Dajte zbohom chudnutiu do plaviek. Vyberte si podľa typu postavy.

S vysokým pásom, jednodielne, značkové či bez ramienok? Aký typ plaviek sa hodí vašej postave? Vyberte si tie správne s cashbackom.

12. 7. 2021 Janka
Dajte zbohom chudnutiu do plaviek. Vyberte si podľa typu postavy.

 

Plavková sezóna je opäť tu a vy si neviete dať rady s výberom tých správnych plaviek pre vás? S Plnou Peňaženkou si určite vyberiete. Ponúkamie vám návod, ako vybrať plavky podľa typu postavy a prehľad e-shopov s ponukou plaviek na sezónu 2022, v ktorých určite oslníte.

 

Aký mám typ postavy?

Predtým, než podľahnete módnym výstrelkom, zistite, aký typ postavy máte a aké plavky sa vám hodia. Dnes je výber skutočne široký, treba si len vedieť správne vybrať. Najčastie sa stretávame so štyrmi typmi postavy, ak budete poznať, do ktorého typu patríte, výber oblečenia a plaviek pre vás bude hračka. Poďme sa na ne pozrieť.

 

Typ postavy obdĺžnik - H

Tento typ postavy sa vyznačuje rovnakými obvodovými rozmermi. Tomuto typu postavy sa často hovorí aj atletický typ alebo chlapčenský, postava je súmerná, bez výrazného pása a bokov. Ženy s takýmto typom postavy majú malé prsia, guľatý zadoček a štíhle nohy. Tento typ postavy sa tiež vyznačuje dobrým metabolizmom, rýchlym spaľovaním, môžete zjesť tak povediac čokoľvek sa nič sa nestane. Ženám s postavou v tvare obdĺžníka sa často závidí, tie však bojujú s nevýraznou postavou, ktorú je ale možné vhodným oblečením zoženštiť. 

 

Typ postavy jablko -  O

Postavu v tvare jablbka rozoznáte zaguľatenou postavou v hornej časti tela. Najširšie sú ramená, hrudník aj chrbát. Pás je ťažko odlíšiť a brucho robí týmto žienkam azda najväčšie starosti. Ženy s postavou v tvare jablka majú často väčšie prsia, nie je to ale pravidlom. Okúzlia štíhlymi nohami a bokmi, ktoré pôsobia útlo.

 

Typ postavy hruška - A

V prípade, že máte útlu hornú časť tela a výraznejšie boky, stehná a zadoček, najpravdepodobnejšie spadáte pod typ postavy v tvare hrušky. Ženy s týmto typom postavy majú spravidla menšie prsia a ploché bruško. Postava pôsobí neproporčne, preto jej treba trošku pomôcť správnym oblečením.

 

Typ postavy presýpacie hodiny - X

Toto je azda najžiadanejší typ postavy, pretože pôsobí veľmi žensky a zvodne. Ramená sú širšie, rovnako aj boky a zadoček, pás je útly. Ženy s týmto typom postavy majú súmernú, proporčnú postavu, problémovou partiou môžu byť boky. Ak je váš dolný obvod o niečo väčší ako ten horný, tak ste typ takzvaných spodných presýpacích hodín. Ak je to naopak, vaša postava je typ takzvaných vrchných presýpacích hodín. Rozdiel vrchného a spodného rozmeru je ale minimálny. 

 

 

Aké plavky mi pristanú?

Už dávno neplatí, že ženy s jednym či dvomi kilečkami navyše musia automaticky siahnuť po jednodielnych plavkách. Za desaťročia sa móda zmenila na nepoznanie, výber tiež, a preto sa nemusíte báť siahnuť ani po dvojdielnych plavkách. 

 

Dvojdielne plavky

Po dvojdielnych plavkach siahnite, ak chcete mať krásne opálenú pokožku. Dvojdielne plavky sa hodia najmä postave v tvare obdlžníka, v takom prípade sa môžete vyhrať aj so strihmi a zvoliť napríklad volány alebo výrazné tvary. Horný diel v tvare obdĺžníka opticky zväčší poprsie, v obľube sú tiež už špeciálne vyrábané push up plavky. Dvojdielne plavky vyzerajú krásne aj na postave v tvare presýpacích hodín, krásne ukáže súmernú postavu. Neplatí však, že ženy s postavou hrušky alebo jablka nemôžu po dvojdielnych plavkách siahnuť. Obľúbené sa stali tankiny, ktoré vďaka dlhšiemu strihu skryjú bruško.

 

 

Tankiny

Tankiny sú pre vás ideálnou voľbou v prípade, že chcete zažiariť v dvojdielnych plavkách, ale chcete zakryť bruško. Po tankinách siahnite, ak máte typ postavy v tvare jablka, ideálne po plavkách v tmavších tónoch. Štíhle nohy zvýrazníte výraznejším spodným dielom plaviek, ktorý upúta pozornosť na pekné boky. Spodný diel plaviek môže byť napríklad svetlej farby alebo so vzorom. Žienky s väčším poprsím by mali siahnuť po vrchnom diele s pevnými a širšími ramienkami pre správnu oporu. 

 

Plavky s vysokým pásom

Rifle s vysokým pásom, sukne s vysokým pásom...tak prečo nie plavky s vysokým pásom? Už dávno neplatí, že plavky s vysokým pásom nie sú príťažlivé a "highwaist" plavky sa tešia čoraz väčšej obľube už aj medzi Slovenkami. Veľkou výhodou plaviek s vysokým pásom je, že zakryjú to, čo treba, ak si ale myslíte, že sa hodia iba pre moletky, ste na omyle. Perfektne tvarujú postavu a na svoje si preto prídu aj dámy s postavou v tvare hrušky či jablka.

 

Jednodielne plavky

Jednodielnymi plavkami nepokazíte nič s akýmkoľvek typom postavy. V minulosti sa jednodielne plavky odporúčali hlavne ženám s typom postavy v tvare hrušky a jablka, pretože dokážu zakryť nedokonalosti a trošku väčšie bruško. Po jednodielnych plavkách ale môžu siahnuť aj ženy s typom postavy obdĺžníka, v tomto prípade sa opäť môžete vyhrať so vzormi a tvarmi. Vhodným variantom sú celé plavky s tmavšími tónmi v oblasti hrudníka, vďaka tomu zvýrazníte pás a vystuženú podprsenku. Aj súmerná postava v tvare presýpacích hodín môže siahnuť po jednodielnych plavkách, hlavne ak potrebuje zakryť nejaké to kilečko. Jednodielne plavky vás opticky zoštíhlia. 

 

 

Športové plavky

Po športových plavkách siahnite hlavne v prípade, že je plávanie vaše hobby a trávite v bazéne naozaj veľa času. Športové plavky sú navrhnuté tak, aby vám dopriali maximálny komfort pri pohybe a navyše sa v nich budete cítiť atraktívne a príťažlivo.

 

Najlepšia ponuka plaviek

Najlepšia ponuka plaviek je jednoznačke s cashbackom. Na Plnej Peňaženke si môžete vybrať z ponuky viac aj menej známych e-shopov s modernými plavkami, v ktorých určite oslníte nejedného plážového diváka. A prečo si vybrať práve niektorý e-shop z Plnej Peňaženky? Odpoveď je jednoduchá - za nákup plaviek na leto 2021 získate časč peniažkov späť. Z ktorých e-shopov môžete vyberať:

  • About You ponúka trendy plavky mladistvého vzhľadu. Na svoje si tiež prídu milovníci značiek.
  • Bonprix vám dopraje široký výber plaviek na každý typ postavy za prijateľné ceny. 
  • Oxalis Dessous vás očarí kvalitnými značkovými kúskami. Ak hľadáte originálne plavky francúzskej značky, ste na správnom mieste.
  • Bepink sa sústredí na značkové kúsky, plavky nevynímajúc. Oslnivé plavky Clavin Klein či Tommy Hilfiger? V tom prípade navštívte tento e-shop.
  • Sportisimo vám dá na výber množstvo športových plaviek, ktoré využijete nielen vo vonkajších bazénoch. 
  • Trenírkáreň sa pýši originálnymi a mladistvými farebnými variantami. 
  • Decathlon vás očarí športovými plavkami za nízke ceny.
  • Elegant vám ponúkne kvalitné kúsky za výpredajové ceny.

 

 

Rada na záver: Najdôležitejšie je, aby ste sa v plavkách cítili pohodlne, aby vás nikde netlačili a cítili sa v nich sebavedome a žensky. Pamätajte, že psychika dokže veľa, a ak sa v plavkách cítite sexi, vníma vás rovnako aj okolie, bez ohľadu na to, aké plavky si vyberiete.

 

 

Janka

Autor Janka

Janka je dušou rodená východniarka. Je expertkou na nakupovanie s cashbackom. Vyskytuje sa najmä v blízkosti pohodlných plôch na sedenie, no často vytiahne ponožky a sandále a ide do rodných Tatier na turistiku. Pri takýchto výletoch do kopca sa jej výrečnosť stráca, čo hovorí niečo o jej fyzickej kondícii. Napriek tomu je takmer na 100 % jasné, že aj s takouto kondičkou úplne zlomí srdce každého muža. Na každú návštevu si však nezabudne pribaliť notebook, s ktorým sú nerozlučná dvojka pri vyhľadávaní akcií Plnej Peňaženky.