Recenzovali sme pre vás panvicu na volské oká

OrionDomácePotreby.sk je e-shop, kde nájdete celý sortiment potrieb do domácnosti. vraj prečo by ste si kupovali varechu cez interner? motivácia je jasná. Ďalšia kategória, v ktorej nakupujete s cashbackom a navyše jedinečný sortiment domácich potrieb.

16. 2. 2019
Recenzia Oriondomacepotreby.sk: Panvica na volské oká

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Spoločnosť Veľkoobchod ORION, spol. s.r.o. bola založená v roku 1992 a patrí medzi popredné české veľkoobchody, pôsobiace v oblasti domácich potrieb. V súčasnej dobe okrem veľkoobchodu spoločnosť prevádzkuje aj zásielkový obchod, ktorý ponúka svoj tovar prostredníctvom vytlačených katalógov a e-shopu Orion domáce potreby.

Za 27 rokov svojej existencie majitelia vybudovali prosperujúcu, rýdzo českú spoločnosť, s rozsiahlym sortimentom tovaru, nie len od renomovaných českých výrobcov, ale tiež od výrobcov zo štátov EÚ a krajín celého sveta. Orion domáce potreby pôsobia v Českej republike, na Slovensku a v Poľsku.

Ponuka Orion domáce potreby

Orion domáce potreby ponúka svojim zákazníkom tisícky výrobkov – domáce, kuchynské a záhradkárske potreby, kúpeľňové doplnky, pomôcky na upratovanie a drobné elektrospotrebiče. Môžete u nich zakúpiť napríklad produkty značiek Morreti, Hobby Life, Bio Xeramic, Maxstar, Silinie a ďalšie.

Čo určite všetci oceníme, je ich snaha podporovať slovenský trh a českých či slovenských výrobcov kvalitných výrobkov za prijateľnú cenu. Toto všetko v spojení s atraktívnym a moderným designom.

O novinkách a akčných ponukách tovaru sa môžete dozvedieť tiež prostredníctvom ich pravidelných letákových akcií.

Doprava až k vašim dverám

Pri objednávkach cez internet máte na výber, ako si necháte tovar doručiť. Možností Orion ponúka viac a všetky za jednotnú cenu. Pokiaľ chcete zásielku doručiť Slovenskou poštou alebo kuriérskou službou Geis Parcel SK, zaplatíte expedičný poplatok 3,99 €.

Za objednávku môžete platiť tromi spôsobmi – v hotovosti, kartou alebo prevodom z účtu na účet.

Pokiaľ si necháte tovar poslať na dobierku, určite vás poteší, že za nič nebudete doplácať! V prípade osobného odberu na niektorej z predajní Orion, ktorých je v súčasnej dobe po celej Slovenskej republike presne 29, nič neplatíte.

Dopravu ZDARMA získate v prípade, že vaša objednávka presiahla čiastku 39,99 €.

Varte s Orionom

Nechce sa vám siahať do knižnice pre kuchárku – rozumej kuchársku knihu :) a hľadať nové či preverené recepty? Orion si pre vás nachystal stránku Varte s Orionom, kde nájdete rady, tipy, vychytávky a recepty na zaujímavé pochúťky.

Darčekové poukazy

Ak neviete alebo si nie ste istí čím potešiť svojich blízkych a chcete im urobiť radosť pekným, no súčasne praktickým darčekom, odporúčame zakúpiť darčekový poukaz, ktorý nájdete iba na e-shope (nie je možné ho kúpiť v kamennej predajni) Oriondomacepotreby.sk hneď v troch hodnotách, a to za 300, 500 a 1 000 Kč. Poukazy sú dostupné iba v českej mene, no pri prípadnom zakúpení sa vám podľa kurzu preráta na eurovú menu a z objednávky vám danú sumu odpočíta. Že je to málo a chcete darovať poukaz vo vyššej hodnote? Môžete objednať viac poukazov a obdarovanému ich dať vo vytlačenej podobe, vložené do vlastnoručne vyrobenej obálky ;)

Panvica GRANDE Volské oká 4

Stála cena: 23,49 € - teraz za 18,99 €
Materiál: kvalitný nepriľnavý povrch PFLUON GRANIT
Rozmery: pr. 27 cm, v. 1,5 cm, pr. jednej sekcie 10 cm.
Vhodná na všetky typy spotrebičov
Naše hodnotenie: 5 z 5
Stránka produktu: Orion domáce potreby

 

Varenie vie byť častokrát otravnou nutnosťou, býva však aj radosťou. Rozdiel nie je iba v tom či varíte denne alebo príležitostne, no záleží aj na náčiní, ktoré k vareniu použijete. Asi najzreteľnejším dôkazom tejto skutočnosti je použitie kvalitných nožov či kuchynského robota. Varenie však často dokáže znepríjemniť aj obyčajná panvica. Určite ste sa už niekedy stretli s panvicami, ktoré boli niekde ohnuté a mali zlý povrch kvôli použitiu nekvalitných materiálov a častému používaniu pri vysokých teplotách.

Pretože patríme do skupiny príležitostných kuchárov, chceme si varenie užiť. A to aj keď pripravujeme rýchle nedeľné raňajky do postele alebo trávime pri platni celé doobedie prípravou lasagní. V prípade tej prvej varianty je pre nás nevyhnutná kvalitná panvica. Pokiaľ chceme pripraviť volské oká, lievance alebo ovsené placky, nechcem používať veľké množstvo tuku, ani bojovať s pripáleninami.

Pri výbere panvice musíte v prvom rade myslieť na to, na akej platni budete panvicu používať. Aby sme predišli hodnoteniu panvice, ktorá by vám nevyhovovala, vybrali sme pre dnešnú recenziu panvicu prispôsobenú pre všetky zdroje  energie.

Bude vám teda fungovať na elektrickej platni, rovnako ako na plynovom variči alebo indukcii. Práve plyn sme pri teste zvolili aj my.

Testovanou panvicou je panvica Grande z e-shopu Orion domáce potreby. Táto panvica je nielenže použiteľná u všetkých typoch sporákov, ale je naviac z kvalitného masívneho hliníku s nepriľnavým povrchom PFLUON GRANIT, vďaka ktorému smažíme v podstate bez tuku.

Pre náš test sme pripravovali volské oká, ktoré zvládne aj malé dieťa. Zaujímalo nás, za ako dlho bude panvica rozpálená, koľko tuku pre smaženie bude nutné použiť bez toho, aby sa vajíčka prichytili k panvici, rovnomerné šírenie tepla a za ako dlho budú vajcia pripravené.

Už pri rozbaľovaní panvice nás príjemne prekvapila jej hmotnosť. Nie je prehnane ťažká, ale zároveň predsa len niečo váži a dá sa tak ľahko spoznať masívne použitie kvalitného materiálu. Panvica bola na plynovom sporáku rozpálená doslova v priebehu niekoľkých sekúnd. Ako tuk sme zvolili sadlo na troške noža. Teda skôr pre pocit, že na panvici nejaký tuk je a pre vizuálny efekt a zistenie skutočnosti, za ako dlho bude panvica naozaj rozpálená.

Volské oká boli hneď hotové a ich presun na tanier bol doslova parádny. Nekonalo sa žiadne prichytenie, teda len malé časti vajíčka. Už sa tešíme, keď na tejto panvici vyskúšame lievance a zemiakové placky.

Ku konečnému hodnoteniu prispieva aj cenová dostupnosť tejto panvice. Cena totiž pri našom výbere hrala nezanedbateľnú rolu. Túto panvicu v e-shope Orion domáce potreby kúpite bežne za 23,49 €, no práve teraz ju e-shop ponúka za akčnú cenu 18,99 €.

Ďalšou výhodou je veľmi široká sieť predajní, kam si tovar môžete nechať poslať. V takom prípade neplatíte za dopravu. Rovnako tak za dopravu nezaplatíte ani k vám domov, pokiaľ objednáte za viac ako 39,99 €.

Samozrejme, že pri nákupe v Orion domácich potrebách nesmiete zabudnúť na cashback. Plná Peňaženka vás za váš nákup odmení veľmi príjemnými 3,5 % z celkovej objednávky.

Finálne hodnotenie:

+ nízka cena
+ kvalitný materiál
+ povrchové prevedenie panvice
+ použiteľnosť na všetkých zdrojoch tepla
+ potreba len veľmi malého množstva tuku

+ pekný vzhľad

Podobné články