Recenzia Sport365.cz: Bežecký pás Lifefit TM1200

Chýbal vám šport alebo chcete schudnúť pár kíl v pohodlí domova? Ako vám to pôjde s bežeckým pásom? Dozviete sa v našej recenzii.

4. 2. 2023 Vendy
Recenzia Sport365.cz: Bežecký pás Lifefit TM1200

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Bežecký pás som si priala už dlhšiu dobu. Síce mám psa, s ktorým samozrejme musím chodiť každý deň na dlhé prechádzky, ale páčila sa mi predstava, že si môžem pás zapnúť a niečo pre seba urobiť kedykoľvek v priebehu dňa. Tento rok na Vianoce ma Ježiško konečne vypočul a pás na mňa čakal pod stromčekom.

Bežecký pás Lifefit TM1200

Bežecký pás Lifefit TM1200

 • Výkon motora: 0,85 HP
 • Maximálna rýchlosť: 12 km/h
 • Bežecká plocha: 114×36 cm
 • Displej zobrazuje: čas, vzdialenosť, rýchlosť, kalórie
 • Maximálna nosnosť: 100 kg
 • Rozmery: 144×64×107,5 cm

374,35 €

Nakúp s cashbackom

Na veľkosti záleží (?)

Keď som si pás z e-shopu sport365.cz pod vianočným stromčekom rozbalila, prekvapila jeho veľkosť - čakala som ho totiž po rôznych skúsenostiach z fitka oveľa väčší. Každý ma však od kúpy odhováral - vraj mi bude zbytočne zaberať miesto v byte, opak je ale pravdou.

Bežecký pás Life Fit TM1200, ktorý som dostala, nie je nijako veľký, a dá sa dokonca zložiť, takže je vhodný aj do menšieho bytu. Ja som ho umiestnila do obývačky vedľa gauča, aby som pri jeho používaní mohla pozerať napríklad seriál :-). Avšak pokiaľ máte naozaj malý byt, môžete ho po použití vždy pohodlne zložiť a strčiť napríklad pod posteľ. Vďaka tomu, že má kolieska, nie je manipulácia s ním nijako zložitá.

Domáce prechádzky


Bežecký pás má tri prednastavené programy a môžete na ňom bežať rýchlosťou až 12 km/h. Túto rýchlosť som zatiaľ vyskúšala iba raz, a to len zo zvedavosti. Nie som žiadny veľký športovec, a tak si myslím, že hodinka rýchlej chôdze denne mi úplne stačí :-).

Trošku som sa obávala, že bude labilný alebo nebude mať dostatočnú nosnosť (predsa len bežecké stroje v posilňovniach sa pohybujú úplne v inej cenovej kategórii). Avšak ten môj má nosnosť 100 kg, bežeckú plochu 114×36 cm, na ktorú sa pohodlne zmestím, a je pekne stabilný.

Bežecký pás

Veľa výhod…


Za veľkú výhodu pásu považujem celkom prehľadný LCD displej zobrazujúci čas, vzdialenosť, rýchlosť a počet spálených kalórií. Vďaka nemu totiž môžem naozaj pohodlne sledovať, ako sa mi pri cvičení darí. Ďalšou obrovskou výhodou je zámok, ktorým treba pás zapnúť – jednu jeho časť pripevníte na LCD displej a druhú na svoje oblečenie. Je to aj taká poistka v prípade pádu, keď sa stroj sám zastaví, a tak nehrozí, že sa vám do pásu namotajú napríklad vlasy.

Pás nie je nijako zvlášť hlučný, a tak si myslím, že je vhodný napríklad aj do panelového bytu. Pokiaľ by ste však mali strach, že predsalen budete rušiť susedov, odporúčam dokúpiť si ešte podložku pod bežecký pás. 

Záver


Ak ste rovnako ako ja začiatočník a nemáte radi posilňovne, je tento bežecký pás presne pre vás. Ja ho zapínam naozaj niekoľkokrát denne, vždy keď nájdem aspoň 20 minút – snažím sa dodržiavať 20 minút ráno, popoludní aj večer.

Pokiaľ je víkend a nie je počasie na výlet, trávim na ňom aspoň dve hodiny. Pustím si k tomu napríklad film alebo obľúbenú hudbu a už „idem“. Pre pokročilých zapálených športovcov ale tiež určite nebude na zahodenie. Vyskúšal ho aj môj veľmi športovo založený otecko a obľúbil si ho natoľko, že si ho bude kupovať tiež. Na bežeckom páse Life Fit TM1200 som nenašla takmer žiadna negatíva, snáď len to, že nemá možnosť náklonu (teda chôdze/behu do kopca) - to mi ale zatiaľ vôbec nevadí.

Na internete síce píšu, že má pás nosnosť 100 kg, ale myslím si, že znesie aj viac. Skúšal ho aj môj priateľ, ktorý nejaké to kilo nad 100 má, a všetko bolo v poriadku. Za mňa je to ideálny parťák pre tých, ktorí nemajú čas chodiť do posilňovne a chcú pre seba niečo urobiť.

Celkové hodnotenie

 • Skladnosť
 • Nízky hluk
 • Prednastavené programy
 • LCD displej
 • Nemá možnosť náklonu

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Vendy

Autor Vendy

Vendy je rodáčkou z Českých Budejovíc a ako správna patriotka má najradšej budejovické pivo. Veľmi rada chodí na prechádzky so svojou fenkou. Vášnivo rada nakupuje, bavia ju Tarantinove filmy, hudobné festivaly a koncerty rockovej hudby. Do dnešného dňa spomína na koncert Lucie v opere, ktorý ju ako násťročnú doslova uchvátil.