Letná dovolenka v zahraničí

Informácie sú aktuálne k 22. 2. 2021!

Už je vám na Slovensku dlho a rozmýšľate, kde do zahraničia vyraziť čo najjednoduchšie? Máme pre Vás prehľad najobľúbenejších krajín, kde je možné vycestovať bez nutnosti karantény a v niektorých prípadoch dokonca aj bez PCR testu. Viac informácií nájdete na stránkach Ministerstva zahraničných vecí SR.

Pri rezervácii ubytovania s Plnou Peňaženkou na Booking.com vám vrátime až 4 % z ceny ubytovania späť.

Krajiny bez nutnosti karantény či PCR testu

Do niektorých krajín sveta sa aj v súčasnej situácii dostanete bez nutnosti nastúpiť do karantény a dokonca v prípade Zanzibaru, Dominikánej republiky, Kostariky či Mexika aj bez negatívneho PCR testu na COVID-19. Pred samotným vycestovaním ale odporúčame sledovať pokyny leteckých spoločností, niektoré môžu vyžadovať negatívny výsledok PCR testu. Upozorňujeme, že po návrate z týchto krajín ste povinní nastúpiť do domácej izolácie, absolvovať test na COVID-19 najskôr v ôsmy deň domácej izolácie, zotrvať v izolácii do obdržania negatívneho výsledku testu a zároveň ste povinní nahlásiť sa telefonicky regionálnemu úradu verejného zdravotníctva alebo elektronicky registráciou cez formulár eHranica a vášmu všeobecnému lekárovi. Počas svojho pobytu na území SR sa musíte vedieť preukázať príslušníkovi Policajného zboru SR potvrdením o uvedenej registrácii cez formulár eHranica.

 

 

Do zahraničia s PCR testom

Veľa turistických destinácii v týchto týždňoch zíva prázdnotou a ak vás od návštevy odrádzali práve preplnené pláže, ulice či pyramídy, teraz máte možnosť navštíviť ich s negatívnym výsledkom PCR testu. Veľa krajín akceptuje PCR test nie starší ako 72 hodín, odporúčame ale všetky informácie opäť overiť na stránke Ministerstva zahraničných vecí. Odporúčame tiež rezervovať ubytovanie vopred, niekoré krajiny (napríklad Maldivy) kontrolujú rezerváciu pri vstupe do krajiny. Opäť upozorňujeme, že po návrate z týchto krajín ste povinní nastúpiť do domácej izolácie, absolvovať test na COVID-19 najskôr v ôsmy deň domácej izolácie, zotrvať v izolácii do obdržania negatívneho výsledku testu a zároveň ste povinní nahlásiť sa telefonicky regionálnemu úradu verejného zdravotníctva alebo elektronicky registráciou cez formulár eHranica a vášmu všeobecnému lekárovi. Počas svojho pobytu na území SR sa musíte vedieť preukázať príslušníkovi Policajného zboru SR potvrdením o uvedenej registrácii cez formulár eHranica.

 

 

Prihlásiť sa

Tu sa môžete prihlásiť pomocou Vašich prihlasovacích údajov

Zabudli ste heslo?
alebo Prihlásiť cez Facebook Prihlásiť cez Google

Registrovať sa

Zaregistrujte sa zadarmo a začnite využívať PlnáPeňaženka.sk

(i) Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať