12. 2022 Anežka
Recenzia Vivantis.sk: Mini sada N.C.P. Olfactives

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,0 / 5

Vždy som chcela byť tou ženou, ktorá po sebe v miestnosti zanechá slabý závan príjemnej vône a ktorej parfum prinúti okoloidúcich sa za ňou so záujmom otočiť. Mala som ale problém nájsť vôňu, ktorá by sa mi páčila a zároveň som ju nemusela oživovať každú polhodinu. Channel č. 5 ani Guess Seductive, ktoré vyhovujú snáď každej žene, ktorú poznám, ma nikdy príliš neoslovili.

Z toho dôvodu ma sada parfémov N.C.P. Olfactives vážne zaujala, pretože s nimi som mala možnosť otestovať veľa rôznych kombinácií vôní a zistiť, ktorá mi sedí najviac. Táto sada je totiž navrhnutá tak, aby každý miniparfum zastupoval určitý „vonný štýl“ (kvetinový, ovocný, orientálny atď.). Samostatne tak nemusia (ale môžu) príliš lahodiť našim čuchovým receptorom, pokiaľ ich však navrstvíte na seba, môžete stvoriť jedinečnú vôňu, ktorá doplní vašu osobnosť.

Prišla elegantná kazeta


Balíček s parfumami mi dorazil do práce v elegantnej kazete, ktorá navyše prišla v krabici vystlanej papierovými hoblinami. Vnútri na mňa čakalo 7 podlhovastých flakónov, ktoré boli na vnútornej strane veka popísané. Na veku som navyše našla vysvetlenie onoho parfumového vrstvenia. Flakóny boli navyše zasadené do čierneho penového podkladu, čo len umocňovalo luxusný vzhľad celého balenia. S kolegyňami sme ihneď všetky parfumy vyskúšali samostatne. Niektoré nám voňali hneď „na prvú dobrú“, iné nás toľko neoslovili a bolo jasné, že len čakajú na samotné vrstvenie.

Obsah kazety

 

 • 101 Clementine Violet Flower – EDP: Vôňa, ktorá poteší každého milovníka citrusov, zahŕňa však aj tóny fialky.
 • 201 Apple & Driftwood – EDP: Svieža ovocná vôňa jabĺk už dopĺňa jemný jazmínový závan.
 • 301 Jasmine & Sandalwood – EDP: Táto jazmínová vôňa je veľmi zmyselná, ale napriek tomu jemná a stala sa mojou obľúbenenkyňou.
 • 401 Levanduľa a borievka – EDP: Retro vôňa, ktorá predstaví levanduľu v sladkom nádychu podčiarknutom drevitým podtónom.
 • 501 Iris & Vanilla – EDP: Veľmi sladká vanilková vôňa s prímesou kosatca a fialky.
 • 601 Amber & Gaiacwood – EDP: Vôňa predstavujúca gujakové drevo, je veľmi dominantná a zemitá.
 • 701 Leather & Vetiver – EDP: Vôňa s tónmi kože má orientálny nádych a je veľmi silná.
Mini sada N.C.P. Olfactives - 7 x 10 ml

Mini sada N.C.P. Olfactives - 7 x 10 ml

 • Súprava obsahuje:
 • Clementine Violet Flower - EDP
 • Apple & Driftwood - EDP
 • Jasmine & Sandalwood - EDP
 • Levanduľa a borievka - EDP
 • Iris & Vanilla - EDP
 • Amber & Gaiacwood - EDP
 • Leather & Vetiver - EDP

138,10 €

Nakúp s cashbackom

Skúšame = voniame


Parfumy by mali byť unisex, a tak som sa rozhodla ich vyskúšať spolu so svojim priateľom. Skúšali sme oba dva rôzne kombinácie, a aj keď sme za chvíľu mali hlavu plnú omamného voňavého oparu, užili sme si pritom aj dosť zábavy :-). Dojmy a obľúbené vône sme mali pomerne odlišné.

Ako vrstviť


Vrstvenie parfumov na seba je pomerne zaujímavý proces, na ktorý sme si museli priebežne prísť. Svoje skúsenosti som zhrnula do niekoľkých málo rád, ktorými sa môžete inšpirovať:

 • Parfumy na seba streknit zblízka a potom ich prstom na koži „premiešajte“, výsledná vôňa bude kompaktnejšia.
 • Pohrajte sa s vrstvením viac ako 2 vôní. Možností je síce skutočne veľa, výsledné vône však budú naozaj originálne.
 • Verte alebo nie, výsledná vôňa sa odvíja aj od miesta, kam ju nastriekate. Inak bude voňať na krku, inak na chrbte ruky.
 • Než zhodnotíte výslednú kombináciu vôní, nechajte parfum na tele chvíľku „odležať“. Bezprostredne po nastriekaní ucítite len tú vôňu, ktorej ste na seba strekli viac.

Vivantis recnezia

Dojmy mužského osadenstva


Priateľ skúšal predovšetkým ľahkú citrusovú vôňu (Clementine violet flower) a drevitú Amber & Gaiacwood. Samostatne mu vône pripadali pomerne dámske, a tak sa ich rozhodol otestovať v kombinácii so svojim parfumom značky Hugo Boss. Napriek tomu, že Boss mal vo výsledku prevahu, jednotlivé fragmenty ostatných parfumov vôni dodali príjemný podtón – v prípade Clementine violet flower bol svieži a citrusový, v prípade Amber & Gaiacwood zase zemitejší a ťažší.

Aké parfumy preferovali dámy?


Aj ja som sa najskôr rozhodla vyskúšať jednotlivé parfumy s mojou súčasnou voňavkou (používam sladšiu vôňu značky Versace). Napriek tomu, že by výsledok príjemný, zaujímavejší pre mňa bolo pokúsiť sa vytvoriť vôňu úplne novú, a to len z testovaných parfumov.

Parfumy

Na prvé vdýchnutie ma oslovila jazmínová vôňa, ktorú dokonca momentálne používam samostatne. Príjemná je tiež vôňa citrusová, kvetinová a vanilková a dokážem si predstaviť, že môžu poslúžiť (podobne ako pre mňa vôňa jazmínová) ako samostatný parfum. Čo sa týka kombinácií, oslovila ma najviac kombinácia orientálnej vône s jazmínom (je ťažšia, omamná, ale stále príjemná) a kombinácia citrusovej vône s drevitou. Skúšala som aj kombináciu vanilky s levanduľou, ktorá vytvorila ideálnu kombináciu pre tých, ktorí vyhľadávajú naozaj sladké parfumy. Kombináciu 3 a viac vôní som vyskúšala tiež, väčšinou ale boli základom vyššie uvedenej dvojice voňaviek.

Výsledné postrehy


Sada parfumov, ktoré sú určené na vrstvenie, je podľa mňa skvelý nápad pre každého, kto nerád zostáva stále pri rovnakých produktoch a rád občas svoje zvyky obmení. Veľmi oceňujem, koľko možných vôní sada ponúka, pričom čerešničkou na torte je zábava, ktorú hľadanie správnych kombinácií ponúka. Ich cena je síce trochu vyššia, pokiaľ ste však voňavkový chameleón, ktorý rád skúša stále nové veci, sú pre vás ideálne.

Pozitívne tiež je, že vydrží pomerne dlho. Po celom dni v práci a potom na náročnom tréningu som ju doma stále cítila, prekvapivo však predovšetkým zo svojich vlasov. Celkovo produktu dávam 4 hviezdy, a to z toho dôvodu, že jedna či dve vône ma neoslovili ani po usilovnom kombinovaní.

Celkové hodnotenie

 • nespočetné množstvo možných kombinácií
 • uspokojenie rôznych štýlov a vkusov
 • výdrž vône
 • vyššia cena
 • vôňa pôsobí skôr dámsky ako unisex

Počet hviezdičiek: 4,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Anežka

Autor Anežka

Anežka je naším najväčším odborníkom na české texty vrátane gramatiky, ktorú má v rukáve. Je vidieť, že češtinu miluje a rovnako tak knihy snáď všetkého druhu. Niekto nemôže ani vidieť kôprovú omáčku a niekto zas text, kde sa použije napríklad čiarka namiesto bodkočiarky. Okrem toho ju baví cestovanie, ale s nadšením sa venuje aj deťom, ktoré vedie na hodinách aerobiku. 

Vivantis.sk logo

O Vivantis.sk

V e-shope Vivantis si vyberie každý, kto má štýl a rád sa o seba stará. Dámy, páni aj deti tu nájdu značkové a luxusné vône, kozmetiku, šperky, hodinky, ale aj štýlové oblečenie a topánky. Okrem toho Vivantis ponúka aj produkty podporujúce zdravie, ako sú doplnky stravy, čistiace prostriedky, produkty pre eko domácnosť alebo zdravotné prístroje a pomôcky.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA AŽ 50 %

Vivantis.sk - Vybraná kozmetika so zľavou
Vivantis.sk logo

až 5,5 % späť

Vybraná kozmetika so zľavou

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 20 %

DEN DETÍ

Vivantis.sk - Zľava 20 % na detské hodinky a šperky
Vivantis.sk logo

až 5,5 % späť

Zľava 20 % na detské hodinky a šperky

Akcia končí o:

Akce končí:

30%

Vivantis.sk - Extra zlava 30% na oblečenie a topánky
Vivantis.sk logo

až 5,5 % späť

Extra zlava 30% na oblečenie a topánky

Akcia platí na produkty označené štítkom "Akcia s kódom" a do vypredania zásob.

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články