Vedeli ste, že aj Booking má Black Friday?

Vianočné trhy v európskych metropolách

Každý rok mnoho ľudí uvažuje, ako si poriadne užiť nielen Štedrý deň, ale rovnako tak aj zvyšok Vianoc. Nakúpiť darčeky deťom a milovanej polovičke je dnes omnoho jednoduchšie vďaka internetu. Ak si však Vianoce chcete užiť ešte viac, zažiť atmosféru trhov, navštíviť susedné krajiny v zimnom období, a vyskúšať si vianočnú pohodu, prečo by ste mali zostávať doma namiesto krásne vyzdobených miest a námestí?

Vianoce sú úžasným obdobím na romantické výlety, ktoré vo vašich očiach rozžiaria milióny svetielok. Jednými z najkrajších vianočných trhov sveta sa pýši Viedeň. Trhy tu prebiehajú od 15.11. do 26.12.2019. Od Bratislavy je vzdialená len 45 minút. Vedeli ste napríklad, že na viedenskej vianočnej výzdobe sa musia podieľať aj všetci majitelia obchodíkov? Viedeň si dáva na vianočných trhoch skutočne záležať. Ubytujte sa hneď v centre a vyskúšajte akčný Black Friday.

Ak sa chcete dohovoriť v rodnej slovenčine, Praha je na vianočný zájazd ako stvorená. Rezervujte ubytovanie a užite si čaro trhov na Staromestskom či Václavskom námestí. Odmenou vám bude tradičný trdelník, klobásky  a punč. A čo by to boli za vianočné trhy bez stromčeka? Na Staromestskom námestí ho rozsvietia už 30. 11.! A ešte jeden veľmi príjemný bonus. Ceny niektorých dobrôt, vína a punču sú v niektorých stánkoch lacnejšie ako v Bratislave!

 

Budapešť je krásna v každom ročnom období, no vianočná atmosféra tomu dokáže dodať ešte magickejšie čaro. Vörösmartyho námestím budú od 27. 11. do 31. 12. okrem punču a vareného vína rozvoniavať pečené gaštany, pečienka, maďarský guláš či halászlé. Navyše si môžete vybrať z ponuky viac ako sto výrobcov ľudových predmetov v drevených domčekoch. Pokiaľ chcete zažiť viac, musíte zostať až do druhého dňa, pretože na námestiach sa v noci konajú vianočné koncerty.

Nikde inde nenájdeme také množstvo vianočných trhov ako práve v Berlíne. Smelo ho tak môžeme nazvať aj európskym hlavným mestom adventných trhov. Od 25. 11. do 31. 12. sa tu stretnete nielen s obchodníkmi, ponúkajúcimi vianočné dekorácie či ručne vyrábané doplnky, ale aj s tými najlepšími kuchármi, ktorí servírujú regionálne špeciality vo vyhrievaných stanoch. Vedeli ste, že Berlín je hlavným mestom zemiakov? Takže milovníci si vyberú zemiaky podávané na rôzne spôsoby či výborné placky s jablkovou penou.&

 

Lyžovačka v TOP destináciách

Booking.com oslavuje akciu Black Friday, preto určite neprehliadnete jeho “smart” ponuky. K najvyhľadávanejším destináciam na skvelú lyžovačku patria domáce Vysoké alebo Nízke Tatry,  južné Tirolsko alebo rakúske či švajčiarske Alpy. Čo lepšie človek môže zažiť cez zimu ako vysokohorský vzduch, na chate uprostred zjazdovky v spoločnosti najbližších.

Kochajte sa nádhernými výhľadmi z tatranských kopcov, ktoré sa Vám inde na Slovensku nenaskytnú. Lyžovanie vo Vysokých Tatrách umožňujú 3 moderné lyžiarske strediská – Štrbské Pleso, Starý Smokovec a Tatranská Lomnica, ktoré ponúkajú 24 km zjazdoviek rôznej náročnosti, na ktoré vás vyvezie 20 vlekov a lanoviek.

To musíte zažiť! Lyžovačka v Nízkych Tatrách má svoje čaro. Navštívte Jasnú, najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Hlavným lákadlom pre lyžiarov a snowboardistov je freeride zóna poskytujúca unikátne možnosti pre jazdu vo voľnom teréne. V Jasnej oceníte moderné zjazdovky pre rodiny s deťmi aj pre náročných lyžiarov.

 

Rakúsko možno bez preháňania označiť za kolísku alpského lyžovania. Ponúka viac ako 3 500 najmodernejších lanoviek, vyše 22 000 km zjazdových tratí a osem ľadovcových areálov. Určite oceníte kvalitné služby za rozumné ceny, kvalitné zjazdovky, rodinnú atmosféru a vynikajúcu dostupnosť zo Slovenska.

Cesta do Južného Tirolska trvá z Bratislavy okolo šesť hodín, ale stojí to za to! Ocitnete sa pod zjazdovkami, ktoré sú dokonale upravené. Medzi najznámejšie strediská oblasti určite patrí Kronplatz či Sella Ronda. Veľkým plusom tohto regiónu je azúrovo modrá obloha, ktorá dominuje počasiu takmer počas celej zimy.

 

Vianoce v teple?

Mnoho ľudí začalo utekať pred vianočnými stresmi do exotických krajín. Jednoducho im vadia preplnené obchody, predvianočný zhon alebo nafúknutá komercia. Volia preto možnosť oddychu pri mori. Výbornou alternatívou voľna stráveného v teple sú destinácie ako Kuba, Marrakesh, Kanárske ostrovy či Bangkok.

Ak chcete zažiť Vianoce s výhľadom na oceán s kokosom v ruke, Kuba je tá správna voľba! Na Kube vďaka svetlým pieskom pláže Varadero zažijete tie práve biele Vianoce s ozdobenou palmou.

Pokiaľ sa rozhodnete stráviť sviatky na Kanárskych ostrovoch, na vyprážaného kapra a majonézový šalát môžete zabudnúť. Namiesto toho zažijete opaľovanie na pieskových plážach ostrova Tenerife, Gran Canaria či Lanzarote.

 

Bangkok je lákadlom najmä počas našich studených mesiacov. Tu nastáva obdobie sucha s teplotami okolo 30ºC. Zažite neopakovateľné vianoce v srdci budhistickej kultúry a navštívte aj najväčší víkendový trh sveta.

Ak dávate prednosť skôr mierne teplému počasiu, Marrakes je v decembri tá správna voľba. Vedeli ste, že Marrakesh sa nazýva aj červeným mestom, podľa červených tehál a hliny, z ktorých bolo postavené. Čakajú tam na vás stánky s občerstvením, krotitelia hadov, kúzelníci a akrobati, ktorí sú obklopený hŕstkou pozorovateľov.

 

Prihlásiť sa

Tu sa môžete prihlásiť pomocou Vašich prihlasovacích údajov

Zabudli ste heslo?
alebo Prihlásiť cez Facebook Prihlásiť cez Google

Registrovať sa

Zaregistrujte sa zadarmo a začnite využívať PlnáPeňaženka.sk

(i) Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať