Benetton.com logo

Benetton.com

Svetoznáma značka, ktorá sa preslávila nielen svojím módnym štýlom a farebným oblečením, ktoré je skutočne pre všetkých.

Viac o Benetton.com

Peniaze z nákupu späť

4,3 %

O Benetton.com

Rodinná značka založená už v roku 1965 rodinou Benettovcov. Svoj prvý obchod otvorili v meste Belluno a o tri roky neskôr aj v Paríži. Známa bola najmä v 80. a 90. rokoch minulého storočia. Dnes možno značka nie je na popredných miestach v módnom priemysle, stále má však čo ponúknuť. 

 

Benetton je značka známa najmä svojím sponzorstvom v oblasti športu a reklamnou kampaňou United Colors. Od roku 1982 sa spoločnosť viacej orientuje na to, aby upozornila na rôzne svetové problémy. Niekoľkými svojimi reklamami spôsobila rozruh nielen v módnych kruhoch. V roku 2000 bola značka Benetton dokonca zaradená do Guinessovej knihy rekordov aj so svojou najkontroverznejšou kampaňou. 

United Colors 

Ako už z názvu vyplýva, oblečenie značky sa drží najmä v pastelových farbách. Každý model je tak dostupný minimálne v 15 rôznych farbách. Vsádzajú hlavne na prírodné materiály, ako napríklad vlna. Výsledkom je farebné, individuálne oblečenie, ktoré svojou kvalitou a vášňou reprezentuje taliansky štýl. 

Pri výrobe oblečenia sa snažia použiť až 85 % prírodných materiálov. Tam však ich snaha o udržateľnosť nekončí. Vašu objednávku ekologicky zabalia aj doručia. 

Hodnotami spoločnosti sú priateľskosť a optimizmus a aj keď si pod pojmom pastelové farby predtavíme čokoľvek, len nie čiernu, aj túto farbu nájdete ako súčasť rôznych kolekcií. V spoločnosti ju však vnímajú ako farbu odvahy. 

Šport

Značka je známa aj vďaka svojmu sponzorstvu vo svete športu. Sponzorovala niekoľko tímov Formuli 1, dokonca istú chvíľu vlastnila aj tím, s ktorým Michael Schummacher získal až dva tituly. Neskôr svoj tím predali a dnes ho už poznáme pod názvom Renault F1. 

Okrem tohto motošportu, sa stali sponzormi aj ragbyového tímu, ktorý neskôr vyhral až jedenásť titulov a stal sa priam zásobárňou hráčov do národného tímu. 

Najobľúbenejšie obchody z kategórie Móda a doplnky

Ako PlnáPeňaženka presne funguje?

Registrácia

Zadarmo sa registrujte

U nás neplatíte nijaké poplatky.

Vyhľadanie obchodu

Vyhľadate si obchod.

Na Plnej Peňaženke ich máme viac než 800.

Preklik na e‑shop

Prekliknite sa na e-shop

Tam nakupujte, ako ste zvyknutí

Získanie cashbacku

Získajte cashback

Až 25 % z každej platby.
Schválenú odmenu si môžete nechať hneď vyplatiť.