13 vecí, ktoré vám prinesú šťastie aj v piatok trinásteho

13 vecí, ktoré vám prinesú šťastie aj v piatok trinásteho

Čo v článku nájdete?

Paraskavedekatriafóbia. Presne tak - pa-ras-ka-ve-de-kat-ria-fó-bia. Alebo po slovensky strach z piatku trinásteho. Mnoho z nás má problém už len s vyslovením tohto slova, o to komplikovanejšie je vysvetliť, čo presne znamená. Pod strachom z trinásteho dňa v mesiaci, ktorý priapadne na piatok, si každý z nás predstaví niečo iné. Jedni si dávajú pozor na to, ktorou nohou vstanú z postele, iní sledujú trajektóriu každej mačky na ulici. Odkedy teda tento deň považujeme za nešťastný? A čo nám pomôže zabezpečiť si šťastie? To sa dozviete v tomto článku.

Prvý piatok trinásteho

V mnohých lietadlách nenájdete rad číslo 13, toto číslo chýba aj na dverách hotelových izieb, sabaty bosoriek sa uskutočňovali len v tomto počte… Počiatkom spomínaných rituálov je vraj piatok trinásteho roku 1307. 13. októbra tohto roka za vlády francúzskeho kráľa Filipa IV. uväznili veľmajstra Rádu templárov a mnohých ďalších vysokopostavených rytierov. Následne ich mučili a po vynútenom priznaní boli odsúdení na smrť. Od tohto dňa ich nasledovníci, no aj všetci obyčajní ľudia, považujú tento deň za nešťastný a diabolský. 

 

13 vecí, ktoré vám prinesú šťastie

Nielen od 14. storočia sa však ľudia snažia proti všetkému zlému bojovať. Zbrane sú naozaj rôznorodé a hoci je väčšina povier iracionálnych, pretrvávajú cez mnohé generácie. V tomto článku vám prinášame 13 vecí, ktoré už stáročia používame ako ochranu pred nešťastím, no aj ako spôsob pritiahnutia si väčšieho šťastia a radosti. 

 

Maneki Neko - Japonská mačka šťastia

E-shop: AliExpress.com

Cashback: až do výšky 5 %

Cena: 2,41 €

Stránka produktu: Lucky Cat

Mnohí z vás túto ozdobu poznajú najmä z filmov alebo z výkladov ázijských reštaurácií. Táto mačka s typicky červeným obojkom vraj ukrýva moc pritiahnuť do vášho života bohatstvo a šťastie. Niet sa teda čo čudovať, že japonskí obchodníci jej silu používajú už od 19. storočia. 

 

 

Vonné tyčinky 

 

E-shop: Ebay.co.uk

Cashback: do výšky 1,5 %

Cena: 1,89 €

Stránka produktu: Vonné tyčinky

Pri vonných tyčinkách ide vlastne o druh kadidla, ktorý svojou históriou siaha tisíce rokov späť až do starých védskych textov. Aj dnes sú tieto tyčinky populárne nielen vďaka omamnej vôni, ale tiež pre ich magické účinky pri zbavovaní sa negatívnych energií. 

 

 

Zajac

E-shop: Bonami.sk

Cashback: 1,5 %

Cena: 12 €

Stránka produktu: Detský vankúšik s motívom zajačika

Naši starí rodičia verili v silu zajačej labky a tento amulet nosili so sebou vo vrecku či ako prívesok. Zadnej ľavej labke zajačikov pripisovali magickú moc už pred mnohými rokmi a v jej silu uveril aj uznávaný fyzik Niels Bohr. Dnes sa však už tak jednoducho ku skutočnej labke zajaca nedostaneme, nahradiť túto tradíciu však môžu iné predmety zobrazujúce toto zvieratko. Uznajte - zajacovi sa predsa len jedna labka navyše zíde viac ako nám. 

 

Štvorlístok

E-shop: Šperky-eshop.sk

Cashback: 4 %

Cena: 13,20 €

Stránka produktu: Náušnice zo striebra

Už ako malé deti sme sa v tráve snažili nájsť štvorlístkovú rastlinu, ktorú sme si zvykli usušiť v knižke alebo ju nosiť v peňaženke. Nikto z nás nepochyboval, že prináša šťastie. Ak sa vám však nechce tráviť hodiny hľadaním ho v tráve, môžete si dopomôcť na internete. Štvorlístok vám môže poslúžiť aj ako módny doplnok. 

 

Rastlinka Šťastie

E-shop: Merkurymarket.sk

Cashback: 1,75 %

Cena: 3,49 €

Stránka produktu: Soleirolia Soleirolii

Soleirolia Soleirolii - tak presne takto sa v skutočnosti rastlinka Šťastie nazýva. Svoj názov dostala podľa toho, že údajne sa jej darí tam, kde sa darí aj rodine, ktorá ju vlastní. Ak chcete vlastniť takýto šťastie-meter neváhajte a doprajte si kúsok mágie na vašu parapetnú dosku. 

 

 

Kniha Šťastie

E-shop: PantaRhei.sk

Cashback: 2 %

Cena: 4,66 €

Stránka produktu: Šťastie - kniha

Už stáročia sa svetoznámi filozofi, no aj obyčajní ľudia zamýšľajú nad pôvodom a významom šťastia. Ich myšlienky zaznamenáva mnohá beletria, ale aj odborná literatúra. Súhrn známych citátov o šťastí nájdete v tejto knižke, ktorá vám môže ukázať, ako ho pritiahnuť do svojho života.

 

 

 

Podkova

E-shop: Šperky4u.eu

Cashback: 3,5 %

Cena: 6,08 €

Stránka produktu: Strieborný prívesok podkova

Keďže sa kone niekedy považovali za nebeské zvieratá, rovnako posvätne sa pristupovalo aj k ochrane ich nôh. Na nich nosili podkovy, ktoré sa časom vyvinuli v známy magnet na šťastie. Keďže od človeka dokážu odvrátiť nešťastie, mali by ste ich nosiť stále pri sebe, ideálne vo forme malého prívesku. 

 

Feng šuej

E-shop: Dumknihy.cz

Cashback: 2 %

Cena: 269 KČ / 10,17 €

Stránka produktu: Feng šuej

Feng šuej je čínske umenie, ktoré sa zaoberá správnym prúdením energie. V našich kníhkupectvách nájdete množstvo literatúry, ktorá vám pomôže zveľadiť svoj príbytok tak, aby sa vám v ňom žilo pohodlne a šťastne. 

 

 

Prasiatko

E-shop: NajlepsieHracky.sk

Cashback: 2 %

Cena: 6,45 €

Stránka produktu: Pokladnička prasiatko

Aj toto roztomilé zvieratko prináša šťastie. Je považované za symbol spokojnosti, hojnosti a bohatstva. Aj v starovekej Číne verili v jeho silu a prasiatko sa dokonca nachádza aj v ich horoskope. Rok, ktorý pripadne na rok prasaťa, je považovaný za úrodný a šťastný. Prasiatko v našej kultúre zas znamená bohatstvo. Preto je spojenie pokladničky a prasiatka naozaj zaručenou cestou za šťastím. 

 

 

Gombík

E-shop: Bubulakovo.sk

Cashback: 4 %

Cena: 0,70 €

Stránka produktu: Kovové gombíky  

Zamestnanie kominára vzniklo v Európe už v stredoveku. V našej kultúre je kominár považovaný za symbol šťastia. Určite mnohí z vás poznajú poveru, že ak sa dotknete gombíka na kabáte kominára, splní sa vám akékoľvek želanie. Ďalšia legenda hovorí, že dotyk tromi prstami o telo kominára alebo tri štetiny vytrhnuté zo štetky kominára vás taktiež prinesú kopu šťastia, no aj bohatstvo. 

 

 

A 3 veci, ktoré si za peniaze nekúpime

Dobrých priateľov

Dobré priateľstvo sa zvyčajne začína budovať na rovnakých názoroch a hodnotách. Po čase sa však môže stať, že so svojimi priateľmi nebudete súhlasiť na 100 %. O to však ide. Skutočné priateľstvo nám pomáha v tolerancii a učí nás byť lepšími ľuďmi aj podľa mnohých výskumov. A každý dobrý človek je predsa šťastný, no nie?

                                                                                                                                         

Objatie

Nejeden vedecký výskum tvrdí, že už dvadsať sekúnd v objatí začne v ľudskom tele vyplavovať hormón lásky - oxytocín. Ten potláča smútok, úzkosť, depresiu a dodáva silu. Objatie teda lieči, zbavuje nás stresu, no aj posilňuje imunitu. Obyčajné objatie vám teda môže napomôcť k ceste za šťastnejšími zajtrajškami. 

 

Úsmev

Úsmev je najkrajším módnym doplnkom, ktorým sa môžeme ozdobiť. Vedci dokonca prišli na to, že smiech predlžuje dĺžku života a úsmev nás robí atraktívnejšími. Spája nás s ľuďmi, je nákazlivý a odoženie všetko zlé. Ide teda o zaručenú cestu k šťastiu a úspechu aj v piatok trinásteho.

 

 

Prežite ho s úsmevom na perách. :)

 

 

Prihlásiť sa

Tu sa môžete prihlásiť pomocou Vašich prihlasovacích údajov

Zabudli ste heslo?
alebo Prihlásiť cez Facebook Prihlásiť cez Google

Registrovať sa

Zaregistrujte sa zadarmo a začnite využívať PlnáPeňaženka.sk

(i) Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať