Tipy ako stráviť nezabudnuteľný Deň detí

Neposlúchajú, odvrávajú, prevracajú na nás očami, nedojedajú desiaty a neupratujú si izbu. Aj napriek tomu by sme naše deti nedali za nič na svete a v živote neustále premýšľame, ako zariadiť, aby boli šťastné. Deň detí je perfektná príležitosť, ako im ukázať, že nám na nich záleží, užiť si skvelý deň a vytvoriť krásne spomienky do rodinného albumu.

26. 5. 2022
Deň detí tipy na darčeky

Na deťoch je krásne to, že sú to čisté duše, ešte neskazené „dospeláckou“ spoločnosťou. Vždy, keď s nimi trávim čas, nabije ma pozitívnou energiou, s akou radosťou mi rozprávajú, že už im vypadol piaty zub, že mamičke vyrobili v škole náramok alebo že sa už ich psík naučil chodiť na záchod von. Dieťaťu je jedno, či ste v práci nedokončili dôležitú transakciu, že ste pribrali pár kíl alebo koho ste volili. Záleží im na tom, či sa s vami cítia dobre a milované. Využite medzinárodný Dňa detí, aby ste im dali najavo, že aj cez tú trojku z matiky, rozbité okno alebo neporiadok v izbe, ich máte radi a ste tu vždy pre nich. Inšpirujte sa našimi tipmi, ako si tento deň užijú nielen vaše ratolesti, ale aj vy.

Malý dobrodruh

Deň detí cetosvanie

Ktoré dieťa sa niekedy nevydalo s palicou namiesto mačety a ruličkou od toaleťáka namiesto ďalekohľadu na dobrodružnú výpravu za strateným pokladom alebo unesenou princeznou? Pokiaľ máte doma malého dobrodruha, potom ho na Deň detí najviac potešíte naplánovaním nejakého super dobrodružného výletu.

Tento rok Deň detí vychádza na stredu, čo príliš celodenným alebo niekoľkodenným výletom nenahráva. Ak ste si ale aj tak chceli s rodinou urobiť predĺžený víkend ešte pred letnými prázdninami, kedy bude všade plno, máte ideálnu príležitosť. Pokiaľ svoje ratolesti nechcete brať zo školy, obdarujte ich tajuplným listom vo fľaši alebo v tajnej skrýši sľubujúcim úžasné víkendové dobrodružstvo a vyrazte, až to pôjde.

A kam sa s deťmi vydať? Pozrite sa nižšie na zoznam miest, kam by som v detstve ako malý dobrodruh rada šla aj ja. Či už preferujete horské dráhy a kolotoče, vzdelávacie výlety alebo rozprávkové zážitky, určite nájdete to svoje.

A ako vyriešiť praktické veci, ako je ubytovanie a doprava? Nájdete si svoje ideálne ubytko cez Booking, Hotels.com, Trip.comOutdoorTrip, Adrop alebo Chata.cz a užite si ničím nerušený výlet. Chcete ušetriť na pohonných hmotách a vyraziť bez auta? Flixbus.sk je tu potom pre vás, pretože vám zaistí nižšie ceny aj cestovné pohodlie. Na Plnej Peňaženke navyše všetko vybavíte so super finančnou odmenou (cashbackom).

Kam sa ísť s deťmi pozrieť

Heide Park – Soltau, Nemecko
Europa-Park – Rust, Nemecko
Legoland – Günzburg, Nemecko
Energylandia – Zator, Poľsko
Park miniatúr - Inwald, Poľsko
Hvezdáreň a planetárium Brno – Brno
hračkářství Hamleys – Praha – Nové Město
Westernový park – Boskovice
Zookontak family park - Liptovský Mikuláš
Oravská lesná železnica - Oravská Lesná
Tatralandia - Liptovský Mikuláš
Vodný park Bešeňová - Bešeňová
Rozprávková dedina Habakuky - Donovaly
Tarzánia - Trenčín
Národná zoologická záhrada Bojnice - Bojnice
Park miniatúr - Podolie
Dinopark Zoo Košice - Košice
Zubria Zvernica - Topoľčianky 
Sysle na Muránskej planine 
⇒Tricklandia - Tatranská Lomnica

Veľký hráč

Deň detí hry

Ak nemáte čas na veľké výlety, určite vašu ratolesť potešíte aj inak. Stavte na porekadlo „kto sa hrá, nerobí neplechu“ a zariaďte svojmu potomkovi deň plný hier a zábavy. Hoďte očkom na niektoré z našich hračkárstiev a vybavte sa hrami a hračkami, s ktorými do zábavy zapojíte celú rodinu a Deň detí si tak užijete naplno.

Nevyšlo na Deň detí počasie? Zachránia to stolové hry!

Meteorologická predpoveď na nasledujúce dni sa každú chvíľu mení. Isté ale je, že nič nie je isté a na Deň detí vás môže pokojne chytiť poriadny lejak. Také situácie sú najlepšie na rodinné popoludnie pri zábavnej stolnej hre, napríklad z e-shopu TlamaGames. Mňa najviac oslovila hra Malí svetobežníci, Spider-Man Monopoly a Cluedo Harry Potter.

Prežite epickú vodnú bitku

Keby ale predsa len na Deň detí prišli tropické teploty, užijete si ich najlepšie na záhrade alebo v parku s vodnými pošťoľami, bublifukmi, balónmi plnenými vodou alebo nafukovacími bazénmi. Skvelú ponuku majú napríklad na 4kids v kategórii hračky na záhradu, kde sa vybavíte na poriadnu vodnú bitku aj osviežujúce plávanie.

Lámte si spoločne hlavu

Nielen „kto sa hrá, nehnevá“, ale aj „škola hrou“ je známe slovenské slovné príslovie. Zaistiť svojim deťom skvelú zábavu, s ktorou zároveň namáhajú svoje mozgové závity, je perfektný spôsob, ako spojiť príjemné s užitočným. Inšpirujte sa na  Albi alebo v e-shope AgatinSvet a prežite s deťmi krásne odpoludnie pri hlavolamoch a logických hrách alebo vyzkúšajte vzrušujúce únikovky.

Zapálený športovec

Deň detí šport

Všetci asi chceme, aby naše deti viedli zdravotný životný štýl a mali radi pohyb. Spojte športové aktivity s kvalitne stráveným rodinným dňom a uvidíte, že budú vaše ratolesti do športu a pohybu celé žhavé. Zlúčte napríklad dva športy dohromady a pridajte k svojej záhradnej tranpolíne basketbalový kôš alebo volejbalovú sieť. Ak sa chcete dostať z domu, vyrazte na cyklotrasy spoločne s Kola-Radotin, vyskúšajte inline korčule alebo sa spoločne s deťmi naučite jazdiť na longboarde. To spoločné padanie nakoniec bude určite niečo, na čo bude radi spomínať :-).

Ak si už vaše dieťa svoj obľúbený šport vybralo, určite mu urobíte radosť, keď ho obdarujete novou výbavou alebo si ju zaobstarajte aj vy a prežite tak spolu skvelý deň plný zábavy a pohybu. U nás si svoju výbavu vyberú ako hokejisti, tak futbalisti  alebo napríklad aj plavci.

Tipy na darčeky od nás máte veľa. Nakoniec ale aj tak najviac záleží na tom, ako si s deťmi ich špeciálny deň užijete, či už naplánujete veľkolepý výlet alebo si len spoločne sadnete nad peknú knižku alebo veľkú misu cukríkov.