Deň knihy

Akcia skončila 29. 4. 2019
Deň knihy

Knižné bestsellery

Slovenskí autori

Detská literatúra

Všetky deti milujú príbehy. Niektoré čítajú radi, iné potrebujú kúzlo kníh ešte len objaviť. Oplatí sa pre nich nájsť príbeh, ktorý ich nadchne. Dajte im pár tipov a uvidíte sami.

 

 

Motivačná literatúra a osobný rozvoj

Pracovať na sebe môžeme celý život. Existuje tisíc spôsobov ako lepšie obstáť v životných situáciách a cítiť sa lepšie. Rozbehnite svoj projekt a pustite sa do toho. Stačí si vybrať tu správnu knihu.

 

Kuchárky a zdravá výživa

Je neuveriteľné koľko kníh o jedle už bolo napísaných. A napriek tomu vznikajú stále nové a nové. Dobrých receptov a chytrých rád o zdravej výžive je plná zemeguľa. Ktorá kuchyňa tentokrát zaujme vás?

 

Tipy od Kristin z Plnej Peňaženky

Knihy sú moja slabosť. Zvyčajne so sebou nosím dve až tri. Otvárajú mi nové svety, prepožičiavajú ďalšie identity. Zaujíma ma hlavne magický reaizmus a historická fantasy. Taktiež sa mi páči minimalistický štýl a príbehy, ktoré ma nútia čítať medzi riadkami. Vychutnávam si texty napísané okúzľujúcou ľahkosťou. Ako mama štyroch detí mám slabosť pre kvalitnú detskú literatúru. Moji najobľúbenejší autori sú: Astrid Lindgrenová, Tom Robbins, Andrzej Sapkowski, Ludvík Vaculík. 

Tipy od Marka z Plnej Peňaženky

Zaujímam sa predovšetkým o ekonómiu, šport, politiku, spoločnosť, médiá a vzdelávanie. Rád čítam, behám, pozerám dobré filmy a objavujem nové miesta, budovy či reštaurácie. Z kníh vyhľadávam predovšetkým také, ktoré dokážu pútavým spôsobom priblížiť reálne udalosti a fenomény, ktoré zmenili svet a spoločnosť. V poslednej dobe na také knihy narážam aj v kategórii komixu. 

 

 

Tipy od Janky z Plnej Peňaženky

Kniha je môj najlepší priateľ. Vďaka nej sa dozviem nové informácie, je to spôsob odpočinku. Ako študenta najviac čítam odbornú literatúru, ale zaujíma ma tiež motivačná literatúra a literatúra pre rozvoj osobnosti. S knihou je môj život farebnejší, pestrejší, kniha ma úči pozerať na ľudí a príbehy iným pohľadom. Moji najobľúbenejší autori sú: Paulo Coelho, Don Miguel Ruiz a Rhonda Byrne. 

E-shopy plné knih. Stačí si vybrať.