Ako výhodne nakupovať na Allegro.sk?

Ak ste o Allegro nepočuli alebo patríte medzi tých, ktorí nedôveruje novým platformám, ktoré ponúkajú široký výber tovaru za skvelé ceny, rýchle doručenie a garanciu vrátenia peňazí k tomu, potom ste tu správne. Práve pre vás sme sa na portál Allegro pozreli lepšie a v tomto článku zhrnuli všetky výhody, ktoré poskytuje.

19. 3. 2024 Katka
Ako výhodne nakupovať na Allegro.sk?

Allegro, najväčšia e-commerCE platforma na svete, je teraz už aj na Slovensku. Na českom trhu funguje už nejaký ten čas, množstvo Slovákov však možno o Allegro nepočuli.

 Všetko na jednom mieste

Allegro e-shop

Allegro je rozsiahla online trhová platforma, ktorá ponúka širokú škálu produktov z rôznych kategórií. Medzi tieto kategórie patrí elektronika, ako sú mobilné telefóny, notebooky, televízie a ďalšie spotrebiče. Ďalej tu nájdete oblečenie a módu, vrátane širokej škály šperkov. Medzi ďalšie populárne kategórie patria domáce spotrebiče, knihy a médiá, kozmetika a starostlivosť o telo, hračky a detský tovar, športové vybavenie, auto-moto produkty a domáce a záhradné potreby.

Platforma Allegro tiež ponúka elektronické a digitálne služby, ako je softvér, licenčné kľúče a ďalšie digitálne produkty. S týmto rozmanitým sortimentom a veľkým množstvom predajcov je Allegro jedným z hlavných hráčov na trhu e-commerCE v Poľsku a strednej a východnej Európe, čo umožňuje zákazníkom nájsť prakticky čokoľvek, čo potrebujú, a to vrátane tovaru od známych značiek aj menších predajcov.

► Buďte Smart! 

Allegro Smart!

Jednou z výhod, ktoré Allegro ponúka, je služba Allegro Smart!, ktorá poskytuje neobmedzené bezplatné doručenie, a to nielen čo sa výdajných miest a boxov týka, vzťahuje sa to aj na doručenie kuriérom. Prvých 5 doručený počas doby šiestich mesiacov máte zadarmo. Môžete si tak túto službu vyskúšať bez toho, aby ste za ňu zaplatili čo i len jeden cent. 

Pre bezplatnú verziu si stačí aktivovať skúšobnú verziu služby Allegro Smart!, vybrať si produkt s označením Smart! a nakúpiť za minimálnu čiastku od jedného predajcu, ktorá zaručuje dodanie zadarmo. Pozor, táto služba však platí len pre tých, ktorý už sú na stránkach Allegro registrovaní, ich účet je aktívny a túto službu v minulosti nevyužili. 

Po uplynutí šiestich mesiacov, prípadne využítí piatich doručení, vám službu neobnovia, takže sa nemusíte báť, že by ste platili za niečo, čo nechcete alebo viete, že nebudete využívať. Ak sa vám služba zapáči, môžete si ju zakúpiť na jeden mesiac alebo rovno na celý rok.

► 100 % ochrana

Allegrro protect

Allegro Protect zaručuje, že ak niečo nebude s objednaným tovarom v poriadku, peniaze vám vrátia do 48 hodín. Len v ojedinelých prípadoch môžu byť žiadosti o vrátenie peňazí zamietnuté. 

Túto službu môžete využiť potom, ako ste svoj problém s tovarom nahlásili predajcovi, ale počas konverzácie v diskusii nebol vyriešený. Stačí túto Diskusiu označiť ako nevyriešenú a vyplniť krátky formulár, odpoveď zvyčajne dostanete do dvoch dní. 

Túto službu je možné využiť len prípade, že konkrétny tovar ste zakúpili na portáli Allegro, nemáte pozastavený účet, uhradili ste všetky platby alebo dopravca nejakým spôsobom poškodil váš tovar - v takom prípade sa odporúča o vrátenie platby požiadať prepravcu. 

► Nakupujte odkiaľkoľvek a kedykoľvek

Allegro aplikácia

V dnešnej dobe je už priam hriechom, ak na väčšinu úkonov nevykonávate telefón. Množstvo e-shopov modernizuje svoje služby a nakupovať v nich môžete aj vďaka mobilným aplikáciám, ktoré umožňujú lepší prehľad, rýchly výber a nákup do niekoľkých sekúnd, čo šetrí čas. Namiesto nekonečného státia v obchode, si tak nakúpiť môžete už v autobuse, počas cesty domov. 

Aplikácia Allegro okrem iného poskytuje dokonalý prehľad o vašich zásielkách a to vďaka funkcii Moja zásielka, ktorá je dostupná len v mobilnej aplikácia. Vďaka tomu zistíte stav vašej zásielky alebo si ľahko skontrolujete jej stav doručenie. 

► Záruka najnižšej ceny 

Allegro

Aj v Allegro myslia na vašu peňaženku a v rámci služby Záruka najnižšej ceny pre vás porovnávajú ponuky daných produktov nielen v rámci vlastného portálu, ale aj iných vybraných e-shopov. Ak má vami vybraný produkt najnižšiu cenu, je špeciálne označený priamo pod informáciou o cene. 

Ak si produkt objednáte a do 72 hodín zistíte, že produkt je lacnejší v jednom z partnerských e-shopov, môžete na túto nízku cenu upozorniť a Allegro vám vráti rozdiel ceny plus 50 % vo forme kupónu, ktorý môžete uplatniť pri najbližšom nákupe a platný je nasledujúcich 30 dní.

► Doručenie aj zo zahraničia

Allegrro

Na Allegro.sk môžete nakupovať tovar od tuzemských predajcov, z Poľska alebo z Číny. Na základe toho, odkiaľ si produkt kúpite, sa líši aj dodacia doba. 

Ak si tovar objednáte od tuzemského predajcu, dodanie tovaru je najrýchlejšie. Nemusí totiž prechádzať cez hranice a nepodlieha žiadnym kontrolám. 

Tovar objednaný z Poľska, môže byť dodaný o niekoľko dní neskôr, než ste zvyknutý. Závisí to samozrejme od toho, ako rýchlo je predajca schopný tovar poslať na Slovensko a ako veľmi je vyťažený prepravca, ktorým tovar posiela. 

Pri tovare z Číny je to časovo o niečo náročnejšie. Dodanie tovaru môže trvať niekoľko týždňov, zväčša je to 20 dní, prípadne mesiac. Tu treba myslieť na to, že tovar podlieha aj colnej kontrole, ktorá dodanie tovaru môže spomaliť. 

Katka

Autor Katka

Na Orave dobre, na Orave zdravo - presne toto často počujeme z úst našej kolegyne Katky. Je vášnivou milovníčkou histórie a literatúry, preto sa niet čo čudovať, že zodrala už niekoľko párov tenisiek ako lektorka na Oravskom hrade. Okrem toho má rada dobré pivo a kvalitnú hudbu - na koncert Martina Garrixa je ochotná vycestovať aj stovky kilometrov. Doma ju teda často nenájdete a nepokúšajte sa o to hlavne v piatok večer.

Podobné články