Recenzia závesného kresla zo Scandishop.sk

Vendy nám s radosťou klesla do nového závesného kresla! Ako naša kolegyňa hodnotí produkty Scandishop.sk?

15. 10. 2022 Vendy
Recenzia závesného kresla zo Scandishop.sk

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Po závesnom kresle som túžila už posledných pár rokov. Hrozne sa mi páči nielen ako miesto na odpočinok, ale zároveň ako dizajnový kúsok či už do bytu, na záhradu, alebo na terasu.

Moje nadšenie pre tento kus nábytku sa ale bohužiaľ nikdy nestretlo s pozitívnou reakciou od môjho priateľa. Jeho dôvody, prečo kreslo musí počkať, som samozrejme chápala – vzhľadom na to, že sme sa sťahovali a prerábali byt, boli vždy iné miesta, kam sme potrebovali investovať peniaze. Na môj vysnívaný dizajnový kúsok nábytku tak financie jednoducho nezostávali.

Avšak osud mi asi chcel urobiť radosť (alebo možno ide o karmu :-)), pretože mi prišla ponuka od e-shopu Scandishop vyskúšať ich závesné kreslo Nars. Bola som nadšená a netrpezlivo som čakala, kým mi zavolajú z prepravnej spoločnosti a ja si konečne budem môcť užívať pohodlie krásneho kresla.

Kreslo

Zmontujem ho hravo aj sama


Netrvalo to dlho a kreslo mi bolo doručené. Trošku som sa obávala, ako ho sama donesiem do bytu, pretože na stránkach e-shopu Scandishop som si prečítala, že kreslo váži 35 kg a priateľ bol práve v práci. Toľko som sa naňho ale tešila, že som nechcela meniť dátum dodania a povedala som si, že to jednoducho zvládnem. Moje obavy boli ale úplne zbytočné – kreslo prišlo rozložené na 4 kusy (2 diely závesnej konštrukcie, vankúš, a samotný „kôš“ na sedenie), ktoré som do bytu zvládla dopraviť bez problémov.

Pretože sa kreslo skladá len z pár dielov, je jeho montáž skutočne veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý – mne zabrala maximálne desať minút. V podstate stačí len zaskrutkovať do seba dva diely kovovej konštrukcie, na ktorej koniec sa pridá cca 30 cm dlhá reťaz a na ňu sa už zavesí „kôš“ na sedenie.

Kreslo závesné Nars

Vzhľadom na to, že ja ani priateľ nepatríme do ľahkej váhovej kategórie, trošku som sa bála, či nás kreslo unesie. Našťastie je ale naozaj pevné a podľa e-shopu má nosnosť 125 kg. Do tohto váhového limitu sa našťastie obaja zmestíme :-).

Závesné kreslo Nars

Závesné kreslo Nars

 • Materiál: lano (100 % polyester), oceľ, vankúš (polyester, bavlna)
 • Rozmery kresla: 120 × 94 × 65 cm
 • Rozmery stojana: 201 × 110 cm
 • Nosnosť: 125 kg
 • Váha: 35 kg
 • Prevedenie: ručne pletené, nepremokavé, odolné voči UV žiareniu
 • Farba: sivá, tmavosivá, zelená, tmavomodrá

286,60 €

Nakúp s cashbackom

Náš domáci boj o kreslo

Kreslo sa vďaka veľmi pohodlnému vankúšu, ktorý je súčasťou balenia, stalo obľúbeným sedením celej mojej rodiny, ale aj každej našej návštevy. Musím povedať, že na mňa vyjde rad, iba ak je priateľ v práci. Akonáhle dorazí domov, hneď sa v kresle uvelebí. V poslednej dobe sa stalo aj obľúbeným miestom na spanie pre našu fenku Meggie.

Vankúš

Kreslo môžem s pokojným svedomím odporučiť každému, kto rád relaxuje zaborený do pohodlných vankúšov, aj tomu, kto si potrpí na štýlový nábytok. Vďaka materiálu, z ktorého je kreslo vyrobené, sa hodí na záhradu aj na terasu, nádherne ale oživí aj váš byt. Hodí sa navyše aj do menšieho priestoru – hoci sa to nezdá, veľa miesta nezabarie.

Na stránkach eshopu si toto kreslo môžete vybrať zo 4 farieb. Ja som vzhľadom na dizajn celého bytu zvolila krémovú farbu (momentálne vypredaná) koša s čiernou konštrukciou. Kreslo Nars sa stalo najobľúbenejším kúskom nábytku v našej domácnosti.

Ako si vybrať závesné kreslo?


Najmä by ste si mali rozmyslieť, akým spôsobom ho budete chcieť zavesiť. Na zavesenie môžete využiť trámy alebo rovnako ako ja kúpiť kreslo, ktorého súčasťou je aj robustný stojan.

Okrem spôsobu zavesenia je potrebné sa tiež zamerať na materiál, najmä pokiaľ kreslo chcete mať na záhrade. V takom prípade vyberte kreslo, ktoré je vyrobené z materiálu odolného proti slnečným lúčom, dažďu a podobne. Veľmi dôležitá je tiež už spomínaná nosnosť kresla, pri ktorej je lepšie radšej počítať aj s malou rezervou.

Celkové hodnotenie

 • vzhľad
 • nosnosť
 • pohodlie
 • veľkosť
 • jednoduchá montáž

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Vendy

Autor Vendy

Vendy je rodáčkou z Českých Budejovíc a ako správna patriotka má najradšej budejovické pivo. Veľmi rada chodí na prechádzky so svojou fenkou. Vášnivo rada nakupuje, bavia ju Tarantinove filmy, hudobné festivaly a koncerty rockovej hudby. Do dnešného dňa spomína na koncert Lucie v opere, ktorý ju ako násťročnú doslova uchvátil.