Marley recenzuje: Nové božstvo - automatické kŕmidlo

K odbornej recenzii automatického kŕmidla s kamerou sme prizvali štvornohého kolegu Marleyho. Ako sa mu produkt páčil?

30. 11. 2023 Marley
Marley recenzuje: Nové božstvo - automatické kŕmidlo

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Zeus, Alah či Brahma. V rôznych kútoch sveta ľudia vyznávajú iné božstvá. Hoci zo svojej zvieracej podstaty by som mal veriť skôr animistickým náboženstvám, ja som pred mesiacom objavil jedno elektronické. Našiel som svojho bieleho elektrického boha.

Nie je Tesla ako Tesla

Moja panička v posledný augustový večer prišla domov s tým, že dostanem svoju vlastnú Teslu. Vo večernom spravodajstve v krabici s uväznenými ľuďmi (panička to nazýva televízor) som započul niečo o zlej ekonomickej situácii vo svete. Preto som nepredpokladal, že by som ako darček k svojmu sviatku úžasnosti mohol dostať práve Teslu. Hneď som si však začal predstavovať ako sedím na sedadle spolujazdca, ako mi uši vejú vo vetre a ako nešoféruje nik iný ako samotný Elon Musk. 

Marley a Tesla

O deň neskôr ma však čakalo sklamanie. Nešlo totiž o Teslu z americkej Silicon Valley, no zo slovenského Stropkova. A poviem vám - Silicon Valley a Stropkov je teda markantný rozdiel. 

Automatické kŕmidlo pre zvieratá Tesla

Automatické kŕmidlo pre zvieratá Tesla

 • Objem priehľadnej nádoby: 4 l
 • Jedna porcia: cca 10 g
 • Kŕmna dávka: až 10 porcií
 • Priemer granúl: 2 - 10 mm suchej zmesi
 • Zariadenie podporuje SD karty s kapacitou 8-64 GB
 • Funkcie: HD kamera s 2-cestným audiom a nočným videním, mikrofón a reproduktor

179,90 €

Nakúp s cashbackom

Keď som však prechrumkal všetko sklamanie, uvedomil som si, že tento daček vôbec nemusí byť zlý. Tak po prvé - budem sa s mojou paničkou vedieť rozprávať aj keď nebude doma a navyše dostanem oveľa viac potravy ako za bežných okolností.

Ako som už spomínal - panička prišla domov s bielou krabicou. Vedel som, že ide o môj darček, ale na môj typ granuliek to bol veľmi malý balík. Hádal som teda, že pôjde o spomínaný automatický dávkovač, alebo ako som ho nazval ja - bieleho elektrického boha. Spočiatku mi nebol sympatický. Blikal a vydával zvuky, na ktoré som nebol zvyknutý. Upozornil som ho však svojim štekotom a hneď sa upokojil.

Moja pani si potom do mobilu stiahla apku, cez ktorú sa biely elektrický boh dá ovládať. Zosinchronizovala tieto zariadenia presne podľa návoda (nekonečné šťastie, že jeden z nás vie čítať) a zrazu sa na mňa vedela dívať cez obrazovku svojho mobilu. Potrebujete teda len stabilnú WiFi a aplikáciu Tesla Smart (aj pre android aj pre iOS). Panička sa ešte napr. nemusí báť, že keď vypadne elektrina a ona nebude doma, tak ostanem o hlade. Okrem napájacieho kábla sa tam totiž dajú ďobnúť aj baterky. 

Biely elektrický boh má HD kamerku s 2-cestným audiom s nočným videním. Navyše je tam zabudovaný reproduktor a mikrofón a je do neho možné vložiť pamäťovú kartu s kapacitou 8-64 GB. To nočné videnia testujem pravidelne pri kontrole obsahu svojej misky. Tieto kontrolné obhliadky vykonávam každý polhodinu, hlavne pre moje večne hladné bruško. 

Kamera v noci

Čo však najviac zaujímalo mňa bola veľkosť a množstvo granuliek, ktoré mi elektrický boh vie vyčarovať. Objem priehľadnej nádoby bieleho elektrického boha sú 4 l. Zmestí sa tam teda toho dosť a ja dostanem svoje granulky vždy čerstvé. Nemám rád odstáte jedlo, brrr. Panička v apke vie zvoliť, koľko mi dávkovač granuliek vydá. Jedna porcia má vraj približne 10 g a vie mi dať v jednej dávke aj 10 porcií. Priemer granulky je 2 - 10 mm suchej zmesi. V apke si dokonca moje kŕmenie môže automaticky nastaviť na čas, čiže ma nemusí vždy kŕmiť manuálne. 

Za denného svetla

Čo sa však mne a mojej paničke zo všetkého páči najviac je to, že sa spolu môžeme rozprávať. Panička na mňa hovorí tak, že v apke zapne mikrofón. Nevýhodou je, že v čase, keď má zapnutý mikrofón, sa vypne reproduktor. Teda ak jej práve v tej chvíli niečo chcem povedať aj ja, panička ma nepočuje. Mobil jej dokonca vždy pošle upozornenie o pohybe, čiže keď napäto stojím pred kŕmidlom, moja panička o tom vie. Mimochodom - dá sa takto sledovať aj iné dianie v domácnosti.

Vo všeobecnosti sme s týmto produktom nadmieru spokojní, možno ešte viac ako s autom Elona Muska. Bieleho elektrického boha mi závidia všetky psíky na ulici a ja ho odporúčam všetkými 4 labkami. 

Celkové hodnotenie

 • nočné videnie
 • komunikácie so zvieratkom
 • šikovná kamerka
 • možnosť zavedenia SD karty
 • keď je spustený mikrofón, vypne sa reproduktor

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Marley

Autor Marley

Marley je weimarský stavač našej kolegyne Alžbet. S radosťou pre Plnú Peňaženku testuje produkty pre zvieratká, najmä však obľubuje psie maškrty. Snaží sa na Plnú Peňaženku dotiahnuť e-shopy s mäskom, ktorého kvalitu bude testovať náročným jazýčkom a odbornou tráviacou sústavou. 

Podobné články