10 tipov na personalizovaný darček

7. 12. 2022 Katka
10 tipov na personalizovaný darček

Ubehol ďalší týždeň a k Vianociam sme zas o niečo bližšie. Ak ešte stále nemáte darčeky, je naozaj najvyšší čas nad ich kúpou nie len uvažovať, ale už ju aj realizovať. Neviete však, čo komu kúpiť? Nemusíte sa báť, tento rok sme sa rozhodli zahrať sa na vianočných škriatkov a pripravili sme pre vás sériu tipov na vianočné darčeky. Môžete sa nechať inšpirovať knižnými tipmi, darčekmi z oblasti módy a šperkov alebo elektrom. V tomto článku sa pozrieme na personalizované darčeky, ktoré sa v poslednej dobe stali trendom v oblasti darčekov.

1. Magický hrnček

Magický hrnček s vlastnou potlačou

Magický hrnček s vlastnou potlačou

 • Farba: čierna
 • Objem: 330 ml
 • Výška: 9,5 cm
 • Priemer: 8,2 cm

12,90 €

Nakúp s cashbackom

Hrnčeky, šálky, poháriky. To je ďalšia z mojich záľub. Nevyrábam ich, ale som celkom slušný zberateľ. U nás doma nájdete nie len klasické šálky a šáločky či poháre, ale aj množstvo darčekových predmetov, ktoré niekto z nás dostal na sviatok alebo som ich kúpila len tak, pretože som si ich všimla vo výklade a nemohla som im odolať.

Keď máte veci priamo pred sebou, pravidlo troch dní sa tu uplatňuje oveľa ťažšie. Neviete, o čo ide? Ak sa vo vašom zornom poli objaví niečo, čo by ste si chceli objednať, ale váhate, dajte tomu tri dni. Ak počas nich zistíte, že danú vec vlastne nepotrebujete, ani si ju nekupujte. 

Personalizovný hrnček v zbierke ešte nemám. Nájdete u mňa pollitrovú šálku, ktorá má pripomínať kotlík z Harryho Pottera, šálku ako suvenír z výstavy o Titanicu, ktorá sa pred pár rokmi konala v Bratislave, i šálku zhotovenú na pamiatku Pavla Demitru a dokonca aj také, v ktorých som si vychutnávala punč pred budovou opery vo Viedni. Lenže takú, ktorá by nejakým spôsobom pripomínala mňa, mi chýba.

Tieto magické hrnčeky, ktoré svoje tajomstvo prezradia len potom, ako do nich nalejete teplú tekutinu, mi prídu ako veľmi zaujímavý darček. Aj keď na seba nerada pútam pozornosť, nie je nič lepšie, ako keď vám niekto namiesto štýlovej mikiny, pochváli šálku, na ktorej sa behom niekoľkých sekúnd objavil skrytý odkaz. Niekedy to vie byť poriadna zábava.

2. Pánska zástera

Pánska zástera - Láska ide cez žalúdok

Pánska zástera - Láska ide cez žalúdok

 • Materiál: 65 % polyester, 35 % bavlna
 • Veľkosť vrecka: 40 x 20 cm
 • Rozmery: 75 x 95 cm
 • Farba: čierna, červená, hráškovo zelená, kráľovská modrá

17,90 €

Nakúp s cashbackom

Možno budete prekvapený, ale aj zástera vie byť dobrým darčekom. Pokojne aj vianočným. Kedysi som mame darovala jednu takú, s ľuďovými vzormi, ktorá sa mi zapáčila tak, že som si ju skoro nechala a mama ju odvtedy používa až dodnes a zakaždým, keď si ju oblieka, nad ňou ochká a achká. 

Z toho môže vyplývať, že zástera je tak akurát vhodným darčekom pre mladé dievčatá, ktoré svet varenia iba objavujú alebo pre poriadne gazdiné, ktoré sú v kuchyni ako doma. Nie je to však pravda. Množstvo chlapov tiež varí a varí rado. Viete mi z hlavy vymenovať aspoň tri známe šéfkuchárky? Myslela som si. U nás doma je síce paňou kuchyne mama, ale keď do jej kráľovstva vstúpi otec, stojí to za to. 

Myslím si preto, že podobne ladená zástera, s rôznymi nápismi, ktoré dokonale vysťujuhú osobnosť kuchára alebo sa ich nápis dokonale hodí k jeho kuchárskym schopnostiam, je vhodný darček na odľahčenie vianočnej atmosféry a ponúka pleádu príležitostí na rôzne vtipy priamo pod jedličkou.

Ak by sa vám toto zdalo málo osobné, môžete využiť ponuku e-shopu a darovať zásteru s vlastnou potlačou. 

3. Bavlnená taška

Bavlnená taška - Chatka

Bavlnená taška - Chatka

 • Typ: Eko taška
 • Farba: biela, čierna, béžová, petrolejová, červená, tyrkysová, limetková, malinová, kráľovská modrá
 • Materiál: bavlna 100 %
 • Veľkosť: 42 x 38 cm
 • Popruh: 60 x 2,5 cm
 • Gramáž: 90 g/m²

12,00 €

Nakúp s cashbackom

Ak to takto pôjde ďalej, tak vám čoskoro prezradím všetky svoje vášne i neresti v podobe zberateľských závislostí. Aj bavlnených tašiek mám totižto hneď niekoľko. Množstvo z nich bolo vyrobených priamo pre mňa, s motívom hôr, prírody, zvierat i s citátmi, ktoré dokonale prezrádzajú, čo som vlastne zač. 

Na stránkach e-shopu Superpotlač.sk, kde som zbierala inšpiráciu pre tento článok, som objavila hotový zlatý poklad. Ponúkajú množstvo bavlnených tašiek, v odtieňoch desiatok farieb. Nechýbajú medzi nimi nápisy, obrázky i ľudové vzory. 

Podľa mňa je bavlnená taška vhodným darčekom a to nie len pre ženu. V poslednej dobe sa totiž tieto tašky stali trendom a hlavne vďaka svojej udržateľnosti. Keď ich zašpiníte, môžete ich ľahko oprať, dokonca zašiť malú dierku alebo prišiť pútko, ak sa vám náhodou odtrhne. Nosiť v nich môžete nie len nákup z obchodu, ale aj veci do práce, či knihy do školy. Sú skvelou alternatívou plastových sáčkov a veľkých batohov, ktoré na menšie vzdialenosti rozhodne nepotrebujete. 

Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto miluje hory, kávu či pekné vzory, rozhodne neváhajte a uchmatnite mu jednu takúto bavlnenú tašku. Navyše, ak ste dostatočne šikovní, niečo vlastné na ňu môžete prišiť aj vy sami alebo môžete využiť možnosť nechať na tašku vytlačiť vlastný dizajn.

4. Vankúš

Vankúš - Žena

Vankúš - Žena

 • Typ: vankúš pre ženy
 • Farba: biela
 • Rozmery: 40 x 40 cm
 • Materiál: polyester
 • Gramáž: 240 g/m²

13,90 €

Nakúp s cashbackom

Vankúšov nikdy nie je dosť. Aj to by možno povedala princezná, čo spala na desiatke matracov a aj tak ju tlačil hrášok. Čo sa mňa týka, primeraný počet vankúšov neviem, ale rozhodne mi na spánok stačia dva. Aj s tým mám niekedy problém. 

Okrasné vankúše však vedia spríjemniť interiér a rozhodne sú dobrými pomocníkmi, ak k vám na návštevu príde niekto, kto má problém so sedením, lepšie sa mu sedí na zemi alebo sa len jednoducho potrebuje oprieť o niečo mäkkšie. 

A rovnako tak sú vhodným darčekom, ak chcete obdarovanému niečo vyjadriť. Priznávam sa však, otvorene a bez nátlaku, že vankúše s osobnými fotkami sa mi príliš nepáčia. Spoločný moment si môžete nechať zväčniť aj vo forme obrazu, ktorý si viete zavesiť na stenu a tak váš darček vynikne oveľa lepšie. Avšak vankúše s menami, ich významom, prípadne nejaký osobný citát, tak to už je celkom milý spôsob vyjadrenia vašej náklonnosti voči danej osobe. Myslím si však, že práve takýmto druhom darčeka potešíte najmä svojich starých rodičov. Tí rozšírenie zbierky vankúšov rozhodne ocenia :)

Nemusíte však zúfať, na stránkach e-shopu si môžete dať zhotoviť aj vankúš s vlastnou potlačou. 

5. Turistická fľaša

Turistická fľaša - Jeleň

Turistická fľaša - Jeleň

 • Objem: 400ml, 500ml, 600ml
 • Materiál: hliniková fľaša
 • Výška: 18 cm
 • Farba: biela

14,99 €

Nakúp s cashbackom

Turistická fľaša je názov, ktorý hovorí sám za seba a podľa mňa k nemu už nie je čo dodať. Takéto darčeky nekúpite kamarátke, ktorá má rada vysedávanie pred televízorom a jej superschopnosťou je za jeden deň pozrieť aspoň tri série s dvadsiatimi časťami nejakého seriálu. Nehovorím, že taký človek nemôže chodiť na hory, ale vzľadom na to, že mám takých vo svojom okolí viem, že ako o nadšených turistoch o nich určite nemôžeme hovoriť. 

Turistická fľaša s motívom hôr a prírody je sama o sebe dosť personalizovaným darčekom, aj keď možno nie je vyrobený na mieru a nie je na ňom meno či fotka osoby, ktorej ho chcete podarovať. Turisti podobné veci ocenia. Viem to, pretože som si nedávno sama podobnú fľašku kúpila a viem, že po svete nechodí veľa ľudí, ktorí by podobnú vlastnili. Je len moja a podpíšem ju všetkými tými miestami, ktoré s ňou navštívim. Už len zohnať ľudí, čo by so mnou išli na nejaký poriadny výstup :)

Ak by sa vám to však zdalo málo osobné, tak môžete navrhnúť vlastný motív, ktorý by sa podľa vás na fľašu hodil. 

6. Pivový krígeľ

Pivový krígeľ - Odpoveď je pivo

Pivový krígeľ - Odpoveď je pivo

 • Farba: biela
 • Potlač: pivo
 • Objem: 500 ml
 • Výška: 175 mm
 • Priemer: 75 mm

18,99 €

Nakúp s cashbackom

Podobne ako vyššie spomínaná turistická fľaša, aj pivový krígeľ je darčekom určeným pre špecifickú skupinu ľudí. Kúpite ho len tomu, o kom viete, že pivo má rád a možno ho klasifikovať za akéhosi odborníka. Veď do takéhoto krígľa predsa nenačapujete len tak hocičo, nie? 

Superpotlač.sk ponúla hneď niekoľko krígľov, s rôznymi nápismi či odkazmi pre poriadnych pivárov. Nájdete tu však aj také, ktoré môžete darovať na narodeniny, najmä tie jubilejné. Priznám sa, že som o tom nevedela, keby áno, zrejme by som túto možnosť využila a jeden taký kúpila ocovi k narodeninám. Tak možno o desať rokov. 

Aj v tomto prípade si myslím, že netreba mať na krígli nič, čo by nejakým spôsobom vystihovalo osobu, ktorej ho chcete darovať, pretože darček sám o sebe jasne napovedá, kto je obdarovaný zač: človek milujúci pivo a dbajúci na to, aby sa pohár spárávne orosil, aby bola čapička primeranej veľkosti a penitosti a aby bolo vidieť povestnú retiazku po načapovaní. Ak by ste to predsa len chceli skúsiť, aj v tomto prípade existuje možnosť dať na krígeľ vlastný dizajn.

7. Puzzle

Puzzle s potlačou

Puzzle s potlačou

 • Materiál: polyester
 • Potrebné rozlíšenie návrhu: minimálne 750 x 750 pixelov
 • Rozmer: puzzle v tvare srdca - 195 x 195 mm (75 dielikov), magnetické puzzle v tvare srdca - 195 x 195 mm (76 dielikov), puzzle A3 - 410 x 300 mm (300 dielikov), puzzle A4 - 300 x 200 mm (120 dielikov), magnetické puzzle A4 - 300 x 200 mm (126 dielikov), puzzle A5 - 200 x 140 mm (80 dielikov)

9,90 €

Nakúp s cashbackom

Puzzle sú mojou ďalšou závislosťou, o ktorej vám poviem. Mám doma hneď niekoľko balení, kde sa nachádza viac ako tisíc kúskov puzzle. Niektoré už sú postavané, zlepené a čakajú už len na to, kedy ich dám zarámovať a zavesím ich vo svojej izbe. Je pravda, že na to čakajú už niekoľko rokov, ale snáď sa ten budúci dočkajú. Je to jedno z mojich predsavzatí. 

Mám rada puzzle prírody, máp alebo také, ktoré sa nejakým spôsobom týkajú filmových, knižných či dokonca herných príbehov. Podľa mňa je tento tip darčeka jeden z najlepších, aké môžete darovať. Vybrať kvalitnú fotku, najlepšie takú, o ktorej viete, že pre obdarovaného má nejakú spomienkovú hodnotu, nie je také ťažké. Navyše, v tomto prípade je to aj príjemná a milá aktivita na pokojný sviatkový večer, ku ktorej sa môžete s obdarovaným uchýliť. Prípadne, ak puzzle darujete napríklad kamarátke s rodinou a je to práve fotka jej milovaných, určite sa vám poďakujú za to, že ste im k tomu darovali aj čas strávený spoločne a s príjemnou aktivitou. 

8. Dámske tričko

Dámske tričko - Srdcový tep

Dámske tričko - Srdcový tep

 • Farba: biela, čierna, piesková, svetlá khaki, khaki, tmavá bridlica, tyrkysová, svetlomodrá, polnočná modrá, mätová, petrolejová, smaragdovozelená, žltá, citrónová, korálová, ružová, červená, marlboro červená, purpurová, fuchsiová, fuchsiovo červená, fialová
 • Materiál: bavlna 100%
 • Gramáž: 160 g/m²
 • Rukávy: krátke
 • Výstrih: O-výstrih

15,99 €

Nakúp s cashbackom

Módnym tipom na darčeky sme sa už venovali, v tomto článku sa však tomu nedalo úplne vyhnúť. Na Superpotlač.sk sa totižto nenachádzajú len tričká s vitpným motívom, pre milovníkov áut, kávy, vína či bitcoinu. Nájdete tu aj  tričká pre páry.

Nik sa so mnou zrejme nebude škriepiť, keď poviem, že tričko ako darček nikdy neomrzí. Je to praktická vec. Kus oblečenia, ktorú nosíme najčastejšie, rýchlo sa teda opotrebujú, poškodia, ušpinia tak, že niekedy tomu nepomôže ani práčka. Takéto tričká sú potom dobré už len na handry alebo jednoducho putujú do koša. Preto je dobré mať v šatníku poriadnu zásobu. K tomu všetkému sú ešte aj spratné, takže v prípade, že niakam cestujete, viete si ich so sebou zobrať viac. A tričká do rezervy sa zídu - verte mi, viem o čom hovorím. 

Superpotlač.sk ponúka širokú škálu nie len dámskych, ale aj pánskych tričiek, dokonca aj tielok, s rôznymi motívmi, ktoré sadnú na každý typ osobnosti. A ak náhodou nenájdete to, čo hľadáte, aj v tomto prípade môžete dať vyrobiť motív, aby ste tak získali originálny darček. 

9. Pánska mikina

Pánska mikina s kapucňou - Pripravený na dobrodružstvo

Pánska mikina s kapucňou - Pripravený na dobrodružstvo

 • Doplnky: šnúrky a vačok
 • Farba: čierna, biela, červená, kráľovská modrá, fľaškovozelená, žltá
 • Materiál: bavlna 65 %, polyester 35 %
 • Gramáž: 320 g/m²
 • Rukávy: dlhé

27,99 €

Nakúp s cashbackom

Mikina je ďalší kúsok zo šatníka, ku ktorému sa netreba vyjadrovať obšírne. Všetci ich vlastníme, všetchi ich nosíme, všetci ich potrebujem. A kto tvrdí, že mikiny nenosí a žiadne nevlastný, tak klame. 

Ja sama niekoľko mám, väčšinou bez potlače, pretože sa mi ešte doposiaľ nepodarilo nájsť takú mikinu, ktorá by ma svojím dizajnom ohúrila. Dobre, klamem. Mám jednu, tú som si však kúpila, aby som podporila výsatbu stromčekov v tatranských lesoch. Uznávam však, že dizajnovo sa podarila. 

Mikina, podobne ako spomínané tričká, sú takzvaný must have, ktoré by vo vašom šatníku nemalo chýbať. Ak by som mala vypísať aktivity, pri ktorých sa hodia alebo vysvetliť, prečo vlastne sú mikiny dobré, tento článok by sa natiahol do nekonečna. Poviem preto radšej to, že na stránkach Superpotlač.sk nájdete mikiny nie len pre pánov, ale aj dámy a máte možnosť vyberať z desiatky motívov, častokrát podobných, aké sa nachádzajú aj na tričkách, čo znamená, že tak môžete vytvoriť aj sadu vlastného merchu, ktorým sa môže popýšiť len obdarovaná osoba. A čo by to bol za článok o personalizovaných darčekoch, ak by ste si nemohli vyrobiť mikinu s vlastným motívom

10. Šiltovka s potlačou

Šiltovka s vlastnou potlačou

Šiltovka s vlastnou potlačou

 • Farba: biela, čierna, tmavá bridlica, khaki, starostrieborná, kráľovská modrá, tmavomodrá, fľaškovozelená, piesková, citrónová, oranžová, červená, tyrkysová, trávová zelená
 • Materiál: bavlna 100%
 • Gramáž: 340 g/m²
 • Strih: vystužený predný panel, prešívaný, zľahka prehnutý šilt, obšité vetracie otvory

9,90 €

Nakúp s cashbackom

Tento článok uzavrieme za mňa trochu netradičným kúskom. Šiltovky príliš nemám v obľube. Sama ich nenosím, moja hlava s touto pokrývkou sa mi nepáči. Viem však, že sú veľmi obľúbeným módnym kúskom ako dám, tak aj pánov. 

Ak je vo vašom okolí niekto, koho by ste pokojne mohli nazvať šiltovkovým kráľom, tento tip je priamo pre vás. Aj tento kúsok totiž môžete vďaka Superpotlač.sk okrášliť o vlastný motív. Fotografiu alebo citát podľa vlastného gusta. Niečo, o čom viete, že danú osobu dokonale vystihuje. Slovíčko, ktoré často používa, veta, podľa ktorej budú všetci vedieť, s kým majú tú česť. Emotikon alebo symbol? Nápadom sa medze nekladú! 

Bonus

Tipov vám vždy dávame desať, ale nikdy nezaškodí malý bonus. Prešla som pre vás stránky e-shopu o niečo dôkladnejšie a prišla som na to, že s vlastnou potlačou si tam môžete nechať vyrobiť čokoľvek. Napríklad aj podložku pod myš pre počítačových nadšencov, mobilné kryty, ktoré sú v poslednej dobe veľmi obľúbeným darčekom nie len pod stromček, termohrnčeky a dokonca ja teplákové súpravy. Myslia aj na najmenších a tak drobcom môžete darovať body s originálnym motívom.

Katka

Autor Katka

Na Orave dobre, na Orave zdravo - presne toto často počujeme z úst našej kolegyne Katky. Je vášnivou milovníčkou histórie a literatúry, preto sa niet čo čudovať, že zodrala už niekoľko párov tenisiek ako lektorka na Oravskom hrade. Okrem toho má rada dobré pivo a kvalitnú hudbu - na koncert Martina Garrixa je ochotná vycestovať aj stovky kilometrov. Doma ju teda často nenájdete a nepokúšajte sa o to hlavne v piatok večer.

Súvisiace zľavy a akcie

TIP NA DARČEK

Superpotlac.sk - Vlastná potlač a personalizácia produktov
Superpotlac.sk logo

3,5 % späť

Vlastná potlač a personalizácia produktov

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĹAVA AŽ 25 %

NOVINKA

Superpotlac.sk - Osobitná kolekcia rodinných tričiek pre všetkých členov rodiny
Superpotlac.sk logo

3,5 % späť

Osobitná kolekcia rodinných tričiek pre všetkých členov rodiny

Novinka: aj s vlastným textom

Akcia končí o:

Akce končí: