Recenzia proteínových jedál na podporu chudnutia

14. 8. 2021 Vendy
Recenzia proteínových jedál na podporu chudnutia

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

K otestovaniu sme dostali balíček proteínových jedál vhodných pre keto diétu. Všetky sú od e-shopu Prodietix a skúšala ich naša kolegyňa Vendy, ktorá už má s keto diétami ných značiek skúsenosť. Prečítajte si jej recenziu.

Balíček proteínových jedál a doplnkov

 • Cena: od 56 €

 • Balíček 25, 50 alebo 100 proteínových jedál podľa vlastného výberu

 • Hodnotenie Vendy: ★★★★★ 

 • Odkaz na produkt: Výhodné balíčky Prodietix 

Keď mi kolegyňa ponúkla vyskúšať si Prodietix keto diétu, s radosťou som ponuku prijala. Každý rok pravidelne zažívam boj, ako zhodiť pár kíl. Určite to všetci poznáte a čo si budeme nahovárať - osledný rok a všetko čo sa v rámci neho udialo, štíhlej línii zrovna neprial. Ponuku recenzovať výrobky od Prodietix som teda prijala doslova s nadšením. O tejto diéte som počula veľa. Jedna z mojich kamarátiek ju už držala a celkom rada sa k nej pravidelne vracia.

Ja som bola o niečo skeptickejšia, pretože som už nejaké tie keto diéty už vyskúšala a nikdy som ich nedokázala dotiahnuť do konca. Vždy ma odradila chuť a vôňa, respektíve zápach pripravovaných jedál. O Prodietix som si preto veľa načítala na internete, kde som sa dozvedela, že pokrmy tejto značky sú vyrábané vo Francúzsku a ponúkajú širokú škálu slaných aj sladkých pokrmov.

Balíček z e-shopu mi prišiel veľmi rýchlo, doma som ho mala už do dvoch dní. A okrem jedál obsahoval aj designový fialový shaker, sklenenú fľašu na pitie a podrobný návod s informáciami o diéte, príprave jednotlivých produktov a množstvo receptov na zdravé jedlá.

Prodietix je tzv. keto diéta, známa tiež ako "bielkovinová, alebo "proteínová" diéta. Prevažuje v nej príjem bielkovín nad tukmi a sacharidmi. Chudnutie by malo byť veľmi efektívne a dodržiavanie diéty veľmi jednoduché. Jedná sa o kompletne vyvážený jedálniček na celý deň. Denne si môžete pochutiť na 4-5 porciách jedla. Mal by sa dodržiavať pomer medzi sladkými a slanými jedlami. Je dôležité pitie dostatočného množstva vody (povolený je aj nesladený čierny a zelený čaj, káva buď bez kofeinu, filtrovaná alebo espresso). K diéte počas prvej fáze môžete konzimovať tiež povolené množstvo niektorých druhov zeleniny.

Balíček proteínových jedál a dopnkov ketodiéty obsahoval tieto produkty: 

 • vanilková, jahodová, kokosová, mandľovo-pistáciová, malinová tyčinka – balenie po 3 porciách – celkom 15 ks

 • vanilkové, kávové wafle – balenie po 3 porciách – 6 ks

 • čokoládová tyčinka s oplátkou – 3 ks

 • čokoládový a malinový koláč – 2 ks

 • vanilkový, čokoládový, jahodový, banánový krém – 4 ks

 • hrachová, zeleninová polievka – 2 ks

 • ľadová káva – 1 ks

 • nápoj s čokoládovou príchuťou – 1 ks

 • nápoj s kávovou príchuťou – 1 ks

 • nápoj s príchuťou pomaranča – 1 ks

 • nápoj s príchuťou broskyňa a mango – 1 ks

 • koktejlové párky – 1 ks

 • chorizo – 1 ks

 • chipsy s BBQ príchuťou, s príchuťou chilli a kyslej smotany, s príchuťou syra a cibuľa – 3 ks

 • tortillas s kuracou príchuťou – 1 ks

 • müsli s príchuťou čokolády – 1 ks

 • tagliatelle – 2 ks

 • croissant – 1 ks

 • cereálny chlieb – 1 ks

 • chrumkavé minibagetky – 1 ks

 • syrová pomazánka – 1 ks

 • nutrinella – 1 ks

 • zeleninová pomazánka s paradajkami a bazalkou – 1 ks

 • proteináda s cereáliami – 1 ks

Jednotlivé jedlá sa dajú ľubovoľne kombinovať, avšak ako som písala vyššie, odporúča sa dodržiavať pomer medzi sladkými a slanými jedlami. Všetky tieto pokrmy majú vysoký obsah bielkovín a obsahujú všetky zložky vyváženej stravy.

S najrôznejšími diétami mám za svoj život bohaté skúsenosti, no to najhoršie som si naozaj prežila práve s keto diétami. A to hlavne z dôvodu, že chuť a zápach instantných keto pokrmov či nápojov naozaj neboli najpríjemnejšie. Vždy pre mňa bolo ťažké sa na tieto jedlá vôbec pozrieť. Po pár dňoch to pre mňa predstavovalo pomyselné mučenie a preto som sa aj pri Prodietix pripravovala na najhoršie. Bola som ale veľmi príjemne prekvapená, akonáhle som produkt od Prodietix ochutnala. Pokrmy sú naozaj chutné, nemajú taký ten typický proteínový zápach a na každé jedlo som sa tešila a dávala si ho s chuťou, čo sa mi predtým ani raz nestalo.

Ako by mal napríklad vyzerať deň s Prodietix:

Raňajky: müsli s príchuťou čokolády zaliate mandľovým mliekom, káva, čaj, voda

Doobedná desiata: cereálny chlieb so syrovou pomazánkou, šalátová uhorka, dostatočné množstvo vody

Obed: hrachová polievka, povolené druhy zeleniny, voda

Večera: slaná palacinka s povolenou zeleninou

Počas celého dňa môžete konzumovať povolenú zeleninu, cca 5 až 10 gramov na deň. Je však nutné dodržiavať pitný režim, najlepšie 3 litre vody na deň. Pokiaľ vám nestačia 4 pokrmy od Prodietix, môžete do svojho jedálničku zaradiť aj poobedný snack. Prvý pokrm by ste mali vždy konzumovať do pol hodiny od prebudenia a odstup medzi jednotlivými jedlami by mal byť približne 3-4 hodiny. Posledné jedlo by ste si naopak nemali dať neskôr, ako 2 hodiny pred spaním.

► Vyskúšané produkty

Chipsy s príchutou syra a cibule: Po otvorení balenia mi bolo jasné, že budú naozaj chutiť ako cibuľa. Cibuľová aróma bola naozaj výrazná, no aj napriek tomu chutili dobre, výrazne koreneno a boli príjemne chrumkavé. Do budúcna si viem predstaviť, že by som týmito zdravými chipsami nahradila tie klasické - ideálne ako snack k čítaniu či pozeraniu televízie.

Čokoládový koláč: Tak na ten som sa naozaj tešila. Možno aj preto som mala vysoké očakávania a cítila sa potom tak trochu sklamaná. Koláčik síce chutí po horkej čokoláde, no nevyhovovala mi jeho konzistencia - pre mňa to bola len taká zvláštna hmota. Ničmenej, druhý malinový koláč som dala ochutnať svojmu otcovi - športovcovi - a ten bol nadšený. Je milovníkom skoro všetkého sladkého, no práve kvôli športu, ktorému sa aktívne venuje, si dáva na stravu obzvlášť pozor. Koláč mu prišiel chutný a sýty a k poobednej káve namiesto zákusku podľa jeho slov priam ideálny.

Ľadová káva: Od tej, priznám sa, som veľa neočakávala. No bola pre mňa veľkým a príjemným prekvapením. Bola sladká a naozaj chutná. Prirovnala by som ju k plechovkovým ľadovým kávam, ktoré bežne dostanete v obchodoch.

Syrová pomazánka: Pri tomto produkte nemám jedinú výhradu. Milujem syry a táto pomazánka je chuťovo veľmi podobná práve taveným syrom.

Proteínové tyčinky: Nepatrím medzi fanúšikov sladkých tyčiniek, a preto som opäť obdarovala svojho otca. Podľa neho boli chutné a ideálne pre doplnenie energie napríklad pri jazde na bicykli.

Chorizo: Už keď som si o ňom čítala ako o súčasti balíčku, vedela som, že to bude jeden z prvých produktov, ktoré ochutnám. Vyskúšala som teda malý kúsok. Bol celkom tuhý, ale chutný. Nakoniec som ho celý nakrájala, jemne orestovala na panvici, pridala varený karfiol (patril medzi povolenú zeleninu) a dve vaječné bielka. Bol to naozaj chutný obed, ktorý som si veľmi užila.

Tortillas: Výborné ako náhrada za nachos, ktoré všetci poznáme. Perfektne sa k nim hodí napríklad avokádový dip. Pri ich konzumácii som nachvíľu zabudla na fakt, že držím diétu.

Hrachová polievka: Aj napriek tomu, že v lete nepreferujem teplé jedlá, polievka mi naozaj zachutila. Jej veľkou výhodou je navyše fakt, že sa ľahko a rýchlo pripravuje.

Koktejlové párky: Musím povedať, že ich vzhľad ma zrovna neoslovil. Avšak, asi na štvrtý deň diéty som dostala veľkú chuť na "mäso", takže som ich vyskúšala a chuťovo nakoniec vôbec neboli zlé.

Nutrinella: Tá je naozaj výborná, nenašla som na nej nič negatívne. Chutila ako bežná nutella - výborná na mlsanie.

Slaná palacinka: Sama o sebe bola mdlá, bez chuti a vláčna. Odporúčam si ju vylepšiť zeleninovou pomazánkou s paradajkami a bazalkou od Prodietix.

► Hodnotenie a záver

Chuťovo sú jedlá oveľa lepšie, ako som očakávala a to ma veľmi milo prekvapilo. Najlepšie na Prodietix je ich jednoduchá a rýchla príprava, ktorú určite oceníte. Praktické je tiež balenie po jednotlivých porciách, ktoré si môžete vziať kamkoľvek so sebou a nemusíte nič odmeriavať. Jedlo každé 4 hodiny a povolené množstvo zeleniny vás dostatočne zasýti, takže táto diéta sa dá držať aj bez veľkého sebazaprenia.

Čo ale tiež musím zmieniť, sú práve webové stránky Prodietix.sk, ktoré sú naozaj prehľadné a dozviete sa na nich všetko, čo o diéte potrebujete vedieť. Veľkou výhodou je ich poradňa, ktorú tu tiež nájdete. Pokiaľ máte akúkoľvek otázku alebo vám niečo nie je jasné a potrebujete poradiť, môžete buď vyskúšať vyhľadať odpoveď v lupe, alebo jednoducho svoju otázku zaslať e-mailom. Počas svojej diéty som túto možnosť vyskúšala a musím povedať, že to funguje naozaj perfektne - svoju odpoveď som e-mailom dostala do cca 10 minút.

Keď to teda všetko zhrniem, nič negatívne o tejto diéte napísať nemôžem. Pokrmy nie sú jednotvárne, chuťovo sú veľmi dobré a pre mňa bola celá táto skúsenosť príjemným prekvapením. V prípade, že sa vám nechce rozmýšľať o tom, čo zdravé variť a nakupovať, Prodietix pre vás môže byť výborné, jednoduché a účinné riešenie, ako zhodiť (celkom jednoducho) pár kilogramov a príliš počas toho netrpieť. Z toho dôvodu dávam ketodiéte od Prodietix kompletných ★★★★★ hviezdičiek.

Niečo o e-shope

S francúzskou ketónovou diétou Prodietix máte na výber z viacerých možností, ako sa na ketodiétu vrhnúť. Vybrať si môžete diétny program na mieru podľa online kalkulačky, do ktorej zadáte svoje osobné údaje a následne vám bude odporučený vhodný balíček práve pre vás.  

Predtým, ako sa do proteínovej diéty pustíte, máte možnosť vyskúšať jedlá z niekoľkých ochutnávkových balíčkov. Zistite tak, či nekupujete mačku vo vreci a ochutnajte jedlá vopred. Množstvo zdravých variánt tu tiež zoženiete úplne samostatne, a to práve v sekcii Doplnkový sortiment. Pokiaľ takýchto jedál nakupujete viac, hodiť sa vám môžu výhodné balíčky proetínových jedál po 25, 50 alebo 100 kusoch.

Chcete vedieť, na aké jedlá sa môžete tešiť? Je toho prekvapivo veľa. Uvediem preto niekoľko príkladov - okrem klasiky akou sú ovsené kaše, palacinky, smoothies, müsli, polievky, alebo omelety, si môžete dopriať aj krémy a pudingy, sladké pečivo, zemiakový šalát, cestoviny, párky a klobásu, pizzu, rôzne pomazánky a tiež chipsy alebo zdravšiu verziu čokolády, tzv. proteinádu. Pri všetkých týchto produktoch sa navyše dozviete ich presné zloženie a nutričné hodnoty.

Ďalšou skvelou vecou je, že si pri každom výrobku môžete prečítať aj hodnotenie zákazníkov, ktorí nakúpili pred vami. Vďaka tomu zistíte, či existuje šanca, že vám jedlo bdue chutiť. :-)

► Zásadou sú správne postupy, teda recepty

Už nikdy viac nemusíte tápať, čo si v ketodiéte uvaríte za jedlo. Prodietix.sk má na stránkach množstvo receptov na dobu, pokiaľ diétu držíte ale tiež na dobu, kedy s diétou skončíte. Na webe Prodietix zároveň tiež nájdete vzorové jedálničky, takže vaše plánovanie bude predsa len o niečo jednoduchšie.

Pozrite si video o tom, čo to keto diéta, proteínová či bielkovinová diéta vôbec je:

Vendy

Autor Vendy

Vendy je rodáčkou z Českých Budejovíc a ako správna patriotka má najradšej budejovické pivo. Veľmi rada chodí na prechádzky so svojou fenkou. Vášnivo rada nakupuje, bavia ju Tarantinove filmy, hudobné festivaly a koncerty rockovej hudby. Do dnešného dňa spomína na koncert Lucie v opere, ktorý ju ako násťročnú doslova uchvátil.