Recenzia Tchibo kávovaru: Esperto 2 Caffe

Čo je ráno lepšie, než čerstvo pripravená káva? V našej najnovšej recenzii sa pozrieme pod pokrievku kávovaru Tchibo a zistíme, či dokáže poskytnúť tú správnu šálku energie pre váš každodenný štart. Na aké spôsoby môžete kávu pripravovať a ako veľmi vám tento kávovar uľahčí vaše ranné rituály? To všetko sa dočítate v dnešnom hodnotení, ktoré pre vás spísal kolega Marek.

19. 4. 2024
Recenzia Tchibo kávovaru: Esperto 2 Caffe

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Pri výbere kávovaru do viacčlennej domácnosti alebo do menšej kancelárie by sa podľa môjho názoru mal klásť dôraz predovšetkým na jednoduchosť obsluhy aj údržby spotrebiča. A to tak, aby si každý, kto si chce v kávovare pripraviť šálku životabudiča, poradil za bežných okolností sám a nemusel sa obracať na skúsenejších užívateľov. Popri ľahkej obslužnosti, samozrejme, existuje aj ďalší rad nárokov na to, ako by mal kávovar vyzerať a čo by mal vedieť.

Za týmto účelom sme si zaobstarali do kancelárie Plnej Peňaženky kávovar Tchibo Esperto 2 Caffe z e-shopu Tchibo.sk. A ako naše predstavy naplnil? To vám prezradím na nasledujúcich riadkoch.

Esperto 2 Caffe od Tchiba: Náš tichý a pohodlný barista

Hneď po vybalení som ocenil, aké ľahké bolo uvedenie prístroja do prevádzky. Stačilo kávovar vybrať z krabice, zložiť pár nalepených ochranných fólií, vložiť odpadové nádobky a po dôkladnom opláchnutí aj nádobku s vodou. Od otvorenia krabice na konzumáciu prvej šálky nás nedelila ani štvrťhodinka.

Ako ľahko sa kávovar uvádza do prevádzky, tak ľahko sa aj obsluhuje a udržuje. S akoukoľvek nejasnosťou vám pomôže prehľadný a zrozumiteľný manuál. Ale ešte než sa dostaneme na recenziu ako takú, poďme sa pozrieť na dizajn prístroja.

Tchibo.sk s cashbackom

Kávovar priťahuje pozornosť svojim moderným dizajnom a je dostupný v niekoľkých farebných prevedeniach, čo umožňuje ľahké zladenie s interiérom vašej kuchyne. Naša voľba padla na model v celočiernom prevedení, ktoré elegantne doplnilo kuchynský interiér. Prístroj zaujme štíhlym telom a výrazným, avšak znesiteľne veľkým logom výrobcu, na prednom paneli. Za ocenenie stojí skutočnosť, že nádobka s vodou sa ukladá do zadnej časti prístroja, čo pôsobí kompaktne a neruší to celkový dojem. Zaujímavým a moderne pôsobiacim detailom je osvetlenie šálky počas prípravy kávy.

Esperto 2 Caffe síce nevyniká medzi ostatnými kávovarmi v počte druhov kávy, ktoré si z neho môžete pripraviť, napriek tomu však ponúka niekoľko základných kombinácií, ktoré by mali prevažnú väčšinu konzumentov bdelosti uspokojiť.

Na výber sú dva základné varianty kávy: espresso a crema. Líšia sa tým, že druhý variant obsahuje väčší pomer vody a na povrchu, ako už názov napovedá, má vrstvu krémovej peny. Kávovar má prednastavený objem pre oba varianty, ale môžete si ho upraviť podľa vlastných predstáv. Nastaviteľný objem šálky má rozmedzie od 25 do 250 ml. Najnižší možný objem sa už blíži obvyklej veľkosti ristretta (väčšinou sa podáva v množštve 20-22 ml).

Vďaka tomu, že je kávovar plnoautomatický, si pre espresso aj crema kávu môžete vybrať, či ju chcete v slabšej alebo silnejšej podobe. Pokiaľ preferujete silnejšiu kávu, tak ako ja, je potrebné ešte pred výberom veľkosti šálky stlačiť tlačidlo intense. Každý si navyše môže prispôsobiť chuť prostredníctvom výberu stupňa mletia kávy od najjemnejšej až po najhrubšiu. Hoci by sa mohlo zdať, že počet variantov na prípravu kávy je u Esperto 2 Caffe skromný, vo vzájomnej kombinácii vytvárajú všetky voľby dostatočný priestor na experimentovanie s chuťou.

Prístroj je vybavený dvojitým výpustom, čo umožňuje súčasnú prípravu dvoch šálok kávy, a to je obzvlášť praktické pre domácnosti s viacerými kávomilmi a v kancelárii môže táto funkcia pomôcť skrátiť rad čakateľov na šálku kávy :).

Čo kávovaru chýba, je nahrievacia doska na šálky. Ak si chcete kávu pripraviť do predhriateho hrnčeka, aby vám v ňom tekutina nevychladla príliš skoro, musíte si poradiť trochu "partizánsky". Šálku môžete naplniť priamo z kávovaru horúcou vodou, rýchlo ju odliať do drezu a čo najskôr naplniť znova kávou.

Musíte však dbať na to, aby ste sa horúcou vodou neoparili. Oparenie hrozí aj pri kontakte s bočnou časťou kávovaru v priebehu prípravy kávy. Z prístroja totiž vychádza menšie množstvo pary. Avšak varuje pred tým aj samotný výrobca.

Kávovar disponuje zásobníkom na vodu s objemom 1,4 l, zásobníkom na kávové zrná s objemom 300 g a odpadovou nádobkou na zhruba 15 lógrových „placiek“, čo je dostatočné na pravidelné použitie bez neustáleho dopĺňania a údržby. Osobne som vypozoroval, že priemerný počet šálok, ktoré je možné pripraviť bez nutnosti vykonania niektorého z údržbových krokov, sa blíži k desiatke.

Údržba kávovaru je porovnateľne jednoduchá, ako iné modely na trhu. Od vybratia a čistenia sparovacej jednotky až po proces odvápnenia, všetko bolo navrhnuté tak, aby to čo najmenej zaťažovalo užívateľa. Výrobca odporúča pravidelnú údržbu na zachovanie optimálnej funkčnosti a životnosti prístroja.

Ďalším nezanedbateľným plusom spotrebiča je jeho tichý chod. Keď si pripravujete kávu, nemusíte sa obávať, že by ste tým rušili niekoho vo vedľajšej miestnosti, a to nie je pri každom kávovare samozrejmosťou. V neposlednom rade v prospech Esperto 2 Caffe z e-shopu Tchibo.sk hovorí slušný pomer cena/výkon.

Plnoautomatický kávovar Tchibo Esperto2 Caffè

Plnoautomatický kávovar Tchibo Esperto2 Caffè

 • Funkcia Double Cup pre súčasnú prípravu dvoch káv
 • Zásobník na vodu s objemom 1,4 l
 • Veľký zásobník na kávu s objemom 300 g
 • Programovateľné množstvo nápoja od 25 do 250 ml
 • Kompaktný dizajn: šírka iba 18 cm
 • Jednoduché čistenie vďaka vyberateľnej jednotke
 • Automatické upozornenie na odvápnenie
 • Výškovo nastaviteľná výpust s osvetlením šálky
 • Vrátane 1 kg kávy Barista Espresso pre držiteľov TchiboCard

279,00 €

Nakúp s cashbackom

V celkovom hodnotení je pre nenáročných užívateľov, ktorí plánujú využívať kávovar doma alebo v menšej kancelárii spoločne s ostatnými, je Esperto 2 Caffe od Tchibo investíciou, ktorú môžeme bez váhania odporučiť.

Celkové hodnotenie

 • pomer cena výkon
 • jednoduché ovládanie aj údržba
 • spokojnosť s chuťou pripravených nápojov
 • dizajn
 • obmedzený výber kávových nápojov
 • chýba nahrievacia doska na šálky

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Nakúp s cashbackom

Tchibo.sk logo

O Tchibo.sk

Svetoznámy predajca kávy a celej rady ďalších produktov od potrieb do domácnosti, až po módu a oblečenie.

Podobné články