Recenzia infračerveného ohrievača Electronic-star.sk

Zima už klope na dvere a s ňou prichádzajú problémy, na ktoré by sme v lete vôbec nepomysleli. Záhradné posedenie s kamarátmi alebo chvíľka pokoja s knižkou na balkóne sa zrazu stáva otužovacou aktivitou a my hľadáme všemožné spôsoby, ako by sme sa zahriali. Electronic-star ponúka riešenie tohto problému pomocou elektrických ohrievačov, ktoré umiestnite na terasu alebo napríklad na balkón. Či skutočne zahrejú, pre vás testoval kolega Honza.

29. 10. 2022 Honza
Recenzia infračerveného ohrievača Electronic-star.sk

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Tepelné ohrievače mi vždy prišli ako niečo veľmi zložité a myslel som si, že si každý nákup musím dobre premyslieť a preštudovať rôzne parametre. Rozhodnúť sa, či vybrať ohrievač na plynovú bombu, alebo elektrický, či samostatne stojaci, alebo závesný, to už chce skúmanie. Takže som sa k výberu a nákupu nikdy nedostal a moje sedenie na terase sa obmedzovalo iba na teplé letné mesiace. Až mi nakoniec domov vďaka recenzii prišiel výborný elektrický Blumfeld Heat Hexa z e-shopu Electronic-star.sk. Ten ma skutočne prekvapil svojou jednoduchosťou a funkčnosťou.

Pre malú terasu je elektrický ohrievač dobrou voľbou


Na jeseň, na jar, ale aj v niektorých chladných dňoch sa hodí mať na terase alebo balkóne zdroj tepla, ktorý zahreje. Vždy, keď som sedel v centre Prahy v reštaurácii v záhradke, som premýšľal, aký ohrievač je najlepší. Ktorý by som doma najviac ocenil, keby som chcel len tak posedieť a netriasť sa zimou, aj keď je všade okolo zima a sneh? Na mojej malej terase pri dome mi nakoniec príde vhod veľkostne vhodný elektrický infračervený ohrievač, ktorý som sa rozhodol predstaviť v tejto recenzii.

Jednoduchá inštalácia ako pri izbovej lampičke


Po vybalení zariadenia som začal študovať návod. Do balenia bohužiaľ zabudli pridať CZ verziu, ale to nevadí - hlavne že tam bola tá verzia v angličtine :-).

Autor návodu bol z môjho pohľadu borec. Podľa jeho inštrukcií nie je sprevádzkovanie ohrievača nič zložité. Čakalo na mňa teda jednoduché vysvetlenie a neuveriteľne jednoduchá inštalácia - prakticky ako by ste inštalovali izbovú lampičku. Pár pravidiel dodržať musíte, a to najmä vzdialenosti od stien, stropu a minimálnu výšku inštalácie, ale to vyčíta aj úplný laik pokojne len z obrázku.

Idem na to!


Do trámu na terase som prirobil skobu, na ktorú som ohrievač zavesil. Súčasťou balenia je retiazka s dvoma karabínkami, na ktoré sa prístroj zavesí, a ak je veľmi dlhá, tak ju ľahko skrátite.

Kábel som natiahol pozdĺž trámu, ale bohužiaľ ďaleko nedosiahol. Tu je podľa môjho názoru jeden z mála zádrhelov, pretože by som pre svoje potreby potreboval prívodný kábel o dosť dlhší. Na druhú stranu vďaka tomu, že je na ňom klasická zástrčka, stačí natiahnuť predlžovací kábel a jednoducho prístroj pripojiť do elektriky.

Pohodlné ovládanie na diaľku


Súčasťou balenia je aj diaľkové ovládanie. Batérie už v ňom sú, takže stačí vytiahnuť dištančný pásik a zariadenie môžete ihneď využívať. Na samotnom ohrievači je ešte hlavný vypínač, ktorý môže slúžiť ako poistka proti detským hrám a ktorý je nutné pred použitím zapnúť.

Pomocou spomínaného ovládania je možné zapnúť LED svetlo, ktoré je umiestnené uprostred zariadenia. Ďalšie dve tlačidlá ovládajú zapínanie výkonu 800 W a 1 200 W. Zapnutím oboch ohrievacích špirál sa potom docieli výkon 2 000 W.

Heat Hexa infračervený ohrievač

Heat Hexa infračervený ohrievač

 • Výkon: 800/1200/2000 W
 • Dosah: cca 5 m
 • Napájanie: 230 V, klasická šnúra so zástrčkou do zásuvky
 • Krytie: IP34
 • Svetlo: LED – 1 W
 • Rozmery: cca 50 × 26 × 50 cm
 • Hmotnosť: 4,6 kg
 • Minimálny odstup od stropu/strechy/krajiny: 50/25/80 cm

119,90 €

Nakúp s cashbackom

Keď si Blumfeldt Heat Hexa umiestnite nad stôl na balkóne alebo na terase, tak jeho výkon pohodlne zahreje všetkých prísediacich. A pokiaľ vám už bude teplo dosť, tak len ovládaním znížite výkon a je vám zase fajn. Som rád, že som dostal práve tento ohrievač, pretože by som sa nechcel zaoberať zložitým vyberaním alebo riešiť údržbu a skladovanie plynového ohrievača. Vďaka elektrike navyše odpadá manipulácia s plynovou bombou a čistenie.

Tento ohrievač môžem môžem len odporučiť. Má výborný pomer cena-výkon, jednoduchú inštaláciu a jednoduché ovládanie. Mrzí ma, že som si ho nekúpil už skôr.

Celkové hodnotenie

 • Najväčšou výhodou je jednoduchá inštalácia a údržba
 • Nastavenie výkonu diaľkovým ovládačom
 • Integrované LED svetlo
 • Elektrický kábel, súčasťou ktorého je zástrčka do zásuvky na 230 V
 • Krátky prívodný kábel

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Honza

Autor Honza

Honza je v našom tíme najstarší, o čom svedčia nielen vrásky na tvári, ale aj množstvo jeho pracovných skúseností. Aj vďaka nim je mu len ťažko vyhovieť a pri písaní recenzií to žiadnemu e-shopu nedaruje. Honza miluje cestovanie po horách s rodinou a psom a tiež je fanúšikom futbalu. Ak ho nehrá, tak trénuje, a ak netrénuje, tak ho aspoň sleduje v telke.

Electronic Star logo

O Electronic Star

Líder na trhu v oblasti inovatívnej spotrebnej elektroniky, kuchynských potrieb, fitness zariadení a domácich či záhradných výrobkov. Medzi najpredávanejšie výrobky electronic-star.sk patrí aj DJ vybavenie a špičkové audio systémy.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 55 %

Electronic Star - Jarný výpredaj
Electronic Star logo

1,5 % späť

Jarný výpredaj

zľavy až do 55 %

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články