Ako si vyčarovať dokonalý valentínsky make-up?

11. 2. 2022 Alžbet
Ako si vyčarovať dokonalý valentínsky make-up?

O láske sa toho už popísalo dosť. Tento nádherný pocit vznikajúci zvláštnymi neurochemickými procesmi v ľudskom tele vyvoláva stavy, ktoré sa dajú len sťažka prirovnať k niečomu inému. Už od antických čias sa filozofi, umelci, lekári, ale aj bežní ľudia zaujímajú o to, prečo máme radi toho a iného zas nie, prečo sa len s niekým cítime výnimočne a pri niekom celkom bežne. Milostnými veršami už boli popísané milióny strán a vo všetkých príbehoch mapujúcich históriu homo sapiens ľudí fascinuje najmä fenomén lásky. Len si spomeňme na Odysea a jeho vernú manželku Penelope. Na Shakespearovu Júliu a Rómea. Na Tristana a Izoldu. Láska je samozrejme hlavným motívom viacerých druhov umenia a dotiahla to až do súčasnej populárnej kultúry. Môžeme preto o nej bezpochyby tvrdiť, že je nadčasová alebo večná.

A čo je večné, to potrebuje predsa svoj sviatok! O tom, ako sviatok sv. Valentína vznikol sme už rozprávali v predchádzajúcich článkoch. A ak stále hľadáte tipy, ako si tento deň zamilovaných spestriť aj doma, tak si neváhajte prečítať ako na to v 6 tipoch. A ak vám záleží na materiálnych darčekoch, aj na to máme riešenie - pomôžu vám naše tipy na valentínske darčeky

Inšpirácia z TikToku

Ako sme už spomínali, láska sa dostala do rôznych foriem umenie. A jednou z nich je make-up! A keď ide o ten valentínsky, tak to platí dvojnásobne. Ak vás teda čaká romantický večer, či už na párty alebo vo dvojici, zvoľte naozaj netradičný look, s ktorým si vás naozaj každý zapamätá. Nie je to tak dávno, čo hviezda sociálnej siete TikTok @meicrosoft zverejnila video s návodom, ako si vyčarovať netradičný (a extravagantný) valentínsky make-up. Odvtedy sa video stalo populárnym a dnes tento look skúšajú ľudia po celom svete. Čo však na prvý pohľad vyzerá jednoducho, až také ľahké nie je. O tom som sa presvedčila na svojej vlastnej pokožke. Pozrite sa na video, ktoré vás presvedčí, že stačí obyčajná potravinová fólia a vy sa budete cítiť ako hviezda. Pozrite si návod v nasledujúcom videu.

Použité produkty

Všetci vieme, že základom každého dobrého make-upu je správna skincare. Pravidelné používanie vitamínu C, retinolu a opaľovacieho krému výrazne pomáha potlačiť známky starnutia, čo vidno rovnako keď ste odlíčená, no aj keď máte na sebe make-up. Produkty, ktoré som na vyčarovanie tohto looku použila ja pochádzali najmä z e-shopu Notino.sk, pretože je ich možné tak nakúpiť aj s výhodným cashbackom. Použila som zmatňujúci make-up All MATT, púder, bronzer a rozjasňovač značky Trend it up, riasenku Lift Up, kontúrovací štetec na make-up 3v1, Brow styling soap set od Essence, hydratačný rúž Color Richer, ceruzku na obočie s kefkou Stylist a hnedú očnú linku Liquid ink.

Make up

Ako postupovať?

Pri samotnom líčení som postupovala podľa videa a nalíčila som sa tak, ako som zvyknutá. Make-up rozotieram výhradne štetcom, pod oči a obočie používam obľúbený korektor. Následne make-up zapúdrujem a zvýrazním bronzerom lícne kosti a oblasti na čele. Potom som sa vrhla na obočie - na to používam tri produkty - mydlo na obočie od Essence, ktorým si obočie vždy krásne vyčešem. Keďže moje obočie však odmietalo držať vytúžený tvar, naučila som sa jeden trik. Pred použitím Brow styling soap set ho vždy prestreknem najsilnejším lakom na vlasy. Obočie potom drží celý deň perfektne! Prázdne miesta následne vyplním hnedou ceruzkou od Catrice. 

Úplne ideálnym postupom by bolo, keby ste si našli niekoho, kto si nanesie na pery rúž a poriadne vás vybozkáva! Ak ste však sama na tento make-up, využijete jednoducho potravinovú fóliu. Tak, ako je vidno na videu, postup je jednoduchý - nanesiete na pery rúž, pritlačíte si na pootvorené pery fóliu a tú potom na ľubovoľnom mieste na tvári otlačíte. Nie je to však úplne jednoduché - treba prísť na správnu polohu pier pri otláčaní, aby "pusa" na tvári vyzerala prirodzene. Samozrejme je ďalej povolené odtlačky dokresliť rúžom alebo ceruzkou na pery. Nechajte povolenú udzu svojej fantázii a otlačte rúž priamo na viečko. Napokon svoj výtvor nezabudnite poriadne zapúdrovať

Ďalej som postupovala nasledovne - dokreslila som si hnedou tekutou linkou mačacie oči, a to tak, že si zvýrazníte aj vnútorný kútik oka, ďalej som aplikovala riasy Catrice a zvyšné zvýraznila riasenkou rovnakej značky. Na úplný záver som všade aplikovala ružový zvýrazňovač - na nos, pod obočie, nad peru a samozrejme na lícne kosti. Hotovo!

  A výsledok? Tu ho máte! 

Valentínsky make-up

Alžbet

Autor Alžbet

Alžbet pochádza z Ružomberka, čiže je veľkou fanúšičkou pobytu na čistom vzduchu mimo svojho rodného mesta. Keďže ju každú noc trápia nočné mory o raste cien nehnuteľností a potrebuje šetriť, využíva najmä možnosť lacných leteniek. Často ju teda doma nezastihnete.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA AŽ 20 %

Notino.sk - Až -20%
Notino.sk logo

až 3,5 % späť

Až -20%

Až -20%

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 15 %

Notino.sk - -15%
Notino.sk logo

až 3,5 % späť

-15%

na vlasové bestsellery

Akcia končí o:

Akce končí: