Recenzia sónickej kefky Philips od Notino

20. 6. 2020
Recenzia sónickej kefky Philips od Notino

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

 

Starostlivosť o naše zuby je pre všetkých z nás každodennou činnosťou. Niektorí z nás ju vykonávajú radi viac, niektorí menej. Tak či tak sa ale jedná o veľmi dôležitý faktor, ktorý podstatne vplýva na to, v akom stave bude náš úsmev počas ďalších rokov. V poslednej dobe sa do popredia dostávajú sonické zubné kefky, ktoré fungujú na špeciálnej báze vysokofrekvenčného kmitania a zaručujú tým dôkladné vyčistenie zubov.

Náš Peter mal možnosť si jednu takúto kefku vyskúšať a aby ste sa mohl inśpirovať aj vy, svoje skúsenosti spísal do recenzie. Recenzovaný produkt poskytol e-shop Notino.sk, v ktorom okrem produktov pre starostlivosť o zuby nájdete aj širokú ponuku parfumov, kozmetiky pre celé telo, drogérie či iných doplnkov.

 

Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29

 

Zubná kefka Philips SonicareZnačka: Philips
Cena: 93,90 €
Rozmery produktu: 13,84 x 18,96 x 5,2 cm 
Váha produktu: 0,38 kg
Počet kusov hlavíc zubnej kefky v balení: 2 ks
Počet sterov za minútu: 62 000
Ústna sprcha: Nie
Časovač: Áno
Tlakový senzor: Áno
Cestovné puzdro: Áno
Batéria: lítium-iónová
Výdrž batérie: až 2 týždne bežnej prevádzky
Petrove hodnotenie: 5 hviezdičiek

 

 

Spomínam si na to, že keď som bol mladší, elektrické kefky boli priam až revolúciou v čistení zubov. No nikdy som žiadnu nemal. Boli drahé a nie až tak dostupné. Keď sa mi preto do rúk dostala sónická kefka od značky Philips, bol to pre mňa ako taký malý splnený sen. Produkt prichádza v šikovnom balení, ktorého obsahom je okrem samotnej kefky aj šikovné cestovné puzdro, 2 ks hlavíc s čistiacimi štetinkami a nabíjací stojan s návodom na použitie. 

 

3 základné režimy čistenia

Sonická kefka funguje v troch základných režimoch, ktoré si môžete prepínať podľa vlastnej potreby. Základným režimom je režim Clean, ktorý je navrhnutý na každodenné čistenie a odporúča sa preto používať pri bežnom umývaní zubov. Ja osobne používam tento režim prakticky stále, zvyšné dva si nastavím len veľmi sporadicky - je to však vec osobnej preferencie.

Druhý režim je určeny na starostlivosť o vaše ďasná a Philips ho nazýva režim Gum Care. Kefka sa v režime správa podstatne jemnejšie a to z toho dôvodu, aby ďasná nepodráždila a nerozkrvácala. Tento režim je pre ďasná veľmi príjemný a pôsobí ako pomyselná masáž. Ja mám zatiaľ to šťastie, že sú moje ďasná odolnejšie a tak ich kefkou častokrát prebehnem na režime Clean. V prípade, že máte ďasná citlivejšie, režim Gum Care určite oceníte a na jeho využívanie si veľmi rýchlo zvyknete.

Tretím režimom je režim White, ktorý svojou špeciálnou technológiou odstraňuje aj tie najmenšie nečistoty zo zubného povrchu a zaručí tak čo najväčšiu žiarivosť zubnej skloviny. Pocitovo je tento režim veľmi podobný, ako režim Clean, no kefka sa správa mierne inak a je cítiť, že hlavica kefky kmitá o niečo rozdielnejšie.

 

Prelomová sonická technológia

Kefka funguje na báze patentovanej technológie, ktorá špeciálnym kmitaním simuluje pohyb čistenia zubov. Výrobca uvádza, že takýto spôsob je niekoľkonásobne účinnejší, ako manuálne čistenie zubnou kefkou a že sonická kefka od Philips dokáže vykonať až 62 000 sterov za minútu. Tým, že samozrejme nie som zubár, efekt zo zdravotného hľadiska posudzovať nemôžem. :-)

Po umytí zubov však cítim, že keď si ich prebehnem jazykom, ich povrch je hladký a nezostávajú na nich žiadne nevyčistené miesta, čo sa mi pri čistení klasickou kefkou stávalo. Používanie kefky je navyše extrémne jednoduché. Zvolíte si režim, tlačítkom ho spustíte a začnete čistenie. Každý režim funguje v 4 častiach a napríklad ja to robím tak, že najskôr začnem pravú hornú polovicu zubov, v druhej časti prejdem na ľavú hornú polovicu a v tretej a štvrtej časti sa venujem dolnej časti svojich zubov. Kefka ma pri každom prechode upozorní vibráciou čím tiež zaručí, že venujem každej časti zubov rovnaký čas a starostlivosť.

Kefka ma tiež upozorní na to, keď na svoje zuby príliš tlačím a mohol by som si tým poškodiť zubnú sklovinu. Pri každom väčšom zatlačení špeciálne zavibruje a ja si vtedy uvedomím, že niečo nerobím dobre. Pri čistení sonickou zubnou kefkou je skvelé to, že nemusím rozmýšľať nad tým, či si zuby čistím správne a či vykonávam kefkou dobrý pohyb. Kefka to jednoducho robí za mňa simulovaním dokonalého čistiaceho pohybu a jediná moja starosť, je posúvať hlavicu kefky postupne po celom svojom chrupe.

 

Výdrž batérie a cestovné balenie

Kefka od Philips je naozaj veľmi intuitívna a na vśetko vás prehľadne upozorní. Keď sa jej batéria blíži k dosiahnutiu svojej minimálnej kapacity, kefka vás upozorní diódou. Tá za normálnych okolností svieti na zeleno a tesne pred vybitím sa sfarbí na oranžovo. Vtedy viem, že mi zostáva posledných pár umytí a kefku bude potrebné pripojiť do elektrickej siete. Kefku v balení dostanete so špeciálnym stojanom, ktorý v kúpeľni pôsobí veľmi esteticky.

Stojan zároveň po zapojení do elektriny slúži aj ako nabíjačka. To znamená, že kefku len položím do stojana a nechám nabíjať. Akonáhle sa kefka nabije, diódou ma na to opätovne upozorní. Kefku používam spolu s priateľkou, to znamená, že v rámci dňa na kefke spustíme čistiaci režim dohromady 4x a kefka nám vydrží približne 10 - 12 dní. Na kefke je skvelé to, že ju môžete používať dvaja tým, že v základnom balení dostanete rovno 2 hlavice. Horšie je, keď ide jeden z nás na pár dní preč z domu a my sa máme dohodnúť, kto si kefku nechá pre seba. :-)

Extrémne praktické je aj cestovné puzdro, do ktorého zmestíte samotné telo kefky a dve čistiace hlavice. Puzdro je kvalitné, po zacvaknutí v ňom dobre drží samotná kefky a jej komponenty a počas prepravy sa neotvára. Kefka je tak v cestovnej taške perfektne chránená a čistiace hlavice sú udržiavané v čistote.

Philips Sonicare ProtectiveClean 5100

A ako často je potrebné meniť samotné čistiace hlavice? Závisí to od intenzity a spôsobu používania, no kefka vás na opotrebovanie hlavice sama upozorní, čo je tiež perfektné. Ja ju už používam vyše mesiaca a pol, a zatiaľ ma na opotrebenie neupozornila. V prípade keď sa tak stane, náhradné hlavice zoženiete v rozmedzí od 12 - 40 € za 2 kusy. 

 

Celkové hodnotenie produktu

Poznáte to, keď do ruky dostanete niečo, čo vám extrémne uľahčí život a nedáte na to dopustiť? Tak to pre mňa symbolizuje sonická zubná kefka od Philips. Výrobok je extrémne praktický, šikovný a kvalitný. Kefka má kvalitné spracovanie a v kúpeľni dokonca pôsobí veľmi esteticky. Mám pocit, že moje zuby sú vyčistené lepšie a efektívnejšie. Konečne sa nemusím zamýšľať nad tým, či si ich čistím správne a nerobím niekde chybu.

Kefka prichádza v kompaktnom balení, ktoré využijem aj pri cestách mimo domov, jej batéria a samotné čistiace hlavice majú dlhú výdrž a celkovo k produktu nemám takmer žiadne výhrady. Aj preto sonickej zubnej kefke značky Philips od e-shopu Notino.sk nemôžem udeliť menej, ako plný počet hviezdičiek.

 

Niečo málo o e-shope Notino

Notino.sk je na Plnej Peňaženke veľký pojem, pretože patrí medzi jeden z najvyužívanejších e-shopov. V jeho ponuke nájdete široký sortiment produktov pre starostlivosť o vaše telo, parfumov, produktov na líčenie, drogérie a inej kozmetiky. Notino naši používatelia využívajú aj pri nákupe darčekov pre svojich blízkych, pretože koho by produkt z tohto obchodu nepotešil?

V ponuke obchodu nájdete svetové značky, akými sú napríklad Bioderma, Maybelline, L'Oreal Paris, Max Factor X, Dolce Gabbana, Hugo Boss, Versace ale tiež Armani, Yves Saint Lauren, Calvin Klein alebo práve recenzovaný Philips. Za nákupy v Notino.sk vás Plná Peňaženka odmení cashbackom 1,25 %.

 

Aké kategórie produktov v e-shope nájdete?

Pri svojich nákupoch v Notino.sk si môžete vyberať z nasledovných:

Pri doručení si môžete vybrať z viacerých spôsobov, od osobného odberu, cez Zásielkovňu až po doručenie kuriérom. Platiť môžete na dobierku alebo online a pokiaľ si vyberiete so špeciálnej ponuky e-shopu, dopravu budete mať dokonca úplne ZADARMO.

 

Notino.sk logo

O Notino.sk

Nechajte sa inšpirovať vôňami z celého sveta a vyberajte si z kozmetiky známych značiek. S produktami z Notino.sk sa stanete hviezdou svojho vlastného života.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA AŽ 30 %

Notino.sk - Až -30%
Notino.sk logo

až 3,5 % späť

Až -30%

na produkty pre mamičky a děti

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA AŽ 30 %

Notino.sk - Až -30 %
Notino.sk logo

až 3,5 % späť

Až -30 %

na strarostlivosť o pleť

Akcia končí o:

Akce končí:

TIP NA NÁKUP

Notino.sk - Darčekové balenia za 5 €
Notino.sk logo

až 3,5 % späť

Darčekové balenia za 5 €

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články