Tipy, pokiaľ sa chystáte na materskú dovolenku

29. 8. 2018

Chystáte sa na materskú? V článku nájdete tipy, ktoré v tehotenstve a rodičovstve určite využijete a výrazne Vám toto obdobie zjednodušia. Navyše Vám prezradíme, vďaka čomu ušetríte aj niekoľko desiatok €. 

         

Odkiaľ čerpať informácie

Nenechajte sa ničím zaskočiť a buďte pripravená. Mnoho rád a tipov sa dočítate napríklad na stránke Nutriklub.sk, ktorý je plný zaujímavých článkov od odborníkov. Vaše otázky budú zodpovedané v on-line poradenstve a na stránkach sa dostanete aj k užitočným nástrojom a aplikáciám, ktoré ocení každá mamička. Určite navštívte portál Modrýkoník.sk. Ide o najväčší slovenský portál pre mamičky a tehotné, na ktorom nájdete skrátka všetko.

Čo všetko nakúpiť

Inšpirujte sa naším zoznamom, čo by nemalo chýbať vo Vašej výbavičke pred narodením bábätka:

 • Dojčenské oblečenie – základná súprava by mala obsahovať niekoľko košieľok, dupačiek, nočných košieľok, svetríkov, látkových topánočiek a ponožiek. V zime potom zimnú kombinézu, čiapku, rukavičky a topánočky. V lete oblečenie obohaťte o letné bodíčka, kraťasy, klobúčik a tenkú čiapočku.
 • Zavinovačka pre bábätká – do zavinovačky sa odporúča bábätko uložiť na spanie počas prvých týždňov, najvhodnejšia je zavinovačka na suchý zips.
 • Postieľka a posteľná bielizeň – detskú postieľku vybavte kvalitným matracom a posteľnou bielizňou. Majte v zálohe aspoň 2 – 3 kusy obliečok do postieľky a ochrannú látkovú bariéru okolo postieľky (mantinel do postieľky). Odporúčame zaobstarať tiež savú podložku, ktorá je z jednej strany z látkového materiálu a z druhej strany je z nepriepustného materiálu.
 • Podložky – najmä jednorazové podložky na prebaľovanie dieťaťa, pre väčšie pohodlie môžete prikúpiť tiež podložku z ovčej vlny. Nie je to nutnosťou, ale bábätku sa na tejto podložke dobre spí.
 • Vanička – prípadne kúpací kýblik či ležadlo do vane.
 • Plienkové osušky –  aspoň 3 ks na utretie dieťaťa po kúpeli.
 • Fľaštičky – s cumlíkmi
 • Cumlíky – najlepšie s retiazkou či šnúrkou na upevnenie k oblečeniu.
 • Základné hračky – hrkálka, závesné hračky nad postieľku, ...
 • Odsávačka hlienov
 • Látkové plienky – aspoň 10 ks, využijete ich pri utieraní úst dieťaťa, v prípade grckania, ďalej do sedačky, postieľky či kočíka.
 • Detská kozmetika – medzi základné produkty, ktoré budete pre starostlivosť o dieťa potrebovať patrí mydlo, olejček, krém či telové mlieko, krém na zapareniny, 60 %-ný lieh na ošetrenie pupku, vatové tyčinky, plienky, vlhčené obrúsky, kefku na vlasy, nožnice na nechty, ...
 • Kočík – zamerajte sa na kočíky s odnímateľnou vaničkou či vloženou taškou, v ktorej môžete dieťa po návrate domov nechať dospať.
 • Autosedačka – v prípade častého jazdenia s dieťaťom autom, odporúčame zvážiť kúpu jednotného podvozku, ktorý je použiteľný ako pre autosedačku, tak aj pre kočík.

Ako šikovne ušetriť

Zoznam toho, čo je potrebné pred narodením zaobstarať nie je krátky. Prvé nákupy väčšinou spôsobia poriadny vietor v peňaženke. Vieme, ako nakupovať kvalitné výrobky a ešte pri tom aj ušetriť!

Využite na svoje nákupy cashback portál Plná Peňaženka, ktorý Vám z každého nákupu vracia peniaze späť. Stačí sa na Plnej Peňaženke zaregistrovať a pred nákupom sa do obľúbeného e-shopu iba prekliknúť. Portál spolupracuje s viac ako 340 e-shopmi a vrátiť sa Vám môže až 25 % z ceny nákupu.

Spolupracujúcich e-shopov je neúrekom, nájdete tu ako veľké a známe e-shopy, ako je napr. AndreaShop.sk, Hej.sk, AliExpress.com, tak aj tie menšie a špecializované. E-shopy výhradne s detskými produktmi sú napríklad:

Feedo.sk – za každý nákup Vám Plná Peňaženka vráti až 5 % späť.

Bambino.sk – nákupom získate až 4 % cashback.

ProDěti.cz – 4 % cashback

Benito.cz – 4 % cashback

a veľa ďalších. Celý zoznam e-shopov s produkty pre deti nájdete tu.

Krok po kroku k úspore

1. Registrácia na Plnej Peňaženke je zadarmo, navyše s 2 € vstupným bonusom.

2. Dôležité je prekliknutie sa do e-shopu z portálu Plnej Peňaženky.

3. Výber, nákup a platba prebieha na e-shope tak, ako ste boli doteraz zvyknutí.

4. Odmena (cashback) sa Vám pripíše po dokončenom nákupe.

5. Vyplatenie cashbacku a odmien na bankový účet je možné kedykoľvek, neexistuje minimálna suma, vyplatiť si môžete nechať pokojne aj 0,10 €.

Vyskúšajte nákupy s Plnou Peňaženkou na vlastnej koži a začnite šetriť na svojich bežných nákupoch ešte dnes. Uvidíte, ako Vám odmeny budú naskakovať.

Aplikácia pre bystré mamičky a oteckov

Stiahnite si šikovnú aplikáciu Nutriklubu, ktorá Vám uľahčí prvých 1000 dní života dieťatka od počatia až po batoľa. Aplikácia je rozdelená na časť tehotenstvo a časť po narodenie, nájdete v nej všetky dôležité informácie, ako: sprievodca tehotenstvom, odborné články, živé chaty s odborníkmi, záznamníček dojčenia a ďalšie dôležité informácie Aplikácia je zadarmo a na stiahnutie tu. Vďaka užitočným nástrojom budete mať výživu a starostlivosť o dieťa vždy pod kontrolou