eBay logo

eBay - zahraničná nákupná galéria

Medzinárodná internetová nákupná galéria s možnosťou aukcie alebo priameho nákupu veľkého množstva produktov - od oblečenia až po elektroniku. Aktuálne nie je možné získať odmenu za objednávky uskutočnené na ebay.com, no naďalej funguje cashback v ebay.de, ebay.co.uk.

Viac o eBay

Obchod je momentálne nedostupný

Spolupráca s obchodom bola ukončená. Ďakujeme vám za pochopenie.

O eBay

Medzinárodná internetová nákupná galéria s možnosťou aukcie alebo priameho nákupu veľkého množstva produktov - od oblečenia až po elektroniku. Aktuálne nie je možné získať odmenu za objednávky uskutočnené na ebay.com, no naďalej funguje cashback v ebay.de, ebay.co.uk.

Celosvetová nákupná galéria eBay spája predávajúcich a kupujúcich z celého sveta. Pôvodne vznikla na pomoc malým podnikateľom na rozvoj ich podnikania. Dajte si však pozor: Momentálne nie je možné získať odmenu za objednávky uskutočnené na ebay.com. 

Nákupná galéria eBay

Celosvetová nákupná galéria eBay spája predávajúcich a kupujúcich z celého sveta. Pôvodne vznikla na pomoc malým podnikateľom na rozvoj ich podnikania. Dnes na eBay môžete kúpiť produkty od výmyslu sveta. Napríklad v dámskej sekcii napríklad oblečenie, kabelky, hodinky a inú bižutériu, doplnky, kozmetiku, obuv, rôzne obaly na mobil a mnohé ďalšie. Sortiment na eBay zahŕňa aj kategórie ako napríklad elektronika - telefóny, tablety, videohry či doplnky potrebné na príslušenstvo do auta, ktoré môže zaujať hlavne mužov. Nakupovať môžete v kategóriách elektronika, móda a doplnky, zdravie a krása, auto & moto, zberateľstvo, dom & záhrada. V prípade, že vás baví aukčný nákup produktov, určite vyskúšajte aj nákup formou dražby. Môžete si tak vydražiť napríklad značkové oblečenie za neuveriteľné ceny.

Čo ste možno nevedeli

 • eBay existuje od Septembra 1995, kedy jeho zakladateľ Pierre Omidiar vytvoril „AuctionWeb“ - aukčný web.
 • Jeho prvý zamestnanec Chris, bol zamestnaný v júny 1996 a v eBay pracuje dodnes.
 • V Októbri 1996 bola prenajatá prvá kancelária spoločnosti, ktorá je súčasťou dnešného veľkého areálu eBay.
 • V Septembri bol AuctionWeb premenovaný na eBay.
 • V Decembri 1998 bola založená nadácia eBay, ktorá od vtedy poskytla viac ako 30 miliónov dolárov neziskovým organizáciám po celom svete.
 • Od júla 1999 rozširujú stránky do Nemecka (eBay.de), do Spojeného kráľovstva (eBay.uk), v Austrálii (eBay.au)
 • V roku 2008 vznikla eBay app – mobilná aplikácia.
 • V roku 2011 bol eBay menovaný za najviac etickú spoločnosť na svete spoločnosťou Ethisphere Institute.
 • V auguste 2012 bol spustený globálny program námornej dopravy, aby boli balíky za oceán doručované rýchlejšie.
 • Od roku 2017 môžete na eBay vyhľadávať produkty pomocou vloženia obrázku.
 • V súčasnej dobe ide o najväčšiu spoločnosť na svete. Je to najznámejšia internetová aukčná sieň vo viac ako 30 krajín sveta.

Pár tipov pri nakupovaní na eBay

 1. V pravom dolnom rohu si vyberte jazykovú verziu stránky eBay. V prípade, že ste nenašli jazyk, ktorému rozumiete podľa vašich predstáv, nasledujte krok 2.
 2. Pri otvorení stránky cez prehliadač Google Chrome sa vás prehliadač opýta či chcete stránku eBay preložiť. Ak by bol preklad pre Vás jednoduchší, určite použite preloženú stránku prehliadača.
 3. Majte na mysli, že americké číslovanie veľkostí sa líši od európskych.
 4. Nenechajte sa zmiasť cenami na stránke eBay, tie budú uvedené v amerických dolároch a nie v eurách.
 5. Nechcete platiť na eBay poštovné? Hľadajte produkty s označením „free shipping“ (doprava zadarmo).

Aké formy nakupovania nájdete na eBay?

 • AUKCIA Keďže ide o aukčnú sieň, na eBay máte jedinečnú možnosť zažiť aukciu na vlastnej koži. Je s tým spojený určitý druh adrenalínu, pretože neviete dopredu či daná vec bude vaša alebo nie. Výhodou je určite to, že týmto spôsobom môžete nakupovať lacnejšie ako normálne. Vyhľadajte vec, ktorú si chcete kúpiť a následne si zakliknite „Auction“ a môžete začať. Stačí vám len štipku odvahy a nákupy môžu byť ešte väčšia zábava. „BUY IT NOW“ V prípade, že nechcete riskovať, že vybraná vec nemusí skončiť u vás doma, máte možnosť využiť spôsob „Buy it now“, v ktorom ide o spôsob klasického nakupovania. Vyhľadáte produkt, o ktorý máte záujem, zakliknete „buy it now“ a môžete previesť nákup.

Pred prvým nákupom sa zaregistrujte

Pri nákupe na eBay je nutná registrácia, kde zadáte svoje meno a priezvisko, vyplníte e-mail a vytvoríte si bezpečné heslo. Alebo sa zaregistrujte a následne prihlasujte pomocou Facebooku. Registrácia je zdarma a zaberie vám iba pár minút.

Pozrite sa na eBay recenzie o predajcoch

Pri každom produkte sa vám vpravo zobrazí meno predajcu a jeho hodnotenie od kupujúcich. Keď si kliknete na jeho meno, môžete si konkrétne prečítať jeho recenzie (nie len na daný produkt, ale na všetko čo predáva) a tým sa vyvarovať negatívnej skúsenosti.

Platba

Pri paypal platbe musíte mať vašu kartu zaregistrovanú na paypal.com. Následne už pri žiadnej platbe nemusíte vyplňovať údaje o platobnej karte a proces objednávania bude kratší. Alebo môžete platiť pomocou vašej platobnej karty tak, že zadáte jej údaje pri každom nákupe.

Záruka vrátenia peňazí

eBay zaručuje vrátenie peňazí v prípade, že:

 • vám zásielka nepríde
 • zásielka príde, ale tovar je poškodený
 • tovar je iný, ako ste si objednali (nesedí vám veľkosť, iný odtieň farby atď.)

Predajca má 3 dni na to, aby Vašu nespokojnosť vyriešil a v prípade, že túto lehotu nedodrží, obráťte sa priamo na eBay, ktorý vašu vec preverí. Vyjadrenie od eBay, by ste mali obdržať do dvoch pracovných dní. Všetky informácie v prípade, že budete potrebovať pomoc nájdete na úplnom spodku stránky v sekcii „Help & Contact“ (Pomoc a kontakt).

Ako nakupovať ešte výhodnejšie?

Hoci sú samotné nákupy na eBay výhodné, aj pri lacných nákupoch môžete ešte viac ušetriť. Stačí, ak sa na stránku e-shopu prekliknete zo stránky Plnej Peňaženky. Tá vám ponúka cashback až do výšky 1,5 % z každého nákupu späť na váš účet.

Nevybrali ste si? Nakupovať z Číny môžete vďaka AliExpress.com, ak sa zaujímate o oblečenie, produkty pre vás nájdete na AboutYou.sk.  

Najobľúbenejšie obchody z kategórie Online nákupné galérie

Ako PlnáPeňaženka presne funguje?

Registrácia

Zadarmo sa registrujte

U nás neplatíte nijaké poplatky.

Vyhľadanie obchodu

Vyhľadate si obchod.

Na Plnej Peňaženke ich máme viac než 800.

Preklik na e‑shop

Prekliknite sa na e-shop

Tam nakupujte, ako ste zvyknutí

Získanie cashbacku

Získajte cashback

Až 25 % z každej platby.
Schválenú odmenu si môžete nechať hneď vyplatiť.