Recenzia Vivantis: nízkokalorická diéta NUPO

Celkové hodnotenie:
Recenzia Vivantis: nízkokalorická diéta NUPO
5.00
Recenzia Vivantis: nízkokalorická diéta NUPO

Čo v článku nájdete?

Po Novom roku sa u nás v Plnej Peňaženke roztrhlo vrece s recenziami, ktoré súvisia s novoročnými predsavzatiami. A to hlave s tými na chudnutie. Kolegyňa Nina sa rozhodla vyskúšať diétny balíček z e-shopu Vivantis, ktorý patrí medzi stálice zapojených e-shopov cashbackového portálu Plná Peňaženka. Pozrite sa, ako bola s touto diétou spokojná.

 

NUPO nízkokalorická diéta, ktorá se dá držať aj bez veľkého sebezaprenia

Recenze Vivantis: nízkokalorická dieta NUPO

 • Cena: 94 €
 • Zrýchlenie trávenia a naštartovanie metabolizmu
 • Balené po jednotlivých porciách
 • Na 1 porciu je potrebných 300 ml studenej vody
 • Všetky produkty majú rovnakú kalorickú hodnotu
 • Stránka produktu: Diéta na 8 dní - DETOX

 

Keď mi kolegyňa ponúkla vyskúšať NUPO detoxikačnú diétu na 8 dní, tak som ju s radosťou prijala. Prišla mi totiž naozaj vhod. Minulý rok mojej štíhlej línii, bohužiaľ, vôbec neprial a ja som práve rozmýšľala, že už pomaly nastal vhodný čas začať s nejakým novoročným predsavzatím. S návrhom recenzovať 8-dňovú detoxikačnú diétu z e-shopu Vivantis.sk som teda nadšene súhlasila. O tejto diéte som do tej doby nepočula a domnievala som sa, že ide o nejakú novinku. Zistila som však, že v Dánsku je to jedna z najobľúbenejších diét už takmer 40 rokov.

Balíček mi z e-shopu prišiel rýchlo, doma som ho mala už po dvoch dňoch a okrem jedla na 8 dní obsahoval tiež dizajnový ružový šejker vyrobený z bioplastu a podrobný návod s informáciami o diéte, o príprave a zložení jednotlivých pokrmov.

NUPO je nízkokalorická diéta pôvodom z Dánska a jej účelom je naštartovať úbytok tukových zásob. Chudnutie by malo byť veľmi efektívne a dodržiavanie diéty jednoduché. Ide o kompletnú náhradu stravy, ktorá je vyvážená a obsahuje všetko, čo telo potrebuje - minerály, vitamíny, proteíny, vlákninu a sacharidy. Výživovo je teda výdatná, má však veľmi malé množstvo kalórií. Denne si môžete pochutnať na 6 porciách NUPO diéty.

 

NUPO detox na 8 dní – obsah balenia

 

Jednotlivé jedlá je možné ľubovoľne kombinovať, pretože každý produkt má rovnaké množstvo kalórií. Môžete si vybrať z piatich príchutí diétnych kokteilov, troch variantov polievok alebo kašu s jablkom a škoricou. Všetky tieto pokrmy sú bez pridaného cukru a sladidiel a majú vysoký obsah bielkovín, zároveň žiadny z nich neobsahuje GMO a s výnimkou kaše ani lepok. Okrem diétnych jedál vyrába NUPO aj tri druhy prírodných kapsúl SLIM BOOST na podporu chudnutia a produkty z radu NUPO One Meal, čo je komplexná náhrada jedla, obsahujú všetky zložky vyváženej stravy. 

 

Recenze Vivantis: Nízkokalorická dieta NUPO - informace o dietě a produktech

Pôvodne som si myslela, že ide o jednu z ďalších druhov low carb instantnej diéty, ale NUPO to robí trochu inak. Je to síce diéta v prášku, ale nie je nízkosacharidová, no nízkokalorická. Pri diéte sa teda prijíma za deň len 700 kcal, ale zároveň aj dostatok sacharidov, a to až 70 g denne. Keto diéty sú založené prevažne na vysadení sacharidov. Naopak NUPO diéta je založená na veľmi nízkom príjme kalórií. Pokiaľ sa teda nejakým omylom zahryznete do bežného jedla, tak si len pridáte kalórie a k diéte sa môžete hneď vrátiť. 

S najrôznejšími diétami mám za svoj život bohaté skúsenosti, ale to najhoršie som si zatiaľ prežila práve s keto diétami. Pri nedostatku sacharidov u mňa okamžite prichádza bolesť hlavy, únava a nenávisť k celému svetu. Potešilo ma, že sacharidov sa v tomto prípade vzdávať až tak razantne nemusím a zároveň si môžem užívať ľahké prípravy jedál a dodržiavanie diéty s jasne danými pravidlami. Pretože osobne mi tento spôsob chudnutia vyhovuje, nie je potrebné premýšľať nad tým, čo a kedy uvariť, čo presne a koľko čoho každý deň nakúpiť a potom všetko správne prepočítať a nakoniec zvážiť a včas zjesť. 

 

Príprava a dodržiavanie diéty je naozaj jednoduché, inštrukcie sú takéto

 

Nalejte do šekra 300 ml studenej vody a nasypte obsah jedného vrecka. Dobre premiešajte. Polievku ohrejte. Denne zjedzte 6 porcií NUPO diéty v pravidelných intervaloch, cca 2-3 hodiny. 

Samotné dodržiavanie diéty je teda naozaj jednoduché, pretože jediné, čo je k príprave jedla nevyhnutné je šejker a voda. Ak budete počas diéty cítiť hlad, môžete si doobedu dopriať bobuľové ovocie a poobede zeleninu. Maximálne však cca 100 g z každého. Zároveň sa odporúča piť minimálne 2-3 l vody denne, avšak nemusíte si odopierať ani čaj alebo kávu (tú si dokonca môžete dopriať aj s mliekom).

 

Ako by teda mal správne vyzerať deň s NUPO diétou?

 

 • Raňajky – kaša so škoricou, káva, čaj, voda.
 • Desiata – ovocný kokteil a bobuľové ovocie (jahody, čučoriedky, maliny, max. 100 g).
 • Obed – zeleninová polievka alebo thajská polievka ochutená limetkou a koriandrom alebo paradajková polievka ochutená oreganom.
 • Olovrant – ovocný kokteil alebo kokteil s príchuťou caffe latte obohatený o shot espressa.
 • Večera – polievka a maximálne 100 g zeleniny (napr. uhorka, paprika alebo cherry paradajky).
 • Druhá večera – ovocný alebo čokoládový kokteil.

 

Vyskúšané produkty

 

1.  Piantná thajská polievka v prášku

 

Recenze Vivantis: dieta NUPO - thajská polévka

Táto polievka nie je vhodná pre vegetariánov, pretože obsahuje kúsky kuracieho mäsa. Osobne som ju neskúšala, pretože som vegetarián a dala som balenie 12 porcií vyskúšať svojmu otcovi.

Podľa neho je dobre ochutená, najskôr sa mu zdala málo slaná, ale nadruhýkrát ju už nemal potrebu nijako osoliť. Ako plnohodnotný obed mu porcia pripadala nedostatočná, ale ako desiata ideálna. Jediné, s čím bol nespokojný, bolo to, že kuracie kúsky zostávajú príliš tuhé aj napriek tomu, že ich skúšal nechať namočené dlhšiu dobu v teplej aj v studenej vode.

 

2.  Zeleninová polievka v prášku

 

Recenze Vivantis: dieta NUPO - zeleninová polévka

Polievka je hustá a krémová, sú v nej aj kúsky zeleniny, čo mi dodáva pocit naozajstného jedla. Odporúča sa dochutiť petržlenovou vňaťou, ale ja som si vystačila s trochou soli. Nemá výraznú chuť, ale zároveň nechutí chemicky, takže je celkom dobrá a necítim sa po nej hladná. Navyše v tomto ročnom období je zeleninová polievky ideálna nielen ako výborná desiata a plnohodnotný obed, ale hlavne je to teplé a chutné jedlo, ktoré zahreje a zasýti.

 

 

 

3.  Čokoládový kokteil v prášku

 

Recenze Vivantis: Dieta NUPO - shake s příchutí čokoláda

Ako milovníčka čokolády som bola k tomuto kokteilu trochu skeptická, ale hneď po prvom vyskúšaní ma milo prekvapil a môžem povedať, že jeho chuť pripomína kvalitnú horkú čokoládu. Sypká zmes sa dobre rozpúšťa a nápoj nie je príliš sladký.

 

 

 

 

 

4. Jahodový kokteil v prášku

 

Recenze Vivantis: Dieta NUPO - shake s příchutí jahoda

Tento koktejl mi chutil ešte viac ako ten čokoládový, naozaj má jahodovú príchuť a nie je v ňom cítiť taká tá typická chemická pachuť, ktorú si pamätám z mnohých ovocných proteínových nápojov. Tento kokteil je o niečo sladší než čokoládový a má vyváženú chuť a je to jednoznačne môj favorit.

 

 

 

 

 

5. Kapsuly Slim Boost BURN MY FAT 

 

Recenze Vivantis: Dieta NUPO - kapsle z řady Slim Boost pro rychlé spalování

Ide o doplnok stravy obsahujúci 5 aktívnych ingrediencií, ktoré majú podporiť spaľovanie tuku. Sú to veľké kapsuly, ktoré obsahujú čisto prírodné zložky:

 • výťažok z listov yerba maté, 
 • extrakt z kolového orechu, 
 • extrakt z kajenského korenia a 
 • vitamíny C a B6. 

V podobné prípravky nemám dôveru a nikdy predtým som nič podobné nevyskúšala. Každopádne plus u mňa majú za to, že sú vegan friendly.

 

 

Hodnotenie Niny

 

Chuťovo sú jednotlivé jedlá omnoho lepšie, než som očakávala, a to ma milo prekvapilo. Najlepšia na NUPO diéte je jej jednoduchá príprava, ktorá jednoduchšia ani byť nemôže. Stačí len vysypať obsah vrecka do vody a zamiešať.

Praktické je taktiež balenie do jednotlivých porcií, ktoré si môžete vziať všade so sebou a nemusíte nič vážiť. Obsahuje dostatok sacharidov, takže je vhodná aj pre tých, ktorí zle znášajú nízky príjem sacharidov.

Recenze Vivantis: Dieta NUPO - polévka názorná ukázka

Jedlo jete zhruba každé dve hodiny, čo znamená, že jete v podstate celý deň a šesť jedál denne dostatočne zasýti, takže táto diéta sa dá dodržať aj bez veľkého sebazaprenia. Kokteily a polievky sú naozaj husté, krémové a naozaj sa po nich necítim hladná.

Keď to zhrniem, tak nič negatívne o NUPO diéte napísať nemôžem, snáď len to, čo mi vadí na práškových diétach celkovo. A to najmä ich jednotvárnosť, ale tá sa dá vlastne očakávať. Zároveň je všetko jedlo viac-menej tekuté, takže aj keď ma dostatočne zasýti, neprichádza nijaká radosť z konzumácie.

Samozrejme nejaké to kilo schudnete po 8 dňoch aj bez NUPO diéty, pokiaľ budete prijímať denne len 700 kcal. Ale v prípade, že sa vám nechce premýšľať čo a kedy variť a nakupovať, tak je NUPO diéta výborné, jednoduché a účinné riešenie. A to hlavne v prípade, že chcete zhodiť rýchlo pár kilogramov a príliš pritom netrpieť. Z tohto dôvodu diéte dávam plný počet ★★★★★.

 

Niečo málo o e-shope Vivantis

 

E-shop Vivantis patrí medzi obľúbené české e-shopy a ponúka širokú škálu produktov pre mužov a ženy. Pôvodne bol tento e-shop zameraný na štýlové oblečenie a topánky, dekoratívnu kozmetiku a starostlivosť či dokonca šperky. Časom ponuku rozšírili o parfumy, hodinky a sekciu Zdravia, z ktorej je táto recenzia.

V kategórii Zdravie nájdete množstvo zaujímavých produktov, napríklad doplnky stravy, vitamíny, minerály a bylinky, zdravú výživu, zdravotné prístroje a pomôcky a prípravky a pomocníkov pre eko domácnosť.

Vo Vivantise od značky NUPO objavíte okrem recenzovaného diétneho balíčka na 8 dní tiež tyčinky s niekoľkými príchuťami, hotové nápoje a diétne balíčky.

 

Neustála inšpirácia

 

Nechajte sa inšpirovať novými trendmi, napríklad sa dozviete, ako si vytvoriť kozmetický salón v pohodlí domov, aké sú najnovšie detoxikačné prípravky pre vaše zdravie a krásu, alebo ako na slávnostné líčenie.

 

Ďalšie recenzie

 

A ak vám je jedna recenzia e-shopu Vivantis málo, na stránkach Plnej Peňaženky ich nájdete hneď niekoľko. Pozrieť sa na ne môžete napríklad tu. Testovali sme napríklad kozmetiku českej značky Ryor a iné pleťové produkty.

Aktuálne akcie Vivantis.sk

až 5,5 % späť ZĽAVA 50 %

Kabelky za 1/2.

Končí: 31. 10. 2021

Zobraziť akciu

Prihlásiť sa

Tu sa môžete prihlásiť pomocou Vašich prihlasovacích údajov

Zabudli ste heslo?
alebo Prihlásiť cez Facebook Prihlásiť cez Google

Registrovať sa

Zaregistrujte sa zadarmo a začnite využívať PlnáPeňaženka.sk

(i) Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať