Recenzia CityZen vás ochráni pred potom, teraz aj potom

Pot patrí do života každého z nás, je to však vo väčšine prípadov nepozvaný hosť, ktorého prítomnosť sa snažíme všemožne zamaskovať. Oblečenie českej značky CityZen si kladie za cieľ nás oslobodiť od každodenných problémov, ktoré nám pot spôsobuje - škvŕn na oblečení a nepríjemného zápachu. Ako si s touto neľahkou úlohou táto značka poradila, pre vás testoval kolega Marek.

8. 10. 2022
Recenzia CityZen vás ochráni pred potom, teraz aj potom

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Mesto a teplo sú nerozlučná dvojka. V letných mesiacoch sa prechádzate ulicami s vyhriatym asfaltom, v zime cestujete prekúrenými autobusmi. Telo sa potom pred prehriatím bráni potením, čo sa prejavuje nevzhľadnými mapami a ďalšími stopami na oblečení. Dezodorant vás síce ochráni pred zápachom, ale nie už pred samotnými fľakmi. Kto to na sebe nechce nechať poznať, musí sa počas dňa prezliekať.

Preto keď som počul o oblečení, s ktorým údajne môžete na nepríjemnosti s potením zabudnúť, musel som ho vyskúšať. Ide o produkty českej značky CityZen.


Tričko v úlohe strážcu


Na testovanie som si vybral dve pánske tričká a dvoje boxerky. S výberom veľkosti mi pomohla prehľadná tabuľka na stránkach e-shopu – v mojom prípade padla pri všetkých produktoch voľba na veľkosť M. Proces objednávky bol rýchly a jednoduchý a už za pár dní som si balíček s oblečením mohol vyzdvihnúť v Zásielkovni.

Bavlnené tričko tehlovej farby

Bavlnené tričko tehlovej farby

 • Materiál: 100 % prémiová bavlna
 • Farba: pálená hlina (terracotta)
 • Veľkosti: S–6XL
 • Strih: pánsky, okrúhly výstrih

37,60 €

Nakúp s cashbackom

Potešilo ma, že po doručení mi prišiel od CityZen email, kde mi neboli hneď ponúkané ďalšie produkty (ako je to obvyklé), ale naopak som dostal praktický návod, ako sa o výrobky starať. V skratke som v správe s predmetom „Ako sa starať o oblečenie CityZen, aby vám dlho vydržalo?“ našiel odporúčanie prať oblečenie na nízke teploty, bez aviváže a nepoužívať sušičku. Všetky tieto informácie nájdete aj priamo na obale trička, ale tie sa predsa len dajú ľahko prehliadnuť. Zvlášť keď ste na novinku do vášho šatníka obzvlášť natešení :-).

Tričko s výstrihom O

Tričko, ktoré neprepúšťa pot, je ideálnym spoločníkom do mesta


Tričká, ktoré som si vybral v dvoch rôznych strihoch (s okrúhlym výstrihom a s výstrihom do V), boli zabalené do uzatvárateľného priehľadného vrecka so zipsom. V oboch prípadoch ide o jednoduché tričká bez popisu, ktoré sa hodia do bežnej prevádzky – do mesta, na prechádzku vo voľnom čase, ale aj do práce, ktorá nevyžaduje formálny odev.

Bavlnené tričko petrolejovej farby

Bavlnené tričko petrolejovej farby

 • Materiál: 100 % prémiová bavlna
 • Farba: petrolejová
 • Veľkosti: S–6XL
 • Strih: pánsky, výstrih do véčka

37,60 €

Nakúp s cashbackom

Od konkurenčných výrobkov sú tričká CityZen rozpoznateľné len decentnou, nerušivou nášivkou s logom značky na spodnej strane oblečenia. Na dotyk sú tričká jemné a pohodlné. Čo sa týka veľkosti, príde mi, že na moju štíhlejšiu postavu mi viac sadol strih trička s véčkovým výstrihom. Pri tričkách s výstrihom okrúhlym mi v niektorých miestach predsa len nejaký milimeter zostával navyše. Pri ďalšej objednávke možno siahnem skôr po veľkosti S.

Vážne to ide aj bez koláčov


Teraz ale k tomu najpodstatnejšiemu, čo najskôr každého pri oblečení CityZen zaujíma: Ako je to s tou ochranou pred potom? S čistým svedomím môžem vyhlásiť, že to funguje. Tričká som testoval v období august-september a asi uznáte, že práve vtedy sa vyšším teplotám nedalo vyhnúť. Napriek tomu som nemal problém s obávanými koláčmi v podpazuší ani s nepríjemným zápachom.

Najťažšou skúškou si tričko prešlo na poludnie jedného tropického dňa, kedy som telo na potenie ešte viac vyprovokoval v ázijskej reštaurácii objednávkou ostrokyslej polievky. Na tričku po pote napriek tomu nezostala ani stopa. Vďaka tomu sa aj v lete dá nosiť od rána do večera. Tak v čom je teda ten fígeľ?

Materiál, z ktorého je tričko vyrobené, silne saje, absorbuje vlhkosť a rozvádza ju do veľkej plochy. Telesná vlhkosť sa potom cez pleteninu dostane von. Nemusíte sa teda báť, že by vás prepotené tričko dlho chladilo, ako to býva pri bežných bavlnených tričkách. Myslím, že práve túto vlastnosť ocením obzvlášť v zime. Vtedy opakovane narážam na problém, že sa v prekúrených prostriedkoch hromadnej dopravy spotím a vonku, kde fúka studený vietor, ma potom spotené oblečenie chladí. Nezriedka to končí prechladnutím.

Tričko s výtrihom V

Materiál odolal


Vďaka vlastnej nešikovnosti som mal možnosť otestovať aj druhú deklarovanú prednosť trička CityZen – odolnosť voči nečistotám zvonku. Na oblečení mi ukvaplo niekoľko kvapiek z vrecka od čaju. Tekutina sa do trička skutočne nevsiakla, ale „rozdrobila“ sa do niekoľko menších celistvých útvarov, ktoré sa po povrchu trička skĺzli a dali sa ľahko zotrieť obrúskom. Na oblečení po čaji nezostali žiadne stopy. Pokiaľ radi podporujete tuzemských výrobcov, poteší vás zrejme aj to, že všetky tričká sú do poslednej nitky vyrobené v Českej republike a na Slovensku.

Celkové hodnotenie

 • ochrana proti poteniu
 • odolnosť proti nečistotám a zápachu
 • dizajn
 • nepomer veľkostí medzi jednotlivými strihmi
 • náročnejšie na údržbu

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Boxerky bez otravných visačiek

Okrem tričiek som mal možnosť od značky CityZen otestovať aj boxerky. Tu je nutné zdôrazniť, že pri ich výbere si musíte dať záležať na výbere veľkosti, pretože z hygienických dôvodov nie je možné po vyskúšaní tovaru vrátiť. Boxerky som si objednal rovno v doublepacku. V ponuke je aj cenovo výhodný triplepack či balenie s piatimi kúskami, ktorý vám vystačí na celý pracovný týždeň :-).

Antibakteriálne boxerky (doblepack)

Antibakteriálne boxerky (doblepack)

 • Zloženie: 95 % prémiová bavlna, 5 % elastan
 • Farba: čierna, šedá
 • Veľkosti: M–3XL

45,60 €

Nakúp s cashbackom

Boxerky sú zabalené do peknej dizajnovej krabičky. Spodná bielizeň je úplne pohodlná a má kvalitný strih vyhovujúci mojej postave, pás obopína pružná guma o šírke 3 cm. Čo naozaj oceňujem je fakt, že boxerky neobsahujú žiadnu všitú visačku s informáciou o veľkosti alebo údržbe (všetko podstatné je vytlačené na vnútornej strane bielizne). Tým pádom ma nikde nič neškriabe a nemusel som si ani robiť starosti s odstrihávaním alebo odpárávaním.

Boxerky

Vďaka unikátnemu materiálu boxerky ľahko absorbujú pot, čo opäť oceníte v letných horúčavách – ja som to navyše ocenil aj pri športových aktivitách. Výhodou tiež je, že boxerky rýchlo schnú. To mi pomohlo na dovolenke v kempe, kde som si do menšej batožiny mohol vziať len menší počet kúskov oblečenia, ktoré bolo nutné preprať. Keď to urobíte so spodnou bielizňou CityZen, uschne vám na slniečku oveľa rýchlejšie ako ostatná spodná bielizeň a môžete ju opäť používať.

Podľa CityZen je spodná bielizeň vyrobená z antibakteriálneho materiálu. V tomto prípade samozrejme nemáme možnosť úplne vyskúšať, aké je voči baktériám odolné. K tomu by sme potrebovali profesionálne laboratórium a mikroskopy :-). Avšak všetky ostatné sľubované vlastnosti recenzovaný produkt skutočne spĺňal. Vrátane tej, že si boxerky držia pôvodný tvar aj po niekoľkých praniach.

Celkové hodnotenie

 • bez nepríjemných visačiek
 • absorbujú pot
 • pohodlnosť
 • rýchlo schnú
 • držia tvar aj po vypraní
 • vyššia cena

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Záver

Celkovo som bol s oblečením CityZenmaximálne spokojný. Dokonca až tak, že som jedno tričko neskôr objednal aj ako darček. A keďže Vianoce sú pomaly za dverami, zvažujem, že tu zaobstarám aj niečo pod stromček. Výhodou je, že pri CityZen môžete vyberať darčeky pre všetkých členov rodiny. V ponuke má e-shop oblečenie pre ženy, mužov aj deti. Za seba ho môžem naozaj odporučiť, pretože je pre mňa vážne revolučný.

► Tip: Nepodceňte odporúčania ohľadom prania produktov CityZen. Pokiaľ ich nedodržíte (budete napríklad prať na viac stupňov), riskujete, že oblečenie stratí schopnosť blokovať pot aj zápach (ako sa to stalo niektorým našim kolegom :-)).