6 tipov na romantický valentínsky výlet

Patríte k tým, ktorí pravidelne zabúdajú na sviatok všetkých zamilovaných, pre svoju polovičku ste teda nič nepripravili a takto neskoro už nič nestihnete zohnať? Zachovajte chladnú hlavu a darujte namiesto drahého daru spoločné romantické spomienky!

13. 2. 2023 Anežka
6 tipov na romantický valentínsky výlet

Či už vám chýba na valentínsky darček inšpirácia alebo ste skrátka nič nekúpili, vyjsť si so svojou drahou polovičkou na výlet je to najlepšie, čo môžete urobiť. Pripravte jej prekvapenie, na ktoré nikdy nezabudne a odvezte ju na rande na tie najromantickejšie miesta. Spojíte príjemné s užitočným a u obdarovaného to dozaista vyhráte.

A kam najlepšie vyraziť? Ak máte menej času, urobte si sviatočný deň u nás doma. Chcete to pojať veľkolepejšie? Choďte do najromatickejších európskych miest a prežite víkend plný lásky.

1. Romantická shakespeorovská Verona

Kto by nepoznal tragický príbeh shakespearovských milencov Rómea a Júlie, ktorý sa odohral práve v talianskej Verone? Toto mesto, ktoré leží medzi Benátkami a Milánom, je Mekkou zamilovaných párov, podobne ako Paríž, a je na ich zástupy tiež náležite pripravené. Nielenže si tam tak môžete vyznať lásku alebo vymeniť milostné listy pod Juliiným balkónom alebo pri jej brozovej soche, ale užijete si aj nákupy na trhovisku, ktoré svojimi stánkami tvoria tvar srdca či romantickú večeru pri sviečkach v jednom z útulných veronských podnikov. Pokiaľ by ste mali navyše chuť vyjsť si za mesto, len kúsok od Verony sa môžete prejsť popri vyhlásenom Lago di Garda.

Zoberte svoju polovičku na túto romantickú, ale aj dobrodružnú výpravu za históriou a romantickými príbehmi a vytvorte si spoločne krásne spomienky.

2. Láska ako Brno

Kto nemá čas alebo prostriedky, aby si urobil víkendový výlet po Európe, nemusí vešať hlavu. Ak je vaša láska veľká ako Brno, dajte to svojmu partnerovi alebo partnerke najavo doslovne a prežite tu kúzelného Valentína. Zastavte sa na valentínskej akcii vo veži Starej radnice, kde pri vstupe dostanete ružu a sladkú odmenu, vystúpte až hore a obdivujte krásny výhľad. Môžete tiež navštíviť exotickú Papilóniu, kde na vás bude sadať až 30 druhov motýľov alebo sa môžete prejsť Zamilovaným hájom.

Keď budete premýšľať, kam v Brne na noc zložiť hlavu, rozhodne odporúčame zážitkové hotely OROOM alebo Anybody. V unikátnych tematických izbách prežijete noc ako z hollywoodskeho filmu alebo ako pri pobyte v niektorej z exotických krajín.

3. Čokoládové Bruggy 

Vydávame sa zase za hranice, tentoraz do prístavného mesta v Belgicku, ktoré tiež prezýva aj Benátky severu. A nie je divu. Celé mesto je totiž pretkané hustou riečnou sieťou, po ktorej sa môžete plaviť so svojou drahou polovičkou a nasávať miestnu historickú atmosféru.

Keď sa dosýta nabažíte krásnych výhľadov z prostredia vodného kanála, užite si ďalšiu dominantu Brugg, ktorou je čokoláda. Sadnite si do jednej z mnohých pralinkární, sŕkajte horúcu čokoládu a užívajte si najlepšie rande, aké ste kedy zažili. A keď už budete presladení, nezabudnite si do miestneho pivovaru Huisbrouwerij De Halve Maan zájsť na jedno alebo ochutnať špeciálne belgické hranolky. Zatiaľ čo ich budete zobať, prejdite si nádherné historické mesto a navštívte majestátne veterné mlyny v parku na kraji mesta.

4. Žiarivá stovežatá Praha 

Aj keď to sem majú mnohí z nás, čo by kameňom dohodil, Praha je pre skvelé valentínske rande ako stvorená. Všetci vieme, akú krásnu prechádzku prežijeme, ak si prejdeme Staré mesto, vezmeme to cez Karlov most cez rieku, vyšliapneme si na Petřín, stočíme to k Pražskému hradu a potom sa dáme späť dole napríklad do Valdštejnskej záhrady – čo ďalšie tu ale môžete prežiť?

Okrem nespočetných vyhlásených reštaurácií s vynikajúcim valentínskym menu (spomeňme napríklad reštauráciu Kuchyňa alebo Next Door) môžete potešiť svojho vnútorného hráča a dobrodruha a navštíviť Avatar VR herňu, kde si vyskúšate virtuálnu realitu. Pokiaľ cielite skôr na relax, určite skúste Kajak beach bar – multifunkčný plávajúci bar so saunou a vírivkou priamo na pražskej náplavke. Kto si užíva lesk, trblietanie a množstvo svetla, vychutná si Lumina park alebo Žlté kúpele, ktoré sú vyzdobené ako domy Kdovíkov na Vianoce :-). Skrátka, či už ste Pražák, alebo nie, v Prahe Valentína prežijete naplno.

5. Mont Saint Michel - zámok ako z Popolušky 

Myslíte, že to je palác, kde Popoluška stretla princa? Omyl! Táto francúzska dedinka nachádzajúca sa na hranici Bretónska a Normandie je veľmi staré a tajuplné opátstvo, ktoré k sebe už po stáročia láka pútnikov i turistov.

Ostrov, ktorý je zasvätený svätému Michalovi, veliteľovi nebeských vojsk, je kúzelný predovšetkým za prílivu, keď je obklopený vodou a vyzerá, ako by vyrastal z morskej hladiny. Strávte kúzelný víkend v historických uličkách alebo romatických reštauráciách nad tanierom slávok či francúzskych palaciniek, galletes.

6. Veľkolepý Český Krumlov

A zase sa vraciame do Čiech. Prahu aj Brno už sme spomínali, tak čo nám zostáva? Samozrejme nenahraditeľný Český Krumlov, domov všetkých zamilovaných. Hoci ho najčastejšie asi navštívite v lete, kedy je plný vodákov, členov rozlúčok so slobodou alebo zahraničných turistov, v zime svoje lesk stráca a turistov tu výrazne ubúda (trikrát hurá!). Najznámejšie a najkrajšie krumlovské lákadlá asi poznáme všetci: zámok, zámocká veža, záhrada i nádvorie, Plášťový most, Latrán, prechádzka pozdĺž rieky...

Už ste sa ale v Krumlove niekedy hodili do gala, nechali sa v duchu 20. rokov nafotiť vo Fotoateliéri Seidel a užili si kultúrny večer v zámockom barokovom divadle? Táto scéna sa stala pmiatkou svetového významu a vy tu svojho Valentína určite povýšite na ďalší level.

Stavíte skôr na pešie výlety a dorbodružstiev? Po skvelom jedle v niektorej z miestnych reštaurácií spáľte kalórie výšľapom na Krížovú horu, objednajte let balónom, nočný rafting s inštruktorom alebo sa zúčastnite vzrušujúcej únikovej hry.

Ako ušetriť?

Chcete prežiť nezabudnuteľného Valentína, ale zase vás to nemusí priviesť na bubon? Využite možnosti nakúpiť a ušetriť s cashbackom a kúpte ubytovanie, letenky alebo napríklad poistenie cez Plnú Peňaženku.

Anežka

Autor Anežka

Anežka je naším najväčším odborníkom na české texty vrátane gramatiky, ktorú má v rukáve. Je vidieť, že češtinu miluje a rovnako tak knihy snáď všetkého druhu. Niekto nemôže ani vidieť kôprovú omáčku a niekto zas text, kde sa použije napríklad čiarka namiesto bodkočiarky. Okrem toho ju baví cestovanie, ale s nadšením sa venuje aj deťom, ktoré vedie na hodinách aerobiku.