Dobrotyspribehem.cz logo

Dobrotyspribehem.cz

Dobroty s príbehom, to je český e-shop s vynikajúcimi nakladanými syrmi, hermilínmi, utopencami, kvasenou zeleninou a ďalšími dobrotami s doručením na časť Západného Slovenska.

Viac o Dobrotyspribehem.cz

Peniaze z nákupu späť

4 %

O Dobrotyspribehem.cz

DOBROTY S PŘÍBĚHEM sú nakladané potraviny, ktoré vznikajú v dielňach pod rukami ľudí so špeciálnymi potrebami a vytvárajú pre nich možnosť plnohodnotného zamestnania. V dielňach sa sociálny podnik venuje hlavne výrobe nakladaných syrov a utopencov, v ponuke toho ale nájdete oveľa viac. Cieľom sociálneho podniku a e shopu Dobrotyspribehem.cz je plnohodnotne a zmysluplne začleniť ľudí s určitým zdravotným obmezením do spoločnosti a vytvoriť im vhodné podmienky pre ich prácu. Okrem klasických hermelínov a utopencov nájdete v e-shope tiež nakladaný balkánsky syr, romadur, brynzové guličky, tvarôžky alebo tiež kvasenú zeleninu. O kvalitu sa báť nemusíte, e-shop dbá o výber všetkých surovín a starostlivo ladí každú receptúru. Ponuka DOBROTY S PŘÍBĚHEM obsahuje aj ďalšie dobroty, ako sú jogurty, pivo, psie maškrty alebo sirupy a marmelády, ktoré vyrábajú firmy idúce rovnako cestou ako DOBROTY S PŘÍBĚHEM. Všetky produkty majú jedno spoločné – vyrábajú ich pre vás vlastnoručne ľudia s postihnutím.

 

Nielen vynikajúce syry od ľudí so špecifickými potrebami

Všetky produkty z e-shopu dobrotyspribehem.cz majú jedno spoločné, vyrábajú ich pre vás vlastnoručne ľudia s postihnutím. O kvalitu sa ale báť nemusíte, e-shop dbá o výber všetkých surovín a starostlivo ladí každú receptúru. Chladenú dopravu až k vám domov má e-shop zaistenú po Česku a časti Slovenska: konkrétne Bratislavský kraj a okresy Trnava, Senica a Skalica. V e-shope nájdete tieto kategórie:

 •  Naložené syry a utopenci s ponukou nakladaných balkánskych syrov, nakladanej bryndze, nakladaného hermelínu, nkladaného zrejúceho syra, utopencov a gastro balení.
 • Mäsové špeciality, paštéty, škvarky a vegánske paštéty 

 • Nakladaná kvasená zelenina, ktorá pomáha vybudovať a udržovať zdravú črevnú mikroflóru, ktorú potrebujeme pre správne trávenie. Okrem toho je bohatá na minerály, vitamíny, enzýmy a probiotiká, zvyšuje imunitu, pomáha vylučovať toxíny z tela, bojovať proti únave a znižovať vysoký tlak.

 • Exkluzívne jogurty ručne vyrábané z čerstvých a prémiových ingrediencií s dopravou až do domu po celej ČR a do Bratislavy a okolia.

 • Omáčky, pesta a chilli - vyskúšajte ďiabolsky ostrú čili pastu, chutney ze zelených paradajok s kúskami papričiek alebo paradajkový šprit. 

 • Džemy a sirupy zo sociálneho podniku Jasan,.s. r. o., ktorý ekologicky pestuje zeleninu a ovocie.

 • Remeselné pivo PROROK, ktoré je poctivé remeselné nefiltrované a nepasterizované české pivo, každá fľaša piva z Neratova obsahuje tiež trochu vody z miestnej zázračné studienky.

 • Káva | Fair & Bio pražiareň, čo je sociálny podnik a prvá družstevná pražiareň v Česku. Praží kávu s certifikáciou Fairtrade a zamestnáva ľudí so zdravotným znevýhodnením. Presadzuje ekonomickú, sociálnu a ekologickú udržateľnosť.

 • Kávový cukor, likéry a zálievka

 • Psie dobroty ŠTĚKSY | ETINCELLE

Nakupovať tiež môžete balkánsky syr, bryndzu, hermelíny, zrejúce syry, utopence a nakladanú cibuľu v maxi balení alebo sa môžete zúčastniť verejnej zbierky. AKCE CIHLA pomáha ľuďom s mentálnym postihnutím na ceste k samostatnosti a nezávislosti, na ceste k bežnému životu mimo veľké ústavy. Cieľom je odbúranie bariér medzi životom ľudí s mentálnym postihnutím a bežným životom nás všetkých.

Čo je sociálny podnik?

Sociálne podniky sú dôležitou hnacou silou rastu, ktorý podporuje vysokú zamestnanosť a sociálnu súdržnosť. Predpokladá sa, že budú zohrávať jednu z kľúčových úloh pri riešení viacerých spoločenských výziev. Kľúčovou charakteristikou sociálneho podniku je dosahovanie pozitívneho sociálneho vplyvu, ktorý je v zákone definovaný ako „napĺňanie verejného alebo komunitného záujmu“. Spoločným znakom napĺňania verejného alebo komunitného záujmu je poskytovanie spoločensky prospešnej služby, ktorou sa rozumie:

 • poskytovanie zdravotnej starostlivosti;
 • poskytovanie sociálnej pomoci a humanitárna starostlivosť;
 • tvorba, rozvoj ochrana, obnova a prezentácia duchovných a kultúrnych hodnôt;
 • ochrana ľudských práv a základných slobôd;
 • vzdelávanie, výchova a rozvoj telesnej kultúry;
 • výskum, vývoj vedecko-technické služby a informačné služby;
 • tvorba a ochrana životného prostredia a ochrana zdravia obyvateľstva;
 • služby na podporu regionálneho rozvoja a zamestnanosti;
 • zabezpečovanie bývania, správy, údržby a obnovy bytového fondu;
 • poskytovanie finančných prostriedkov subjektom sociálnej ekonomiky na vykonávanie spoločensky prospešnej služby.

Doprava a platba z Dobrotyspribehem.cz

Na Slovensko doručuje e-shop Dobrotyspribehem.cz každú stredu do miest a obcí v Bratislavskom kraji, do Trnavy a okolia a všetkých častí medzi týmito mestami smerom k českej hranici. Objednávky vždy prijaté v pracovný deň vopred do 12. hodiny. Cena dopravy závisí od hodnoty objednávky. Za objednávku môžete zaplatiť online platobnou kartou, cez GooglePay, Bitcoin alebo prevodom na bankový účet.

 

Nevybrali ste si? Navštívte aj ďalšie e-shopy v sekcii Zdravie a jedlo. Do pozornosti dávame napríklad e-shop Mojamana.sk s nutrične hodnotným jedlom alebo e-shop Grizly.sk s ponukou potravín a doplnkov stravy.

Najobľúbenejšie obchody z kategórie Zdravie a jedlo

Ako PlnáPeňaženka presne funguje?

Registrácia

Zadarmo sa registrujte

U nás neplatíte nijaké poplatky.

Vyhľadanie obchodu

Vyhľadate si obchod.

Na Plnej Peňaženke ich máme viac než 800.

Preklik na e‑shop

Prekliknite sa na e-shop

Tam nakupujte, ako ste zvyknutí

Získanie cashbacku

Získajte cashback

Až 25 % z každej platby.
Schválenú odmenu si môžete nechať hneď vyplatiť.