S ČSOB sme si istí, že vás perfektne poistí

Cestujete? Poistite si to! Či už cestujete autom alebo vlakom, doma alebo v zahraničí, oplatí sa investovať do istôt. Tie vám ponúka ČSOB.

18. 10. 2022
S ČSOB sme si istí, že vás perfektne poistí

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Úsmevme sa hovorí, že jediné istoty na svete sú len dane a smrť. Napriek tomu mnohí z nás neváhajú využiť možnosť dôležitých finančných istôt, a to vo forme rôznych typov poistenia. Asi každú peňaženku zabolia zdravotné odvody, povinné zmluvné poistenie, no a predstava, že treba platiť ešte čosi špeciálne navyše nie je lákavá. ČSOB je však so svojimi cenami k zákazníkom férová a priateľská. V spolupráci s Plnou Peňaženkou vás dokonca havarijné postenie a poistenie úrazu a života Spirit vyjdú ešte výhodnejšie.

Využite zľavy na poistenie

Do 30. októbra 2022 máte navyše v rámci našej akcie Pyramída možnosť využiť zľavu 15 % na havarijné poistenie a zľavu 30 % na poistenie úrazu a života Spirit. 

Havarijné poistenie auta

Havarijné poistenie auta

 • poistenie nového aj jazdeného auta
 • NON-STOP asistenčné služby v cene poistenia
 • možnosť výberu spoluúčastí - FIX 50 €, FIX 100 € alebo 5 % (min. 150 €)

Nakúp s cashbackom

Havarijné poistenie ČSOB je určené pre osobné a dodávkové motorové vozidlá do 3,5 tony vrátane štandardnej alebo mimoriadnej výbavy. K novému alebo aj k existujúcemu poisteniu vášho vozidla je tiež možné si zriadiť pripoistenia podľa vlastného výberu. Záleží teda len od vás, aké špecifiká si k svojmu poisteniu vyberiete. 

Čo poistenie zahŕňa?

ČSOB havarijné poistenie vám ponúka poistné krytie poškodenia alebo zničenia vozidla v prípade havárie, krádeže, živelnej pohromy, vandalizmu alebo hlodavcami. Je možné poistiť si svoje nový, no aj jazdený automobil s platnosťou poistenia v rámci krajín Európy a Turecka. Jednou z najväčších výhod sú aj nonstop asistenčné služby. Tie zahŕňajú opravu vozidla na mieste, odtiahnutie a úschovu vozidla v prípade poruchy alebo havárie, v prípade straty kľúčov otvorenie a výmenu zámku, pomoc pri defekte pneumatiky, pokračovanie v ceste v prípade krádeže vozidla, dopravu vozidla zo zahraničia na územie SR pri oprave nad 7 dní, vyslanie náhradného vodiča pri hospitalizácii vodiča po nehode, pomoc v prípade zámeny paliva alebo pri spotrebovaní paliva, asistencia pri štartovaní po vybití batérie, odovzdanie odkazu blízkej osobe pri poruche, nehode alebo v tiesni.

Poistenie online

Na stránke ČSOB sa tiež môžete dočítať o jednotlivých poistných príbehoch klientov, vypočítať presnú sumu poistného, ako aj nájsť odpovede na najčastejšie otázky klientov. Mnohých navyše poteší, že poistenie je možné zriadiť jednoducho online.

Poistenie úrazu a života Spirit

Poistenie úrazu a života Spirit

 • vhodné na šport, turistiku, či rodinný výlet na horách
 • kryje aj zásah horskej záchrannej služby
 • od 0,99 € na deň

Nakúp s cashbackom

Kto by mal porozmýšľať nad poistením Spirit?

Načastejšími zákazníkmi, ktorí si poistenie úrazu a života Spirit uzatvárajú, sú milovníci cestovania a turistiky. Nájdete medzi nimi rekreačných športovcov holdujúcich letným alebo zimným športom, tiež turistov, ktorí často navštevujú hory, no aj rodičov s deťmi, ktorí radi dovolenkujú alebo dávajú deti do táborov. 

Prečo si vybrať práve toto poistenie?

V cene tohto poistenia je horská záchranná služba, poistenie tiež kryje úrazy pri rekreačných športoch ako aj hospitalizáciu, smrť, no aj denné odškodné. Toto poistenie je možné uzavrieť aj na pár dní a viete si ho zriadiť online do dvoch minút.

Spirit

V ponuke pre dospelých sú dva balíky:

 • Optimálny: Poistné kryje smrť následkom úrazu (poistná suma: 10 000 €, dvojnásobné plnenie v prípade autonehody), trvalé následky úrazu (poistná suma: 10 000 €), horskú záchrannú službu (poistná suma: 10 000 €) a tiež hlavné poistenie pre prípad smrti (poistná suma: 500 €).
 • Prémiový: Poistné kryje smrť následkom úrazu (poistná suma: 10 000 €, dvojnásobné plnenie v prípade autonehody), trvalé následky úrazu (poistná suma: 10 000 €), horskú záchrannú službu (poistná suma: 10 000 €) a tiež hlavné poistenie pre prípad smrti (poistná suma: 500 €). V tomto balíku navyše získate aj hospitalizáciu následkom úrazu (poistná suma: 10 €/deň, dvojnásobné plnenie v prípade JIS/ARO/neodkladná operácia), denné odškodnenie za úraz vyplatené už počas liečby (poistná suma: 10 €/deň) a tiež asistenčné služby.

Pre deti ČSOB ponúka detský balík do 18 rokov. Ten zahŕňa krytie trvalých následkov úrazu, hospitalizáciu následkom úrazu, denné odškodnenie za úraz vyplatené už počas liečby, asistenčné služby a hlavné poistenie pre prípad smrti.

 

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie

 • platné tri hodiny od zaplatenia
 • krytie do 300 000 €
 • cena od 1,55 € / deň

Nakúp s cashbackom

V prípade, že radi cestujete, cestovné poistenie od ČSOB je pre vás to orechové. Na ich stránke nájdete krátkodobý aj dlhodobý variant. 

Krátkodobé cestovné poistenie


Dovolenka, predĺžený víkend, lyžovačka, nákupy v zahraničí. Kamkoľvek sa chystáte, chcete si vždy priniesť len pozitívne spomienky. Krátkodobé cestovné poistenie preto kryje riziká spojené s jednorazovou cestou do zahraničia. S týmto poistením získate poistenie liečebných nákladov až do výšky 300 000 €, poistenie platí už 3 hodiny od zaplatenia, pričom cena je už od 1,55 € / deň. 

Základnou súčasťou poistenia je poistenie liečebných nákladov, ktoré pokrýva náklady vzniknuté v zahraničí v súvislosti s akútnym ochorením, úrazom alebo smrťou poisteného. Môžete si vybrať z troch variantov:

 • Základný - základné poistenie pre nenáročných cestovateľov.
 • Optimálny - oproti Základnému má tento balík vyšší limit liečebných nákladov a pripoistenie zodpovednosti za škodu
 • Prémiový - oproti Optimálnemu má tento balík navyšše pripoistenie batožiny

Cestovanie

Dlhodobé cestovné poistenie

Cestujete počas roka do zahraničia viackrát? ČSOB má pre vás dlhodobé cestovné poistenie. S ním môžete vycestovať až na 90 dní. Či už sú to jednodňové výlety, víkendové pobyty, dovolenky alebo dlhé cesty do vzdialených destinácií... Počet vašich ciest je počas roka neobmedzený, takže vám ostáva už len zbaliť sa a vyraziť. Vyberať si môžete to štyroch variantov:

 • Standard – základné poistenie pre nenáročných cestovateľov
 • Optimal – oproti Standardu má tento balík vyššie limity poistnej ochrany a poistenie trvalých následkov úrazu.
 • Exclusive – poistenie je určené pre náročnejších cestovateľov. Ponúka najkomplexnejšiu poistnú ochranu až na 90 dní pobytu v zahraničí.
 • Pre mladých – poistenie je určené pre mladých cestovateľov vo veku od 15 až 25 rokov. Dlžka krytia 180 dní je prispôsobená potrebám vycestovania na dlhšie napr. na štúdia alebo brigády do zahraničia.

Naša skúsenosť

V ČSOB sa poistil aj náš kolega. Ako svoju skúsenosť zhotnotil?

Pepa: "ČSOB cestovné poistenie som využil niekoľkokrát pri mojich výpravách do zahraničia za rybami. Vzhľadom na nevyspytateľnosť počasia padne často finálne rozhodnutie o odchode skutočne na poslednú chvíľu. Neraz som tak využil jednoduché a rýchle dojednanie cestovného poistenia cez mobil až na ceste k hraniciam. Na pár klikov vyberiete požadované parametre, zaplatíte a poistenie máte doslova vo vrecku."

ČSOB POISŤOVŇA logo

O ČSOB POISŤOVŇA

V dnešnej dobe sa dá množstvo vecí vybaviť online, z pohodlia domova či z práce, nemusíte nikam cestovať. Podobné služby ponúka aj poistovňa ČSOB. Na prehľadných stránkach CSOB.sk si môžete poistiť auto, nehnuteľnosť alebo si jednoducho zriadiť účet.

Podobné články